PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=516}
7,8 138 947
ocen
7,8 10 1 138947
7,2 23
oceny krytyków
Donnie Brasco
powrót do forum filmu Donnie Brasco

Mam PYTANIE.

ocenił(a) film na 9

Zaczne od pytania, poniewaz nie rozumiem jednej rzeczy. Podczas gdy Donnie i Lefty zostają aresztowani na przystani, pod koniec filmu, to przeciez Lefty chyba powinien zostac aresztowany? Jest przeciwko niemu mnóstwo dowodów świadczących o tym, że powinien "siedzieć". Natomiast po chwili jest scena, w ktorej dowiadują się, że Donnie jest agentem FBI. Jak to? Dlaczego Lefty jest tam z nimi? Rozumiem tez to, ze pod koniec filmu Lefty zostawia wszystko w szufladzie, poniewaz wie, ze go zabiją za to, że jest jakby przyczyną tych wszystkich aresztowań, bo sam ręczył za Donniego, że ten jest po ich stronie i można mu zaufać. Jak to jest? Najpierw go aresztują, a potem on siedzi w knajpie? Moglby mi ktos wytlumaczyc bo naprawde nie wiem jak to sie stalo :/.

Tak ogolnie to film jest swietny, w oczy sie rzuca szczegolnie gra aktorska Ala Pacino i Deppa, ktory mi przez caly film przypominal Leonarda DiCaprio.

9/10

Bobey

To nie chodziło o zatrzymanie Lefty`ego, tylko powstrzymanie Donnie`go przed zabiciem tego gościa. Donnie miał zostać pasowanym na mafiozo, ale musieli mieć pewność, że jest w porządku, więc kazali mu sprzątnąć gościa. To jest metoda, która się sprawdza, ponieważ agent FBI nie może zabić podczas swojego zadania, więc wystawili go na próbę.
''Jest przeciwko niemu mnóstwo dowodów świadczących o tym, że powinien "siedzieć"''
Jakie dowody? Te co zebrał Donnie? Zanim zebrano te wszystkie nagrania do kupy to musiał minąć jakiś czas, aby prokurator mógł wystosować pierwsze oskarżenia. To nie jest tak, że na drugi dzień wszystkich się zatrzymuje. Po tym aresztowaniu na przystani Lefty zapewne trafił do więzienia na 48h i został wypuszczony. Agenci specjalnie przyjechali do tej knajpy, aby udowodnić, że Donnie to agent FBI. Liczyli na to, że się przestraszą o swoje życie i również zaczną sypać, ponieważ dobrze wiedzieli co za to ich czeka. Lecz, ani Lefty, ani Sonny Black nie zdecydowali się na współpracę.

W filmie historia inaczej się kończy, anieżeli było na prawdę. Tak na prawdę to Sonny Black zostawił swoją biżuterię oraz klucze do mieszkania zaprzyjaźnionemu barmanowi, i poszedł na spotkanie z którego nie wrócił. Lefty został skazany (przez nagrania Donnie`go) na bodajże 20 lat. Więzienie uratowało mu życie, bo też miał go spotkać ten los co Sonny`ego.

ocenił(a) film na 9
Lewus

Dzieki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones