PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039029}
3,6 297
ocen
3,6 10 1 297
Dovbush. Tajemnica czarnych gór
powrót do forum filmu Dovbush. Tajemnica czarnych gór

Dowbusz a polska pomoc

ocenił(a) film na 1

W filmie jest scena, w której polski szlachcic pomaga Dowbuszowi w walce z Moskalami, a następnie, po wspólnie odniesionym zwycięstwie, zakuwa go w kajdany. Miliony Ukraińców, którzy będą patrzyć na tę scenę w kontekście aktualnej polskiej pomocy wojennej, dowie się, że Polak to podstępne bydlę, co to pomaga wyłącznie po to, by wziąć pod but. Gorsze od Moskala, bo ten przynajmniej walczy z otwartą przyłbica.

Dodam, że "Dowbusz" powstał już w roku 2021, ale ze względu na to, że Polska była Ukrainie potrzebna, do premiery w 2022 nie doszło. Dziś, gdy polski murzyn zrobił swoje, można film pokazać. Oczywiście we wszystkich krajach Europy prócz naszego, żeby uniknąć kolejnych spięć na linii Warszawa-Kijów.

Kombi

Przypomnę historię polskiego hrabiego żyjącego na Podhalu ,który w górach rabował nawet kościoły. Skazany wyrokiem trybunału za fałszowanie monet, z aresztu zbiegł i nakazał zabić świadków , czyli tych rzemieślników którzy bili dla niego monety. Odbierał chłopom urodzajne ziemie a oddawał jałowe , a tych którzy się buntowali więził i torturował. Napadał na kupców , szczególnie zagranicznych. Gdyby ktoś nakręcił o tym film to by sie dopiero działo....

ocenił(a) film na 3
Amfios

Nic by się nie działo, bo nie ma kontekstu stosunków etnicznych i polska literatura opisuje wielu polskich łotrów, więc w czym problem? A opis oprycha o którym piszesz, przypomina właśnie oryginalną postać "bohatera" na której oparto legendę tego Dovbusha. Hucuł (a nie Ukrainiec) Aleksy Dobosz - bo o nim mowa, to zbój wymyślnie torturując swoje ofiary. Żadnego powstania nie zorganizował. Zabity przez chłopa.

ocenił(a) film na 1
Kombi

Odbiegając od tematu, to do kogo należy się zwrócić z sugestią, że Filmweb to portal polski i wypadało by usunąć z nazwy tą niebiesko żółtą szmatkę.

ocenił(a) film na 1
Sanderus

Ja mam watpliwosci, czy polski. Flaga to mniejszy problem, bo co powiesz o cenzurze, banach i usuwaniu postow za to tylko, ze piszac o Ukraincach nie kleczales przed kompem? Ja juz bana mialam 2 albo 3x, np za napisanie, ze w mainstreamowych mediach w ukrainskich tematach obowiazuje propaganda, albo za udzial w dyskusji o wydarzeniach w Odessie 2 maja 2014 - Filmweb najwyrazniej ma misje zaklamywania historii wojny domowej na Ukrainie i dbania o to, aby Polacy niczego sie nie dowiedzieli o ukrainskich wyczynach z czasow po Majdanie.

ocenił(a) film na 1
EwaVoodoo

Tego tematu nawet nie chcę poruszać, bo mi puszczą nerwy do końca. Brak słów. Ale mam nadzieję, że ludzi dostrzegających wyczyny tych od bandery jest coraz więcej. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 1
EwaVoodoo

Taką misję mają wszystkie duże portale. Większość, typu Onet, WP itp. po 24.02.22 w ogóle wyłączyło możliwość komentowania, żeby przypadkiem pod ich kłamliwymi tekstami ktoś nie przemycił kilku słów prawdy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones