PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=732752}

Dora, czyli seksualne neurozy naszych rodziców

Dora oder Die sexuellen Neurosen unserer Eltern
6,1 702
oceny
6,1 10 1 702

Dora, czyli seksualne neurozy naszych rodziców
powrót do forum filmu Dora, czyli seksualne neurozy naszych rodziców

bo sam początek już mnie zniechęcał. Dlatego, że w ostatnim czasie co chwilę pojawiają się filmy z problemami psychicznymi, fizycznymi i innymi przypadłościami, które są przedstawiane. Od razu włącza się litość, współczucie itd... jedno i to samo ciągła powtórka która już niczym nie zaskakuje. A tu proszę, nie w tę stronę poszedł ten film. Świetna Victoria Schulz, która identycznie jak swego czasu Michał Ogrodnik zagrała swoja skomplikowaną rolę. Ludzie z zespołem downa, upośledzeni umysłowo, ale na tyle w pełni świadomi, że chcą być normalnymi i żyć po swojemu. W przypadku pełnoletniej Dory, wkradł się "siusiak do pisi" który napaskudził i tak nabroił, że zmajstrował dziecko. Cała historia, cholernie ciekawa, szczególnie postawa rodziców, praktycznie minimalna i nijaka, ale to akurat jest na plus dla tego obrazu, nie ma przesady, która mogłaby się pojawić i tak też myślałem, że będzie, na szczęście nie było. Genialny Lars Eidinger, który ma na koncie same ciekawe i charakterystyczne role, swój popis zdążył pokazać w Code Blue Urszuli Antoniak. Jeden z charakterystyczniejszych aktorów europejskich. Końcówka filmu dziwaczna, ale cała historia zdecydowanie wciągająca i warta uwagi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones