PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=188392}

Dorwać Smarta

Get Smart
6,2 47 150
ocen
6,2 10 1 47150
5,7 6
ocen krytyków
Dorwać Smarta
powrót do forum filmu Dorwać Smarta

OBSADA PRZEDNIA : między innymi : Steve Carell ,
Anne Hathaway Anne Jacqueline Hathaway (ur. 12 listopada 1982 roku w Brooklynie, w stanie Nowy Jork) – amerykańska aktorka filmowa. ,Alan Arkin , Dwayne Johnson , Dwayne Douglas "The Rock" Johnson (ur. 2 maja 1972 w Hayward, Kalifornia, USA), amerykański aktor i wrestler , Był wielokrotnym mistrzem świata w wrestlingu - W 2004 roku na WrestleManii XX odbył się jego ostatni pojedynek, po ktoórym The Rock definitywnie zakończył karierę profesjonalnego wrestlera.
James Caan ,Bill Murray , Alan Arkin , Terence Stamp :)

ocenił(a) film na 8
barbul72

Get Smart - Stać się eleganckim??

Nie do końca. Oryginalny tytuł to zabawna gra słów, w której kryje się podwójne znaczenie.
Jedno - które stało się podstawą polskiego tytułu:
-Dorwać Smarta - jako że głowny bohater to Max Smart (maksymalnie bystry, hehe) co jest oczywiscie kontrastem, jako że Max Smart jest kompletnym kretynem.

Drugie znaczenie to w dosłownym tłumaczeniu "Bądź bystry/inteligentny" co w sumie znaczy "weź człowieku walnij się w ten pusty tępy łeb i zrób coś porządnie"
Nie widziałem jeszcze filmu, ale podejrzewam, że sformułowanie Get Smart padnie parę razy w kierunku jakichś totalnych idiotów, którzy nie potrafią "Dorwać Smarta" hehehe

Pozdro

Vendetta_2

Wow, serio? Jesteś taki mądry.
Ale 'smart' to nie 'bystry/inteligentny'. A 'get smart' to tym bardziej nie 'bądź bystry/inteligentny', jak już to "stań się ___". I właśnie. Co to smart znaczy? O dziwo jego znaczenie nie ogranicza się do inteligencji. Jest to elegancki, błyskotliwy, dowcipny, wytworny, efektowny, mądry, sprytny, zręczny, rozgarnięty, wykwintny.
Podsumowując - za żadne skarby nie da się tego przetłumaczyć na Polski, by odwzorować znaczenie w pełni.

ocenił(a) film na 8
qwerty12345617

Stań się a bądź, wielka mi róznica. Nie wiem dlaczego tak ostro zareagowałeś, to jest moja wersja. A elegancki tu nie pasuje za bardzo bo film jest o totalnych kretynach, takie jest moje zdanie.
Możliwe, że to co napisałem było oczywistością, ale widocznie nikt nie wpadł na to żeby się tą oczywistością podzielić z innymi.

Vendetta_2

Po prostu "zmądrzej" ;)

Znaczenie "get"

(1.1) dostawać, otrzymywać
(1.2) rozumieć
(1.3) dostać się, dotrzeć, osiągnąć
(1.4) wejść, wyjść, zmienić pozycję
(1.5) stać się, robić się
(1.6) kupować
(1.7) zostawać, stać się
(1.8) przekonać, nakłonić

w tytule chodzi o punkt (1.5), tylko wyrażony w formie rozkazującej
(get ill = zachoruj, get busy = zajmij się (czymś)

pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones