PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31657}

Dotyk zła

Touch of Evil
7,6 7 526
ocen
7,6 10 1 7526
8,1 18
ocen krytyków
Dotyk zła
powrót do forum filmu Dotyk zła

Wspaniały dotyk...

ocenił(a) film na 8

Pierwsze ujęcie filmu to jedna z najgenialniejszych rzeczy jakie w kinie widziałem. Później aż tak świetnie już raczej nie jest, ale to i tak prawdopodobnie jeden z najlepszych filmów noir w historii kina !!

Biedny Orson Welles miał z tym filmem mnóstwo utrapienia, ale dziś można tylko zachwycać się jego reżyserską wirtuozerią, niebywałym talentem w kreowaniu mroku i świetnej ręki w ustawianiu ujęć. Tradycyjnie dla kina noir – obraz smutny, dla urodzonych pesymistów, którzy nie mają złudzeń, że ekranowa przyjaźń i miłość może mieć szczęśliwe zakończenie. Po końcowym „Adios” pozostanie tylko uczucie smutku.
I wspaniałego filmu przed chwilą obejrzanego...

Moja ocena - 8/10
GRIFTER POLECA !!

ocenił(a) film na 9
Grifter

też zwróciłem na nie uwagę - bardzo długie i skomplikowane. Od razu przypomniała mi się pierwsza scena z Ludzkich dzieci - też mistrzostwo.
Nie zgadzam się tylko co do dalszych ujęć - moim zdaniem są również genialne. U mnie ma [9/10]

ocenił(a) film na 8
Grifter

Znakomite otwarcie i zakończenie. Reszta to woda.

Otwarcie genialnym nie jest, ale znakomitym (pod względem pomysłu i wykonania) i owszem – proste ujęcia, trochę teatralnych błędów, ale i tak robi wrażenie.
Ostatnia scena na moście miażdży intensywnością. Znowu szczur w klatce – ulubiony motyw Wellesa – i znowu znakomicie przedstawiony. Za tą scenę podniosłem ocenę oczko w górę.

Po kolei – intrygi tu nie ma, akcji mało, zwrot w fabule jest słabo zaakcentowany (dla reżysera istotniejsze było to, co z tego zwrotu wyniknie, niż sama scena zwrotu). Postaci anonimowe – tylko Quinlan jakoś się prezentuje, reszty nie pamiętam nawet z twarzy.
Jest mrok, jest posępnie, są świetne zdjęcia (kamera w 90% scen jest w ruchu!) i muzyka. Orson jakby taki przygaszony, niemrawy - i tak miało być.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones