PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470384}
7,4 182 116
ocen
7,4 10 1 182116
7,7 41
ocen krytyków
Dom zły
powrót do forum filmu Dom zły

Żart z widza.

ocenił(a) film na 1

Fabuła przez gre aktorów na muzyce kończąc dają ocene 1. Film jest kompletną porażką.

peacefighter24

Ponieważ...?

ocenił(a) film na 9
peacefighter24

No właśnie, ponieważ? Film jest tak dobry, że wydaje się, że dostał za mało nagród. Ocena 1? Serio? Współczuję "gustu".

ocenił(a) film na 1
tomasz065

Muzyka skandaliczna, dzwieki jakie serwuja nam w tym filmie porownac moge jedynie do chodzacego po internecie nagrania z wnetrza ziemi. Trzaski, piski, ryk. Gra aktorów? Ukazana patologiczna sytuacja, przedstawiona w tak brudny i odpychający sposob ze jedynym pozytywem jest synergia z muzyka. Efektem ktorej jest jeszcze wieksze uczucie beznadziei. Na moj gust jak to napisales jest to totalny gniot dla "ambitnych" i "wymagajacych" koneserow ktorzy lubia sie doszukiwac arcydzieła w psich odchodach.
Jednakże z checia przeczytam jakis argument przemawiajacy za ocena 9 ktora wystawiles tomasz.

peacefighter24

Muzyka filmowa - taka rolę miała pełnić w tym i filmie i spełniła ją znakomicie, jak z 997, kryminału i niepokojąca, pasuje idealnie a film jest bardzo dobry, pokazuje PRL od właściwej strony - szaro, buro i ponuro, pijaństwo i brud. A gusta? Smarzowski sam mówił, że tak powinno być, albo podoba Ci się albo nie, tobie nie odpowiada styl Smarzowskiego po prostu. A ja uwielbiam jego filmy, rozkręcają się co minutę a na końcu zawsze robią wrażenie, tylko on potrafi pokazać Polski syf w interesujący sposób.

ocenił(a) film na 9
peacefighter24

Więc co do muzyki, uważam, że idealnie spełnia swoją rolę; dobrze oddaje klimat filmu i czasów w jakich jest obsadzony. W dodatku muzyka jest trochę niepokojąca i pasuje to tego filmu. Patologiczna sytuacja została ukazana w brudny i niedelikatny sposób ale czy to źle? Przecież to tylko dodaje całości realizmu? Film nie ma oddawać lat 80. w U.S.A tylko polską, szarą, brudną rzeczywistość tamtej Polski. Chyba z filmami Smarzowskiego rzeczywiście jest tak, że albo się je kocha albo nienawidzi. Na mnie Dom Zły zrobił ogromne wrażenie i nie sądzę, że jest to "doszukiwanie się arcydzieła w psich odchodach".

ocenił(a) film na 1
tomasz065

Ja majac 20 kilka lat nie mialem kontaktu z PRLowska Polska, wiec moze slyszec a przezyc robi tutaj kolosalna roznice.
Bez watpienia jestem w kategorii " nienawidziec".

ocenił(a) film na 9
peacefighter24

Ja mam 23 lata i też nie żyłem w czasach PRL-u, tym bardziej nie mogę oceniać negatywnie sposobu w jaki te czasy zostały w filmie oddane. Całość robi na mnie wrażenie dlatego oceniam pozytywnie :) Pozdro ;)

peacefighter24

Stary dla ciebie odpowiednia jest "Dynastia".Po co oglądasz takie filmy jak "Dom Zły"??Nie podoba ci się patologia,brud i inne takie,ok.W "Dynastii" wszystko jest ładne, ludzie piękni,wszędzie bogactwo i kultura.Odpowiednie klimaty dla ciebie.Więc przestań szlochać na forum i robić z siebie widowisko.Oderwałeś się na chwilę od "Mody na sukces" i spotkał cie szok kulturowy.Nie ma sprawy,tylko po co o tym piszczysz w internecie i zawracasz ludziom głowy swoimi problemami?

ocenił(a) film na 1
llama777

Ilama, ogladalem poniewaz mial dobre oceny i bylem ciekawy polskie produkci. Zawiodlem sie nia kompletnie i napisalem o tym w miejscu do tego stworzonym. Czy szlocham? Raczej nie. Czy robie widowisko? Raczej nie. Czy zawracam komukolwiek glowe? Chyba nie. Czy jestes gosciem z ktorym mozna dyskutowac i taka dyskusja mialaby sens? Chyba nie.
Takze pozdrawiam Cie przyjacielu, dziekuje za propozyce "Dynastii". Jestes w porzadku facet!

ocenił(a) film na 9
peacefighter24

"Gra aktorów? Ukazana patologiczna sytuacja, przedstawiona w tak brudny i odpychający sposob ze jedynym pozytywem jest synergia z muzyka. "
wlasnie taki mial cel Smarzowski, on tworzy takie naturalistyczne filmy. I mozesz twierdzic, ze takie ujecia
Ci sie nie podobaja, to jest ok, ale jezeli chcesz obiektywnie i merytorycznie ocenic film, to nie mozesz mowic, ze sa slabe i dawac filmowi ocene 1, bo wlasnie swietnie oddaja to, co rezyser chcial pokazac i trzeba docenic jego kunszt.

tomasz065

Ten film to seans nienawiści wobec PRL, jak trzeba być ograniczonym żeby tego nie zauważyć. To prekłel "Ojca Mateusza" nawet kilku aktorów tych samych. W ojcu Mateuszu w podtekście złe jest całkowicie świeckie państwo, które jest chronione min przez policję. W domu złym złem jest komunizm który wyprodukował alkoholików. Takie idiotyczne tezy może wyprodukować i sprzedawać tylko zbrojne ramię radia maryja czyli ipn.

ocenił(a) film na 8
peacefighter24

Odważna ocena :)

ocenił(a) film na 7
peacefighter24

Heh jak mnie bawią tacy " krytycy" oczywiście każdy ma swoje zdanie ale mówiąc gra aktorska słaba to jakieś nieporozumienie i nie wymienić chociaż jednego punktu,przykładu który by na to wskazywał . Ten film jak już ktoś powiedział charakteryzuje się stylem Smarzowskiego jak ktoś oglądał jego filmy to go nie zdziwi forma filmu. Magia kina Smarzowskiego polega na tym by nie odpływać w inny świat fantazji tylko wrzuca nas realia (czasem przesadzone ) ale w gruncie rzeczy tak realne że każdy doszuka w swoim życiu podobnych obrazów i taki efekt szokuje widza i to nie ze względu " nieprawdopodobne " ale bardziej w stronę " przecież takie rzeczy dzieją się na naszym podwórku " a co do gry aktorskiej to proszę sobie wyobrazić że trzeba dobrego warsztatu zagrać przekonująco" patola" .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones