PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782237}

Dom, który zbudował Jack

The House That Jack Built
6,6 28 583
oceny
6,6 10 1 28583
6,2 41
ocen krytyków
Dom, który zbudował Jack
powrót do forum filmu Dom, który zbudował Jack

I muszę powiedzieć, że film pozostawił mnie z mieszanymi odczuciami. Zacznę jednak od tego co mi się spodobało.

Zdecydowanie najlepszym elementem filmu jest Matt Dillon. Jako psychopatyczny Jack wypada fenomenalnie. Jest okrutny i przerażający, a przy tym opanowany i skupia na sobie pełną uwagę widza, który nienawidzi Jacka całym sercem. Sceny przemocy, tortur i morderstw są świetnie zrealizowane, szokują, ale nie obrzydzają. Poza tym ten trwający 155 minut film przez większość czasu wbija w fotel i nie dłuży się.

Z drugiej strony niestety najnowszy film von Triera to wypełniona zbędna filozofią i intelektualizmem produkcja. Rozmowy Jacka z Wergiliuszem to katorga dla uszu. Jakby tego było mało dostajemy całą masę dopowiedzeń bez których spokojnie można się było obyć. To smutne, bo pomiędzy scenami mocnymi i świetnymi dostajemy bezsensowne monologi bohatera, które spowalniają akcję i rozpraszają uwagę widza. Sam scenariusz również niestety przeciętny.

Lars von Trier swoimi filmami lubi dzielić widzów. Jedni je kochają, drudzy nienawidzą. W kwestii The house that Jack built jestem gdzieś po środku. Dla mnie jest filmem średnim, w którym niewiele byłoby trzeba poprawić, aby stał się filmem dobrym. Najlepiej jednak obejrzeć samemu, by wyrobić sobie własne zdanie na jego temat.

Vito2016

W przypadku Von Triera mam wrażenie (subiektywne oczywiście ), że z filmu na film jest coraz gorzej .Pierwsze filmy , przede wszystkim to było coś nowego , mrocznego jak "Element zbrodni" czy "Europa " , potem "Przełamując fale " to właściwie arcydzieło jak dla mnie , jeszcze "Idioci " trzymali ten klimat von Triera , serial "Królestwo" uwielbiałem , takie Twin Peaks czasów Dogmy 95, "Tańcząc w ciemnościach " ok za Bjork ale bez względu na temat musicale nie dla mnie :) Dogville i Manderlay strasznie mnie zmęczyły , ogromne nagromadzenie emocji ale za długie filmy. Antychryst to tylko piękne zdjęcia, Melancholia piękne zdjęcia , Nimfomanka to już bardzo długa nuuuuuda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones