PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5158}
7,7 209 519
ocen
7,7 10 1 209519
7,6 33
oceny krytyków
Donnie Darko
powrót do forum filmu Donnie Darko

Świat chyba zmierza do jakiegoś wielkiego upadku moralnego. Jak można uczynić taki film kultowym ? Weźcie sobie jakąś książkę od fizyki kwantowej i zobaczycie jak temat podróży w czasie i alternatywnych wszechświatów został kiepsko potraktowany w tym filmie. Film jest po prostu przeciętny. Nie chodzi o kwestię mojego niezrozumienia jego treści. Dobrze go zrozumiałem, jeśli jest tu się nad czym w ogóle zastanawiać. Fabuła jest wręcz banalna. Prawdziwie dobre filmy nie mają wysokich not bo najprawdopodobniej nigdy nie są zrozumiane przez przeciętnego widza. Interesuje się tematyką przedstawioną w filmie, zarówno od strony fizyki jak i ludzkiego umysłu. Nie wniósł niczego do mojego spojżenia na świat. Uważam ten film za jakąś porażkę a jego fanów za osoby ulegające jakiejś zbiorowej halucynacji nad jego świetnością. Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam ale to jest jakieś szaleństwo albo średnia wieku nie przekracza 20-stki :)

ocenił(a) film na 10
salack

Po pierwsze-nie uraziłeś mnie,bo każdy ma prawo do swojego zdania:)
Po drugie-nie uważam swojego życia za ubogie,ale mimo to "Donnie Darko"wniósł dużo do mojego spojRZenia na świat
Po trzecie-pomyśl o tym czy to czasem nie jest tak,że to Ty ulegasz jakiejś odizolowanej halucynacji....
Po czwarte-mam nieco ponad 20 lat i uważam się za w miarę dojrzałego i znam wiele osób w moim wieku,które kochają "Donniego..."
Po piąte-to tylko film,nie musi traktować podróży czasie(etc)najwierniej,najdokł adniej,najrzeczywistniej...zos tały one tak potraktowane jak wymagał scenariusz,proste?:)
Po szóste-czytaj uważnie co piszesz,a dowiesz się,że jesteś nieobiektywny(cytat-"Prawdziwi e dobre filmy nie mają wysokich not bo najprawdopodobniej nigdy nie są zrozumiane przez przeciętnego widza").Z całym szacunkiem jaki posiadam do Ciebie,to są tylko Twoje subiektywne opinie....co to prawdziwe dobre filmy??!!Dla Ciebie dobry film to jeden,dla mnie to zupełnie inny-nie uważasz?Wniosek jest prosty-nie generalizuj i nie oceniaj aż tak powierzchownie.

Pozdrawiam i liczę na kulturalną dyskusję:)))

ocenił(a) film na 10
snook_poczta

Po siódme-to,że Ty(i z pewnością wiele innych osób)nie widzisz w tym filmie nic kultowego,nie znaczy,że pozostałe miliony osób za kultowego go uważać nie mogą:)

snook_poczta

Dobre filmy to takie które są uznane za owe na całym świecie przez poważnych ludzi. Powazni ludzie to tacy którzy oceniają wysoko dobre filmy. Moje subiektywne wypowiedzi z generalizowaniem mają mało wspólnego. Są pewne prawdy życiowe uznane za uniwersalne które nigdy się nie zmieniają i nie zmienią się dopóki jesteśmy ludźmi i o takie mi chodziło w moich "subiektywnych" wypowiedziach. Przepraszam ale film uważam za kiepski i jeśli będę dalej dyskutował o jego mierności to dowiode że jestm taki jakich krytykowałem, że się tym filmem podniecają. Nie jest on wart mojego czasu na duskusję o nim. Dlatego pozwól, że zakończymy tą dyskusję na takim etapie. Wyraziłem tylko swoje zdanie o nim i niech już tak zostanie.

ocenił(a) film na 10
salack

To następnym razem poszukaj tematów już założonych i tam wypowiedz się jakim to miernym filmem "Donnie Darko"jest(po co zakładać nowy temat kiedy tylko wyrażasz swoje zdanie nie licząc na dyskusję?)....Dyskusję TĘ zakończyć możemy,bo widocznie nie masz argumentów potwierdzających to co piszesz,a te górnolotne sformułowania o poważnych ludziach i ocenach...Obrażasz teraz mnie i ludzi zachwycających się tym filmem.Mylisz się ,że Twoje subiektywne wypowiedzi mają mało wspólnego z generalizowaniem,a te prawdy życiowe to może i są,ale u Ciebie inne i u mnie inne i u innych też inne,rozumiesz?Wybacz,ale nie można czegoś takiego pisać,bo to populizm.Teraz ja wyraziłem swoje zdanie i niech już tak zostanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones