PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782237}

Dom, który zbudował Jack

The House That Jack Built
6,6 28 665
ocen
6,6 10 1 28665
6,2 41
ocen krytyków
Dom, który zbudował Jack
powrót do forum filmu Dom, który zbudował Jack

Film brutalny i okropny. Lars von Trier nie wiem co chciał tym "dziełem" osiągnąć . Nie można sie czepiać gry aktorów czy scenografii . Ten film nie wnosi nic , po za negatywne emocje i czasem odruchy wymiotne. Jak ktoś szuka tego rodzaju rozrywki to jest to dobry film. Pewnie lepszy nawet od "Piły" Po za tym NIC.

ocenił(a) film na 6
ChrisKrasz

Odniosłem odwrotne wrażenie. Moim zdaniem treści i pytań jest w tym filmie mnóstwo. Zależy, kto czego szuka i na co zwraca uwagę. Na przykład słynna już scena strzelania do dzieci - pytanie, czy ja bym próbował uciekać, a może walczyć z psychopatą, czy może wolałbym żeby mnie tez zastrzelił, skoro moje dzieci leżą martwe?

Ja na przykład patrząc na tę scenę pierwsze co pomyślałem, to że wolałbym to trzecie wyjście. Nie byłbym w stanie żyć z ta sytuacja w pamięci a walka wręcz z psychopatą strzelającym ze sztucera nie ma sensu.

Inna scena - kiedy SImple siedzi przerażona na kanapie, ale zaraz niemal wpada w panikę na myśl, że gościu chce ją rzucić.

To są rzeczy, które normalnie się w świecie dzieją.


ocenił(a) film na 3
Sony_West

Przepraszam, ale jest całe mnóstwo sytuacji które mają na swiecie miejsce i niekoniecznie są tematem na film. Jeżeli mam uznać za pytanie co bym zrobił gdyby psychopata strzelał do moich dzieci ? czy pozostał przy życiu itd itd .... No nieee Sytuacja która raczej jeżeli ma miejsce gdzieś na swiecie , to jest jakimś wyjątkiem. Pokazywanie całej "akcji" mordowania dzieci aby zadać takie pytanie , które generalnie nie pada . Uważam za ogromny przerost formy nad treścią. Ten film nie stawia żadnych ważnych pytań egzystencjonalnych . Jedyne pytanie jakie mi sie nasuwa po tym filmie to - Po co autor zrobił film który zniesmacza, budzi odrazę i bazuje na ludzkich negatywnych odruchach ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones