PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=470384}
7,4 182 027
ocen
7,4 10 1 182027
7,7 40
ocen krytyków
Dom zły
powrót do forum filmu Dom zły

caly film to ostatnie 10/15 min
muzyka (o ile mozna nazwac te dzikie piski muzyka)nie tyle nastrajala,trzymala w napieciu,co mnie
doslownie wk..wiala. film slaby(jak dla mnie,moze sie komus podoba w koncu ma dosyc wysoka
ocene)i na dodatek dosc nudny, 4/10 do tego minus za wycie w trakcie filmu(muzyke) co daje
marne 3

ocenił(a) film na 2
kx38

Nic dodać, nic ująć...

użytkownik usunięty
kx38

tytuł powinien brzmieć Pijani milicjanci i realia PRLu

ocenił(a) film na 5

hahahah :D spodziewałem się czegoś w stylu pokłosia ale tak samo jak wy się zawiodłem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
krzysiekk123

biorąc pod uwagę Twój awatar to raczej sam nim jesteś

użytkownik usunięty
kx38

ostatnie 110/15 minut to najsłabsza cześć filmu

ocenił(a) film na 8
kx38

Krytykujesz ten film, ale go nie zrozumiałeś. Film opisuje Realia PRL, a jeśli się mówi o PRL to nie można ominąć pijaństwa, patologii, korupcji, chciwości, pazerności władz itp. Film jest świetny pod względem tego co pokazuje i jak to ukazuje, chyba najlepszy film o PRL jaki widziałem.

A co do muzyki, to w sumie nie za bardzo zwracałem na nią uwagę, ale napewno była klimatyczna i świetnie podkreślała atmosferę całej sytuacji. Film jest nudny, bo nie został wyprodukowany w Hollywoodzie i nie ma napakowanych wszędzie eksplozji, wybuchów, strzelanin i sztucznych lasek. Jest nudny bo został stworzony by coś przekazać ludziom.

Mam nadzieje że spojrzysz na ten film z innej perspektywy i zawyżysz ocenę co do niego ;) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
Flinston98

hehe nie wspominałem o wybuchach i efektach sp:)
ciekawi mnie,co ci przekazał ten film?

ocenił(a) film na 8
kx38

Tak jak mówiłem wyżej, przekazał mi to jak wyglądała rzeczywistość w PRL.
Nic nie wspominałeś o wybuchach i strzelaninach, ale gdyby owe wybuchy i strzelaniny w tym filmie się znajdowały, to nie nazwałbyś go nudnym.

ocenił(a) film na 4
Flinston98

Jaka rzeczywistość? Moja rzeczywistość z czasów PRLu wyglądała zupełnie inaczej. W filmie została przedstawiona rzeczywistość marginesu społecznego i kilku policjantów. Jeśli udasz się obecnie do melin pijackich znajdziesz się w ,,rzeczywistości domu złego " z 2013r, ale czy to są realia życia wszystkich ludzi obecnie?

ocenił(a) film na 8
ma_adam

W dzisiejszym marginesie społecznym owszem jest pijaństwo, przemoc w rodzinie itp.. Ale są też organizacje zapobiegające takim sytuacją których w PRL'u nie było. Poza tym rząd nie próbuje za wszelką cenę wrobić obywatela, tak jak to było w filmie.

Flinston98

Gratuluję Flinston optymizmu: "są organizacje..." cha, cha..., "rząd nie próbuje..". No to obejrzyj sobie "Układ zamknięty" - film na faktach i to nie czasów tzw. komuny (cos wiem o tym, bo prowadziłem dzialalność). Tak naprawdę w systemie sprawowania władzy, stosunku do obywatela itp. niewiele się niestety zmieniło. Masz tylko wolnośś wyjazdu z kraju, ale juz nie wolność gospodarczą (chyba,że chodzi o mikrobiznes, bo już jeśli coś większego i nie jesteś czyjś, to cię wykończą). Nie ma obiecanej wolności edukacji (tzw. bon), nie ma wolności ubezpieczeń, nie ma wolności opieki zdrowotnej.... a jeszcze w ostatnich latach wprowadzili idiotyczną biurokrację, która rośnie i pączkuje. Mało? Trzymaj się Flinston ! a jeśliś młody, to czmychaj stąd szybko, bo tu się nic nie zmieni i zawsze będzie ciemnawo katolicko-mafijne zadupie, jam już za stary.

ocenił(a) film na 1
Flinston98

sytuacją xD

ocenił(a) film na 3
kx38

wybuchy PRL'u :)
skoro wiesz ze bym nie nazwal, lepiej ode mnie, to ja nie mam nic do dodania

ocenił(a) film na 9
kx38

Akurat wszystko co wymieniłeś to zalety filmu. Film po prostu nie dla ciebie. Nie zrozumiałeś go.

ocenił(a) film na 3
chemas

heh:)zrozumialem,ale film i tak nie dla mnie

ocenił(a) film na 9
kx38

i niech tak zostanie, każdy ma inne kino :)

ocenił(a) film na 3
chemas

:)

kx38

Jak można się łatwo było domyślić obrońcy filmu stwierdzą, że "jeśli komuś się nie podoba tzn. że go nie zrozumiał". To co dla jednych jest "fenomenalne", dla drugich bywa oczywiste.

ocenił(a) film na 6
kx38

Film interesujący ale "muzyka" rzeczywiście doprowadzała mnie na skraj załamania. Zgadzam się muzyka że ma podkreślać atmosferę ale w tym wypadku odstrasza i nie pozwala się skupić na filmie a momentami nawet wkur..a jak pisał kx38. Dlatego tylko 6 a nie 8.

ocenił(a) film na 4
kx38

Akurat muzyka chyba miała być taka chaotyczna i lekko psychodeliczna ;) Trochę mnie natomiast śmieszą często powtarzane peany na temat tego jak świetnie film ukazuje rzeczywistość PRL. Bo tło w zasadzie staje się głównym bohaterem i tak przytłacza wszystko inne jakby po to żeby zagłuszyć banalną historię. Bez większej szkody na budowaniu fabuły i portretów psychologicznych bohaterów można by ją zmieścić w max 45 minutach.

ocenił(a) film na 9
krevek

A gdzie budowanie napięcia. Zmieścić w 45 minutach to można jakiś dokument.

ocenił(a) film na 4
chemas

Ok, niech sobie trwa i 3 godziny nawet byle to napięcie było zbudowane treściwie, tutaj moim zdaniem tego zabrakło.

ocenił(a) film na 9
krevek

Według mnie nie zabrakło

ocenił(a) film na 5
kx38

holera nie wiem jak ocenić ten film. Aktorzy dobrze grali, oglądało się to ok. Tylko cała historia taka trochę z kosmosu. I uważam że motyw z wódką został przesadzony. Wszyscy tam pili lekki jednak absurd.

ocenił(a) film na 8
magik30

"Bo tu jest Polska i tu się pije". :)

ocenił(a) film na 2
kx38

Zgadzam się

ocenił(a) film na 3
kx38

Zgadzam się z Tobą.
Ten film jest po prostu nudny. Ukazanie klimatu PRL-u jakoś na mnie tutaj nie działa.
Plusem jest zaś fakt, że film dzieli się na trzy pomniejsze historie. Aktorstwo (poza Dzięcielem) jak dla mnie jest mocno-średnie.

ocenił(a) film na 4
Ertix_Poke

Do filmu podchodziłem kilka razy, i: mimo fajnych plenerów zimowych, gry aktorskiej i próby pokazania rzeczywistości PRL - niestety, nie pochłonął mnie. Fabuła niedopowiedziana, chaotyczna. Muzyka - zwyczajnie irytująca. I mimo wszystko... nudnawy. Nie tego oczekiwałem mimo wielu pochlebnych opinii :(
Jako film o minionej epoce: 8/10. A jako... film: 4/10.

ocenił(a) film na 10
MarekHelak

Ja również podchodziłam do teago filmu wile razy i za każdym razem zauważałam coś nowego. Film nudny? absolutnie , z chęcą oglądam go kolejlny raz. Co do muzyki się zgodzę, polski film wiadmo.

ocenił(a) film na 4
youna

Myślę, że za jakiś czas jeszcze raz podejdę do niego.

ocenił(a) film na 9
youna

Moim zdaniem muzyka pasuje do klimatu, potęguje uczucie zaszczucia i niepokoju, które narastają w raz z rozwojem wydarzeń, podczas gdy widz co raz bardziej zniecierpliwiony zaczyna wyczekiwać punktu kulminacyjnego.

ocenił(a) film na 2
kx38

Ten film powinien się nazywać "film zły"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones