PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470384}
7,4 182 173
oceny
7,4 10 1 182173
7,7 41
ocen krytyków
Dom zły
powrót do forum filmu Dom zły

dlaczego jest wciąż tak beznadziejny?.Czy istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie?
miesiąc temu oglądałem "Pitbulla",tak jak przy "Domie złym" nie szło zrozumieć wszystkich dialogów przez to znowu nie zrozumiałem do końca filmu.

ocenił(a) film na 8
hien00

Też mnie raziły niektóre odgłosy w tym filmie, przyznaje ci racje. Ale sam film bardzo dobry.

ocenił(a) film na 9
mcjeremiasz

W "dom zły" dzwiękowe niedociągnięcia były bardzo realistyczne, ja bym powiedział nawet że zamierzone.

waukorbowy

No nie wiem, czy zamierzone. Bo mnie to strasznie denerwowało, że muszę zbyt dużo uwagi poświęcać na to, żeby usłyszeć, co oni tam mówią. Chyba po raz pierwszy zdarzyło mi się coś takiego... Ale i tak film świetny i muszę się w końcu na Różę wybrać do kina

ocenił(a) film na 6
radosiewka

Nie wiem, czy w tym przypadku również tak jest, ale bardzo często, twórcom po prostu nie opłaca się nagrywać dźwięku w otoczeniu, w którym kręcą daną scenę, zamiast tego wszystkie dialogi nagrywane są po prostu w studiu - oczywiście mówię tutaj o polskiej kinematografii z ostatnich kilkunastu lat.
Niestety w Polsce opłaca się przeznaczać większe kwoty, tylko i wyłącznie na komedia romantyczne lub arcydzieła pokroju Bitwy Warszawskiej, także nie ma co się dziwić, że wszystko wygląda tak, jak wygląda.

vasper

Najbardziej zwrócił moją uwagę ten dźwięk w początkowych scenach, gdy milicja przyjeżdża do tego domu.
Ale masz rację Vasper, opłaca się kręcić przede wszystkim takie "Ciacha";/ albo Bitwy Warszawskie. Swoją drogą, to aż dziwne, że film tak szybko trafił jako dodatek do czasopisma.

ocenił(a) film na 6
radosiewka

Wspomniana przeze mnie Bitwa Warszawska, trafiła jeszcze wcześniej jako dodatek do czasopisma, więc nie ma co się dziwić również w tym przypadku - niestety takie są polskie realia, pewnie producentom nie zwróciły się nawet koszta produkcji, więc chwytają się wszelakich metod.

Zresztą, można by dużo powiedzieć o jakości wydań filmów w takich czasopismach. Robią to na "odczep się", byleby tylko nie stracić za wiele pieniędzy na takiej dystrybucji, więc może to jest przyczyną tych defektów dźwiękowych, bo wnioskując z Twojej wypowiedzi, masz ten film właśnie z tego typu źródła? :)

vasper

Dokładnie z tego źródła, rzadko zdarza mi się sięgać po tego typu czasopisma, ale z powodu tego filmu kupiłam. Kiedyś na pewno obejrzę, a na razie nadrabiam zaległości w klasykach i zamierzam obejrzeć większość nominowanych do Oscarów filmów z tego roku:)

ocenił(a) film na 6
radosiewka

No to teraz już wiesz, żeby unikać tego typu profesjonalnych premier na DVD ^^

hien00

Dokładnie, dźwiękowcy się nie popisali, ale to na szczęście praktycznie jedyny minus tego świetnego filmu.

ocenił(a) film na 9
hien00

Jeżeli w trakcie wizji lokalnej poszło takie morze wódy, to nie ma się co dziwić, że z dźwękiem słabo. ;p

ocenił(a) film na 8
hien00

To prawda, oglądając Dom Zły musiałem co chwila pogłaśniać w momentach dialogów po czym znowu przyciszać.
Masakra...

hien00

Ja nie zauważyłem zbytniego problemu z dialogami tylko czasem za głośno się darli

RafX

Najgorsze było to, że musiałam podgłaśniać przy niektórych dialogach, co skutkowało tym że nagle muzyka tak nawalała z głośników że pół bloku chyba ją słyszało. ;)

ocenił(a) film na 10
hien00

Cytacik od człowieka ze środowiska. Niedokładny, ale postaram się zachować sens.

"...i jak zaczyna się rozmowa ze sponsorem, to wyznaczają Ci kwotę w której musisz się zmieścić, a ona jest oczywiście za mała. I wtedy zaczyna się kombinowanie - na czym by tu zaoszczędzić. Na aktorach? Nie da rady. Na obrazie? Na obrazie przecież film się opiera. No to może..."

;)

Jonez

Przykro, jeśli to prawda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones