PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487684}

Dom w głębi lasu

The Cabin in the Woods
5,5 97 001
ocen
5,5 10 1 97001
6,8 38
ocen krytyków
Dom w głębi lasu
powrót do forum filmu Dom w głębi lasu

Ten film to nie żaden horror, to po prostu komedia z wielkim naciskiem na idiotyzm. Cała fabuła jest
radykalna, a już na początku są sceny rodem z "Scary Movie". Jak dla mnie czarna komedia :)

ocenił(a) film na 6
Splitax

To jest horror... i komedia.
Zdajesz sobie sprawę, że te gatunki się nie wykluczają?

ocenił(a) film na 10
Dealric

Z reguły się wykluczają, bo horror ma być straszny, a komedia nawet wpleciona leciutko już niweluje całe poczucie strachu. Więc wykluczają się (ale to tylko moje zdanie).

ocenił(a) film na 6
Splitax

To czy film jest horrorem nie zależy od tego czy jest straszny.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Dobrze, ale - Celem horroru jest wywołanie u widza niepokoju lub obrzydzenia i szoku. Jeżeli film jest horrorem i komedią zarówno, a widziałem kilka takich filmów w takim połączeniu, to u mnie nie wywołują one żadnego z tych "uczuć".
Jeśli szczerze mówiąc to większy klimat grozy posiadają już "Pamiętniki Wampirów".

ocenił(a) film na 6
Splitax

W tym rzecz, że to jest koszmarnie uproszczona definicja rodem z wikipedii.
Jednym z celów jest wywołanie nie tyle niepokoju co klimatu niesamowitości (idąc za bardziej tradycyjnymi definicjami). Ale w żadnym wypadku brak straszności nie oznacza złego filmu. Pamiętaj, że straszność to indywidualna cecha i kogoś innego może to przestraszyć.

ocenił(a) film na 10
Dealric

Obejrzyj sobie kilka klasycznych horrorów typu: Martwe Zło, czy Krzyk. Kiedyś mieszanie humoru z horrorem był częstym zjawiskiem.

ocenił(a) film na 6
DeGreZet

No brawo.
Tyle, że dokładnie to napisałem...

ocenił(a) film na 10
Dealric

Źle odczytałem twój post. Mój błąd.

ocenił(a) film na 10
Splitax

Zgadzam się w pełni ... film jest tak groteskowy, że aż miło. Czasem straszy a czasem śmieszy przez fajnie użytą karykaturę. Na pewno zaskakuje i to jest bardzo mocny walor tego obrazu. Dodatkowo trudno o nim zapomnieć, co jeszcze bardziej zwiększa jego wartość na tle współczesnego kina ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones