PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487684}

Dom w głębi lasu

The Cabin in the Woods
5,5 96 975
ocen
5,5 10 1 96975
6,8 38
ocen krytyków
Dom w głębi lasu
powrót do forum filmu Dom w głębi lasu

Ciekawi mnie jedna rzecz... a właściwie to dwie. Gdy bohaterowie przeglądali fanty w piwnicy nieświadomie wybierając sobie przez to potwory, to oprócz dziennika Backerów, była tam jeszcze muszla przywołująca wodnika, pozytywka od tej małej baletnicy bez twarzy, kula gościa z piłami w głowie oraz naszyjnik przymierzany przez Jules i rolka filmowa przeglądana przez Martyego. I ciekawi mnie właśnie czy te dwa ostatnie przedmioty też nawiązują do jakichś znanych potworów, albo czy potem zostały ukazane one w tej podziemnej bazie? Bo właśnie nie wiem czy istoty związane z naszyjnikiem i rolką filmową mi umknęły, czy po prostu nie zostało wyjaśnione co mogłoby zostać przez nie przywołane.

ocenił(a) film na 8
Krzesimirus

Moje jedyne skojarzenia z rolką taśmy filmowej to "King Kong" (na wyspę wybrała się ekipa filmowa) oraz "Ringu" / "the Ring" (zamiast zwykłego VHSa). W sumie ta taśma mogła też sugerować coś w stylu horrorów found footage typu "Blair Witch Project".

Z naszyjnikiem niestety nic mi się nie kojarzy.

Możesz spróbować zapytać w którymś z innych tematów - może tam będą mieli lepsze skojarzenia: http://www.filmweb.pl/film/Dom+w+g%C5%82%C4%99bi+lasu-2012-487684/discussion/Jak ich+%28tytu%C5%82%C3%B3w%29+horror%C3%B3w+doszukali%C5%9Bcie+si%C4%99+w+tym+film ie+%5BSPOILER%5D,1911758

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Dzięki ;)

Krzesimirus

Mnie zastanawia inna kwestia. Jesli sami mieli sobie wybrac to co ich zabije i jak rozumiem miało to nastąpic przez zainteresowanie się/ dotkniecie/ uruchomienie rzeczy symbolizujacej danego potwora to czemu nie był to wilkołak?? Przeciez zaczęło się od łba tego wilka na scianie..czy on nie symbolizował wilkołaka?? Uruchomili tez pozytywke, wzięli do rąk rózne przedmioty...co niby jeszcze z tą pozytywką mieli zrobić? Nie wystarczyło samo dotkniecie czegos aby ów potwór został wybrany?? To mi sie wydaje naciągane.

ocenił(a) film na 8
aggama

Łeb wilka był z salonie, natomiast reszta przedmiotów w piwnicy, więc wychodzi na to, że tylko tamte rzeczy miały za zadanie przywoływanie potworów, natomiast wilk akurat spełniał jedynie rolę ozdoby. Ale faktycznie, skoro w filmie był też wilkołak, to łeb wilka mógłby w jakiś sposób go przywoływać... wtedy scena z lizaniem go miałaby jakiś sens... no chyba, że chodziło tylko o to, aby pokazać jak ta przefarbowana bohaterka za sprawą naszych naukowców stała się napalona na wszystko i wszystkich ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones