PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5127}

Dolores

Dolores Claiborne
7,6 11 352
oceny
7,6 10 1 11352
8,0 3
oceny krytyków
Dolores
powrót do forum filmu Dolores

W Misery było dużo więcej zwykłego napiecia thrillerowego ale też przewidywalności, tutaj thrillerowe motywy są tylko ramą dla poruszającego dramatu rodzinnego i wszystko znacznie zręczniejsze i dojrzalsze. Znakomite kino, w moich ulubionych klimatach. Dodam, że nie czytałem nic Kinga, więc nie mam porównania do pierwowzorów. Jak znacie inne tego typu scenariusze, piszcie!!!

ocenił(a) film na 10
adipiscor

Tego typu tzn. kombinacja thriller + mocny dramat rodzinny (z naciskiem nawet na to drugie)

adipiscor

radzę przeczytać książkę bo film jest nędzną namiastką

ocenił(a) film na 10
doda_18

Przyznaję, że nic nie czytałem Kinga, może kiedyś sięgnę w takim razie:-)

ocenił(a) film na 8
doda_18

Przestań przesadzać. Jak ja nie cierpię tych "mądralińskich" rad...
Ja czytałam książkę i oglądałam film. Trzeba trochę dystansu i nie próbować na siłę konfrontacji książki z ekranizacją .
A film jest rewelacyjny.

Corderosa

nie twierdzę, że film był zły ale jest to góra 1/4 historii z książki

ocenił(a) film na 10
adipiscor

zgadzam się z tobą,bardzo dobre kreacje aktorskie,nie wymuszona gra i naprawdę poruszający i nieprzewidywalny.

adipiscor

mialem sie zabierac za ten film ale skoro to bardziej dramat niz thriller to chyba spasuje

ocenił(a) film na 10
arek2010

Spokojnie - napięcia Ci raczej zabraknie. Daj mu ok. pół godziny i zobaczysz.

adipiscor

obejrzalem i musze powiedziec ze sie wymeczylem na tym filmie nie byl zly ale smetny za dlugi i nudnawy poza tym ok mysle ze ocenilbym go tak na 4.5/10

ocenił(a) film na 10
arek2010

No cóż, szkoda. Widać wszystko zależy od człowieka/jego wieku/doświadczeń/gustów itp. Ale 4,5....? Ja na tyle bym ocenił "Rrrrr...." albo KacVegas;)

adipiscor

akurat te filmy oceniam wyzej podobnie misery;)

ocenił(a) film na 10
arek2010

Oki, w takim razie filmwebowy Gustomierz by u nas chyba pokazał coś na skali ujemnej - nie oglądaj nic, co polecam i vice versa:D:D:D

adipiscor

ok:)

ocenił(a) film na 6
adipiscor

Dla mnie ten film stracić bo nie pokazali jak Joe krzyczy z dna studni Doloreeeeees a potem gdy ona wraca z latarką żeby sprawdzić co się z nim dzieje okazuję się ze Joe praktycznie już wychodzi ze studni i łapię ją niespodziewanie za kostkę. Chwilę później Dolores bierze ogromy kamień rzuca z całych sił w twarz męża po czym ten spada i definitywnie ginie. Ponadto ona z 3 razy potem wraca do tej studni żeby się upewnić że znowu nie wstał. Jest obsrana na maksa a do tego potem przez całe życie słyszy dźwięk uderzającego kamienia w porcelanową szczękę męża :D Rozumiesz już dlaczego ten film nie ma odpowiedniego dreszczyku?

ocenił(a) film na 6
adipiscor

Dla mnie ten film stracił bo nie pokazali jak Joe krzyczy z dna studni Doloreeeeees a potem gdy ona wraca z latarką żeby sprawdzić co się z nim dzieje okazuję się ze Joe praktycznie już wyszedłi ze studni i łapię ją niespodziewanie za kostkę. Chwilę później Dolores bierze ogromy kamień rzuca z całych sił w twarz męża po czym ten spada i definitywnie ginie. Ponadto ona z 3 razy potem wraca do tej studni żeby się upewnić że znowu nie wstał. Jest obsrana na maksa a do tego potem przez całe życie słyszy dźwięk uderzającego kamienia w porcelanową szczękę męża :D Rozumiesz już dlaczego ten film nie ma odpowiedniego dreszczyku?

adipiscor

czyli żona zabiła tą starą babe i męża tyrana?

ocenił(a) film na 7
adipiscor

Poniosło Cię, dobry film ale "Misery" jest lepszy i kreacja Kathy Bates jako psycholki nie do podrobienia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones