PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1251}

Dom gry

House of Games
7,0 3 424
oceny
7,0 10 1 3424
6,6 5
ocen krytyków
Dom gry
powrót do forum filmu Dom gry

Dawno nie widziałem tak kiepskiej gry aktorki pierwszoplanowej. Irytująca, jednostajna barwa głosu, brak jakiś mocniejszych emocji, a zamiast tego jakieś głupie chichoty, tam gdzie ich być nie powinno. Zresztą cała rola tej pani psycholog to pomyłka. Dialogi między nią a pacjentami czy innymi osobami skupione są głównie na powtórzeniu pytania przez panią psycholog - odpowiada pytaniem na pytanie:

- Powinnaś zrobić coś dla siebie.
- Powinnam zrobić coś dla siebie?

- Przyjdź jutro o 8 do baru.
- Mam przyjść o 8 do baru?

I tak w koło Macieju. Śmiem twierdzić, że jej głupkowata rola i mało przekonująca aktorka spieprzyli mi ten film. Po prostu nie byłem w stanie uwierzyć, że można być tak głupim. I to w dodatku osoba z tytułem. Momentami ta psycholog zachowywała się jak dziecko, a momentami nawet jak upośledzona osoba.

ocenił(a) film na 6
Rodion_

Śmiem twierdzić, że taką postacią miała być. Psycholog - nastawiona na dopatrywanie się w pacjentach, czy po prostu innych ludziach jakichś mechanizmów zachowań; osoba, która doprowadziła chęć kontroli swoich uczuć do granic absurdu. Mnie też irytowała swoim zachowaniem, nazwałabym je po prostu "drewnianym aktorstwem", ale utwierdzam się w przekonaniu, że taką stworzył ją reżyser. Może trochę zakpił z niej? Ale jak widać, potrafiła i zaskoczyć, choć nie do końca inteligencją ;-P.

bombolonino

Też mi się tak wydaje. Przecież cały film jest o tym, że ta kobieta jest drewniana, wycofana emocjonalnie, bez przerwy się kontroluje i dlatego trzeba ją jakoś "rozruszać".

Jak inaczej można by zagrać taką sztywną zimną sucz?

ocenił(a) film na 6
Rodion_

a propos jeszcze "drewnianej gry aktorskiej", to myślę, że podobny klimat można znaleźć w filmie Pieniądz z 83r. http://www.filmweb.pl/film/Pieni%C4%85dz-1983-111025. Ten też jest oldschoolowy :P

Rodion_

guzik prawda. jest świetna , super pasuje do klimatu filmu. tyle

ocenił(a) film na 9
Rodion_

Żona Mameta - to wiele wyjaśnia. Choć mnie osobiście się podobała, wydaje mi się, że ona miała być taka mało ekspresyjna.

Rodion_

Bo ja wiem czy to była kiepska gra czy taka ta postać miała po prostu być. Nie wszyscy ludzie mocno uzewnętrzniają emocje. Moim zdaniem to była postać charakterystyczna przez ten swój spokój i zdecydowanie a także wygląd. Kogoś takiego przynajmniej zapamiętam, nie była to kolejna taka sama postać.

ocenił(a) film na 6
Rodion_

Jak dla mnie nie gra każdego aktora w tym filmie była, delikatnie mówiąc, mierna. Dialogi, jak również zauważyłeś, były tandetne, nienaturalne. I ja nie mówię tylko o głównej bohaterce. O pozostałych bohaterach również. Dlatego nie umiem tego usprawiedliwić tym, że taka miała być postać.
Kiepsko się to ogląda przez tę grę aktorską i dialogi. Fabuła dosyć ciekawa. Zdjęcia również na plus.

ocenił(a) film na 8
Rodion_

Ciężko się na nią patrzy, ale ewidentnie tak miało być - sztywna profesor, która nie zaznała prawdziwych emocji, za to myśli, że wie wszystko o ludziach. Ale mimo wszystko aktorka nie udźwignęła stylu w jakim pisze dialogi Mamet, co widać szczególnie w zakończeniu, bo grać raczej potrafi - ma na koncie sporo innych ról i nominację do Oscara.

Rodion_

Co jeśli taka kreacja postaci jest idealna i użyteczna. W rolę pani psycholog wcieliła się aktorka, która podobną rolę odegrała w serii Columbo, Sex and The Married Detective.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones