PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=838734}

Dom nocny

The Night House
6,4 15 500
ocen
6,4 10 1 15500
6,9 16
ocen krytyków
Dom nocny
powrót do forum filmu Dom nocny

Musiałem wyjśc w jakimś najwyraźniej istotnym momencie filmu do toalety ;). W związku z tym mam pytanie do osób które oglądały. Czy ogólny sens fiulmu był według was mniej więcej taki : " główna bohaterka przezyla smierc kliniczna we wczesnej mlodosci - byla przez 4 minuty martwa i zapamiętała pustke - jednak udalo sie ja reaniować . Zapamietala pustke i zostala ateistka ktora nie wierzy w sily nadprzyrodzone. Jednak jak sie okazalo wraz z nią z zaswiatow podazyl jakiś nieokreślony demon. Sceny na lodzi jak dla mnie mialy nawiazywac do Charona z mitologii ktory przeprawia na lodzi umarlych przez rzeke styks ale to tylko takie moje skojazenie. No i przechodze do sedna mojego pytania . Czy z jej męzem chodzilo wedlug Was o to ze opetal go ten demon ktory odnalazl glowna bohaterka zeby zabrac ja z powrotem do zaswiatow? Maz jednak do konca nie dal sie opetac i niejako przechytrzyl demona podsylajac mu inne podobnedo niej kobiety ?- kiedy to przestalo wystarczac popelnil samobojstwo myslac ze w ten spsosb pokonuje demona i ratuje glowna bohaterke ( o tym moglby swiadczyc list ktory zostawil)? Jakie jest Wasze zdanie ? Film calkiem dobry - utrzymujący w napieciu - jak to czesto bywa moim zdaniem niedosyt stanowi koncowka.

ocenił(a) film na 7
bartfolta

to jest najbardziej oczywiste wytlumaczenie, sam tez to tak odebralem, chociaz na pewno znajdzie sie wiele bardziej zaawansowanych teorii tez ;)

bartfolta

Bliżej nieokreślony demon nazywa się Andras, jego "pieczęć" pojawia się w jednej z ksiąg które przegląda Beth. "Caerdroia", posłużyła mu do zmylenia demona i podsyłania mu fałszywych ofiar (tak naprawdę nie miała ona takich zastosowań, zostało to wymyślone na potrzeby filmu). Fajny horror, bardzo oryginalny, oby tworzono więcej takich "smakołyków" :)

ocenił(a) film na 5
Radiw84

wow gratuluje spostrzegawczości

magik30

Gratulacje należą się dla niejakiej Reagan Anick

http://pl.gravatar.com/reagananick

 Ja jedynie znalazłem te informacje w sieci :)

https://gatecrashers.fan/2021/08/30/the-night-house-review/

ocenił(a) film na 7
Radiw84

Dzięki za linka, dużo wyjaśnia ale o samej lalce jest niewiele... Nie masz może jeszcze jakiegoś źródła co ta lalka właściwie oznacza?

bartfolta

PS "Mu" tzn. Owenowi, trochę się rozpędziłem :)

bartfolta

Ja się zastanawiam czemu ten "demon/pustka" który chciał odzyskać Beth nie przyszedł od razu do niej i nie szeptał jej do ucha, nakłaniał do samobójstwa itd. Tylko przyszedł do jej męża i jego nakłaniał do zabicia żony. Skoro to ona doświadczyła tej śmierci i widziała "pustkę" to co ma do tego jej mąż?

marcin021m

Dwie pieczenie na jednym ogniu.
Dusza jej i jej chłopa.
Walczył do końca, bo nawet po śmierci tyłu dziewczyn, śmierci Owena, to jeszcze na konto męża chciał doprowadzić bohaterkę do samobójczej śmierci.

JaroTomik

Dla mnie to i tak nie porozumienie. "Dwie pieczenie na jednym ogniu" miało by to sens gdyby ta Pustka/Śmierć (zwał jak zawał) nawiedziła ich od tak bez powodu. Tej Pustce chodziło jednak tylko o Beth, wyraźnie jej powiedziała w scenie na kanapie że ta (Beth) odeszła no i że mąż miał ją odesłać (zabić). Rozumiem że mąż był narzędziem tylko po co? Po scenie wyjaśniającej na tej kanapie ta Pustka sama zaatakowała Beth. Mało tego później na tej łódce i tak Beth została przez nią "opętana" że tak to nazwę.

ocenił(a) film na 7
marcin021m

Demon najpierw atakował Beth w postaci myśli samobójczych i depresji, o których kobieta sama wspomniała. Zobaczył, że to nie wystarczy więc sięgnął po jej tarczę jaką był mąż i próbował ją(tarczę) zniszczyć. mówiąc „tarczę” mam na mysli to ze w filmie wspomniane bylo, ze to maz odganial od beth ponure mysli zawsze byl pogodny

aleksanvdrah

Widocznie musiałem przegapić ten moment albo oglądałem mało uważnie :/ tak to jest jak się ogląda filmy będąc zmęczonym po pracy ;]

ocenił(a) film na 5
marcin021m

w jednej z scen mówiła, że nie wie czemu popełnił samobójstwo, bo to ona miała takie myśli. jej mąż był jej wsparciem i odganiał od niej te wszystkie myśli. więc pewnie był przeciwnością którą demon musiał pokonać zanim mógł się dostać do niej

ocenił(a) film na 5
bartfolta

dobra interpretacja. .... Twórcy trochę odlecieli.

bartfolta

dlaczego Owen zostawil lost o tresci ze tam nic nie ma skoro sam sie przekonal ze skoro istnieja demony to po drugiej stronie cos jest

ocenił(a) film na 3
ataman2016

Doskonałe pytanie.

ataman2016

i tak zaczęła się seria "Naznaczony".

drill90

Dziekli za odpowiedz niestety juz nie pamietam o co mi chodzilo, a raczej o co chodzilo w tym filmie ;-)

ataman2016

Moim zdaniem napisał tak, aby "nie dała się" śmieci, bo tam nic nie ma, nic na nią nie czeka, jest pustka. Może chciał ją powstrzymać tym przed kolejną próbą samobójstwa, mimo, że sam w to nie wierzył, żeby ta jego śmieć miała jakiś sens, a nie tak, że on popełnił samobójstwo, a ona za nim. Tak moim zdaniem

ataman2016

Niestety tutaj tłumaczenie jest problemem, ponieważ po angielsku jest to dwuznaczne stwierdzenie:

"There is nothing [...] nothing is after you [...] you are safe now"

co można tłumaczyć jako "nic tam nie ma.[...], pustka czeka na Ciebie, jesteś już bezpieczna"
albo dosłownie (co w mojej ocenie jest najbardziej trafne)
"tam jest pustka[...] nic już na Ciebie nie czyha, jesteś już bezpieczna"

ocenił(a) film na 6
bartfolta

Cóż, scenariusz ma swoje dziury, nie musi przekonywać i raczej większość uzna, że jest dość banalny, ale film dużo zyskuje w tym przypadku nie w sferze treści, lecz formy. Reżyseria oraz znakomite aktorstwo Hall czynią ten film interesującym, mimo scenariusza, który chyba nie był całkiem dopracowany albo nie miał dla twórców aż takiego znaczenia jak budowanie dramaturgii...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones