PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35483}

Dom z piasku i mgły

House of Sand and Fog
7,4 22 545
ocen
7,4 10 1 22545
6,9 9
ocen krytyków
Dom z piasku i mgły
powrót do forum filmu Dom z piasku i mgły

Film, który jest nie tyle trudny, co strasznie męczący. Oglądanie go to katorga. Lubię dramaty i filmy psychologiczne, ale ten mi się wcale nie podobał, i nawet nie miałem siły obejrzeć go do końca. Na razie nie wystawiam mu oceny, ale wątpię, że kiedykolwiek do niego wrócę. Zapewne posypią sie "argumenty", że nie rozumiem ambitnego kina, że się nie znam, i że jestem płytki, ale może jakoś to przeżyję :)

ocenił(a) film na 7
Martin_Eden

Ja mam inne odczucia. Klimat porwał mnie i oglądanie sprawiło mi więcej przyjemności aniżeli trudu. Tego typu filmy potrzebują odpowiedniej otoczki i atmosfery do oglądania- ja muszę oglądać takie filmy sam i najlepiej późnym wieczorem, kiedy jestem wyciszony.Może miałeś niesprzyjające warunki..
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
lucwarchol

Oglądałam sama, w nocy, oczekując czegoś fenomenalnego ... film dobry, nietuzinkowy ... rewelacyjna muzyka i Jennifer i Ben też ... film wielogłosowy, dotykający wielu problemów (tzw culture clash - jak odnaleźć się w realiach zupełnie odmiennej kultury, jak radzić sobie ze stratą, jak najmniej boleśnie kończyć związek, jak wytrwać w świecie przeciwności, jak przeżyć bez oparcia w rodzinie ... ), ale mam wrażenie, dotykający ich w sposób perwersyjny nieco - z jednej strony bardzo pobieżnie, a z drugiej strony dość agresywnie ... mamy niby dużo czasu na wprowadzenie się w klimat, a jednak ten czas jest taki ... jałowy trochę, a potem jak już wydarzenia łupną, to na amen. Gmatwanina ludzkich losów, dziwaczny supeł, który przy odrobinie dobrej woli i ludzkiego podejścia, można było rozsupłać bez większych szkód dla wszystkich ... a tak - ogólna kaszanka. Oczywiście takie życie - i tak bywa ...
hhmmm ... dla mnie film odrobinę duszny, nachalny, ale z drugiej strony nie poraził moich emocji ... dałam 7/10 ... czegoś było za dużo, a czegoś za mało ... pomijam niejasności i niespójności faktograficzne, bo nie o nie chodzi (choć przez nie każdy film traci niestety, nawet najlepszy dramat psychologiczny...), ale w sumie film o kłótni o dom, który miał być namiastką normalności ... okazuje się, że dopóki nie odnajdziemy się w sobie, to żaden dom nie pomoże ... czy takie przesłanie tego filmu? być może. pewnie obejrzę go jeszcze kiedyś i może zyska w moich oczach, jeśli nie będą mi towarzyszyc wygórowane oczekiwania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones