PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=429246}

Dom mrocznych motyli

Tummien perhosten koti
7,2 1 361
ocen
7,2 10 1 1361
Dom mrocznych motyli
powrót do forum filmu Dom mrocznych motyli

Nie polecam

ocenił(a) film na 5

Niepotrzebnie zarwałam tę noc. Ładnie oddany mroczny klimat lecz treść bez sensu. Postacie niewiarygodne, szczególnie dyrektora. Muzyka, natrętne wpomnienia z dzieciństwa... wszystko to już było, a w tym filmie te zabiegi były szczególnie denerwujące. Sztywne, sztucznie "głębokie" i zupełnie nieadekwatne do postaci dialogi.

ocenił(a) film na 7
adaggio

Czemu uważasz, że zmarnowałaś ten czas? Rzeczywiście klimat filmu oddaje ten tytułowy mrok, ale nie zgodzę się, że treść nie ma sensu. To jest inne kino, inna mentalność. W fińskich filmach chodzi o tę melancholijność, dramat. I to właśnie można obejrzeć w tym filmie. Wpomnienia właśnie krok po kroku prowadziły nas do zrozumienia przeszłości Juhaniego, on sam też z czasem powoli się z nią godził. Nie podobała Ci się muzyka? Przecież to ona właśnie dodawała tego charakteru do filmu. Aktorzy też grali dobrze swoje role. Wszystko już było? Posłuchaj, a czy może być zrobione coś, czego jeszcze nie było? Tak samo jest w muzyce. Możesz kojarzyć melodię skądinąd, bo nie wymyślisz już więcej dźwięków. Wszystko zostało już zagrane. Tak samo w tym przypadku. Ja uważam, że czas, który poświęciłem na obejrzenie tego filmu nie jest stracony. Film daje dużo do myślenia. Polecam

ocenił(a) film na 10
AidanDarklight

zgadzam się z wypowiedzią wyżej, Film godny polecenia, dużo daje to przemyśleń.. stanowczo. Przesłanie ma niewiarygodnie duże.

adaggio

Film jest w miarę dobry ale opowieść jest mało prawdziwa. Reżyser nie wprowadziły do filmu nic nowego więc opowiedziana historia jest jedną z wielu. Film nie zaskakuje i czasami jest nudnawy.

ocenił(a) film na 5
adaggio

Zdecydowanie podzielam opinię adaggio, Sztucznie "głębokie" sceny i niewiarygodne postacie, jak i mało wiarygodnie nawiązujące się relacje międzyludzkie.

prykas2

To prawda, czegos zabrakowalo do uwiarygodnienia postaci, a glowny motyw zdaje sie powielony. Trudno jednak odmowic mu pieknych zdjec i emocji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones