PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648772}

Dotyk diabła

Where the Devil Hides
5,2 2 614
ocen
5,2 10 1 2614
Dotyk diabła
powrót do forum filmu Dotyk diabła

Nie rozumiem negatywnych komentarzy. Oczywiście nie jest to arcydzieło, ale jest o wiele gorszych horrorów z wyższymi ocenami. Bardzo duży plus za końcówkę.

ocenił(a) film na 3
wiolcia0

A ja mam całkowicie na odwrót, końcówka mnie wkurzyła, bo oglądając film, miałam nadzieję że jednak inna dziewczyna zostanie opętana, a tak to od początku było wiadomo że to będzie Mary. Dodam też że miałam dwóję podejrzanych, kto zabija, w tym była właśnie jej matka, a drugą osobą podejrzewałam Rebekah. Całkowicie przewidywalny, ale na swój sposób trzymał w napięciu.

PaulaGlee25

Dla mnie było zaskoczeniem, gdy dowiedziałam się kto zabija, ponieważ podejrzewałam kogoś z najbliższego otoczenia Mary. Obstawiałam Rebekah

wiolcia0

Ja za to podejrzewałem, że ten cały guru jest ojcem dziewczyn :P

PaulaGlee25

Też miałem nadzieję że wszystko okaże się nieprawdą, albo chociaż dadzą otwarte zakończenie, ale to co wymyślili nawet mi się spodobało. Cały motyw zemsty na sekcie i ukaranie bandy grzeszników przez diabła. Zacząłem się zastanawiać czy pozdrowienia przepowiednia nie dotyczyła czasem tylko tej sekty i kary za ich fanatyzm.
Tylko czemu zabiła tego chłopaka?

Cry_Wolf_

Ona na końcu wszystkich zaczęła zabijać...

Cry_Wolf_

Kara za ich fanatyzm? Przecież ta końcówka tak naprawdę ich fanatyzm uzasadnia

PaulaGlee25

A ja miałem nadzieję, że nikt nie zostanie opętany, ale przeczuwałem że reżyser na koniec wytnie taki numer. Za to zdecydowany minus. Cały film bez końcówki jest krytyką religijnego fanatyzmu i zabobonów. A na koniec wychodzi że tak naprawdę to mieli rację

PaulaGlee25

Mnie również rozczarowała końcówka, bo liczyłam na to, że pokażą jak to ludowe zabobony mogą spowodować śmierć niewinnych osób. No trudno.
Jednak najbardziej w tym filmie zirytowała mnie nielogiczna część dotycząca tej przepowiedni. Skoro jest powiedziane, że w dniu 18 urodzin zostanie przy życiu tylko jedna z tych dziewczyn i będzie naczyniem dla szatana, to ludność z wioski powinna albo zabić wszystkie albo na nie dmuchać i chuchać, żeby cała 5 dożyła 18 urodzin. A oni jakby sami pomagają tej przepowiedni się spełnić. ;o Nie mówiąc już o tym, że skoro dotyczy ona tylko dziewczyn, to jakbym cudem samobójstwa rodziców miały pomóc?

wiolcia0

Końcówka z dupy. Bez niej byłby to świetny film o zabobonach, manipulacji i pogardzie dla rozumu, a ta końcówka tak naprawdę wybieliła tego całego postara i ich sektę.

użytkownik usunięty
mlody969

Mnie też końcówka rozczarowała. Szkoda, że jednak dziewczyna została opętana.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones