PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5127}

Dolores

Dolores Claiborne
7,6 11 351
ocen
7,6 10 1 11351
8,0 3
oceny krytyków
Dolores
powrót do forum filmu Dolores

9/10

ocenił(a) film na 9

Wyjątkowy film ,niezwykle wzruszający ,przepłakałam połowę ,to jeden z tych które pamięta
się bardzo długo.Na ten niezwykły obraz składa się przede wszystkim mistrzowsko
poprowadzony temat i wytworzenie wyjątkowego klimatu będącego zasługą dobrego
reżysera .Jednak co mnie najbardziej zachwyciło to gra Kathy Bates., jest po prostu
niesamowita ! Znakomicie spisała się również Jennifer J Leigh. Doskonała ekranizacja
książki S.Kinga., gorąco polecam

enera

tylko czego obie ukryły śmierć ojca/męza starej baby?

ocenił(a) film na 9
Weronka90

Hej, oglądąłam ten film 10 lat temu i jak powiedziałam takich filmów się nie zapomina dlatego mogę Ci odpowiedzieć. One ukryły śmierć męża Dolores bo to Dolores go zabiła. Jej mąż strasznie ją katował i się nad nią znęcał i był pijakiem. Jej mocodawczyni namówiła ją do tego i dlatego obie ukryły jego śmierć. Póżniej jak wiesz stały się przyjaciółkami .pozdrawiam

enera

dziękuję a człowiek ma masę swoich problemów i nieraz ciężko mu zrozumieć takie piękne ale i trudne filmy,a ponoć jak się ogląda agresję w tv to potem przenosi się takie zachowanie do realu,ale czy aby na pewno wszyscy?:)pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Weronka90

Wątek śmierci męża Dolores był pokazany w krótkich , szybko przewijających się scenach i nie stanowił jednego ciągu dlatego mógł umknąć. Ad agresji w filmach - tak ,udowodniono bezsprzecznie ,że ma to ogromny wpływ na agresje w realnym świecie.Szczególnie dotyczy to małych dzieci i młodzieży ,która to grupa jest najbardziej narażona z uwagi na nieukształtowaną psychikę i nieugruntowane wartości. U dorosłych może mieć wpływ w przypadku rozchwianej psychiki i innych zaburzeń.Zdrowi .normalni ludzie maja właściwy ogląd. :-))))))

enera

Trzeba odroznic rzeczywistosc od fikcji i czasem po ogladnieciu szybko zapominam o czym byl film i jaki byl glowny warek;)

ocenił(a) film na 9
Weronka90

To dobra metoda .Pozdrawiam serdecznie

enera

Szczegolnie ze teraz male dzieci spedzaja od 4-6 h przed ekranem co jest dla nich bardzo szkodliwe a w necie wiele agresji nawrt w bajkach a dziecko powinno spedzac wolny czas z rowniesnikami na swiezym powietrzu bawic sie a nie siedziec zamknietym z glowa przed tabletem i tez teraz pelno pedofilow ktorzy tylko czyhaja by uwiesc dziecko i zrobic mu krzywde a rodzic nie zawsze jest 24/7 by dziecku bo tez musi pracowac i ma swoje obowiazki;P

ocenił(a) film na 9
Weronka90

Przepraszam długi weekend mi się przedłużył... tak masz racje Weroniko ,zgadzam się z Tobą w 100% .Pozdrawiam serdecznie

enera

dziękuje serdecznie za odpowiedź.pozdrawiam serdecznie:))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones