PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039029}
3,6 297
ocen
3,6 10 1 297
Dovbush. Tajemnica czarnych gór
powrót do forum filmu Dovbush. Tajemnica czarnych gór

Kraj w stanie pełnoskalowej wojny z Rosją, na militarnej i finansowej kroplówce Zachodu (w tym w dużej mierze Polski) a oni sobie kręcą wysokobudżetowy film o walce z polskimi okupantami. Premiera filmu 24.08, w Dzień Niepodległosci :)

Jeszcze raz - polski rząd, polskie społeczeństwo, wolontariusze pomagają jak mogą Ukrainie, kupują i dostarczają broń, artykuły medyczne, spożywcze, a Ukraińcy wydają miliony dolarów na film, w którym ichniejszy Janosik walczy z Polakami. Naprawdę nie można być większym idiotą. Niż Polacy oczywiście :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Andrrzej

I czuja sie jak u siebie. Bylismy kilka dni temu w stolicy. Wsxedzie tylko ukrainski. Polaczony z flagami i puszkami

urga

Coś podobnego mówiła młoda angielka w autobusie w płn-wsch Londynie, siedząca przede mną. "Wszędzie pełno polaków, co drugi to Polak. Rzeczywiście , kiedy szedłem od pałacu Buckingham a była to niedziela , to co druga osoba była nasza... Później , pewnego dnia kupiłem wydanie angielskiego The Sun który był całkowicie w języku polskim. Położyłem na stole w jadalni tak aby tylko było widać tytuł gazety. ... Jak klneli że już gazety angielskie są po polsku (:

ocenił(a) film na 1
Amfios

O arabach zapomniala

wont

Na dodatek swój dzień niepodległości obchodzili w Polsce...

wont

Ten film był gotowy jeszcze DO WOJNY!

Kurinka__

Jak chcecie coś pisać, najpierw proszę poczytaj informacji o Ukraińcach. O tym filmie. Wy nic nie wiecie , i nie zrozumiecie o nas nigdy !

Kurinka__

Nie ma co, ładnie nam podziękowaliście za pomoc!

ocenił(a) film na 3
Kurinka__

No to poczytaj kim był Aleksy Dobosz i kim byli Rusini Karpaccy. A zwłaszcza Huculi o których jest ten film. Co Ukraińcy mają wspólnego z Węgrami czy Mołdawianami od których wywodzi się lud Huculi? Niedługo nawet z Polaków zrobicie Ukraińców, bo wasze nacjonalistyczne brednie sięgają nie tylko Krakowa, ale i Warszawy. Żyjecie w swoim kłamstwie, zakłamaniu i propagandzie bardziej niż Rosjanie.

Kurinka__

ja chce zrozumiec po co tu siedzicie, skoro na zachodzie ukrainy żyją ludzie normalnie i nic im nie jest :]

shadow87

Zapraszam do mojego miasta obok Chmielnickiego, tam ostatni tydzień co nocy coś leciało, powiedz to dla mojej mamy, jaką mi pisze co nocy i płacze, jak ludzi się boją , powiedz to dla mojego brata , jaki zginął na wojnie, albo dla mojego ojca jaki jest wojskowym, a ja przyjechałam jeszcze do pociątku wojny, i jestem wolnym człowiekiem, i jestem tam ,gdzie wolę . Wy nie jesteście tam, i nic nie wiecie o nas, wy nawet nie chcecie zrozumieć. Nie życzę Ci, abyś kiedykolwiek doświadczył straty bliskiej osoby i wojny, aby to zrozumieć.

Kurinka__

ja wiem tyle co widze i jak sie ukraińcy zachowują w Polsce,a wasi politycy jeszcze lepsi , broń polska dała, uchodzców przyjeła pomagała jak mogła ,to teraz można Polskę w dupę kopnąć i tak to z wami jest ...

shadow87

Wszystkiego najlepszego. Ale kto was kopa? My oddajemy życia a wy pieniądze , ale ukraińskie ludzie bardzo wdzięczni, nie chodzi o politykę, Polityka to nie ludzi

Kurinka__

Problem jest taki, że Ukraińcy potraktowali Polaków w obrzydliwy sposób. Po tym wszystkim, po otwarciu domów i pomocy jesteśmy stale opluwani. Nigdy już tego nie naprawicie. Doszło do tego, ze Polacy będą kibicować rosji.

ocenił(a) film na 1
Kurinka__

A co nas to obchodzi? Sami sobie tę wojnę wyskakaliście na majdanie, sami doprowadziliście do niej traktując mniejszość rosyjskojęzyczną jak ludzi drugiej kategorii. Wyłącznie wasz cyrk i małpy.

ocenił(a) film na 6
Kombi

Czy historii uczysz się z filmów? Bo to tak wygląda.

shadow87

Napewno dla tego że tak nie ma tyle roboty i tyle mieszkań żeby zabezpieczyć tyle ludzi wszystkim.

ocenił(a) film na 1
Kurinka__

Paszol won

wont

Niezłe mniemanie masz o kraju, że taki kruchy, że mu coś zrobi, że ktoś za granicą nakręcił jakiś film historyczny, w którym Polacy nie są super :) Weź może poszukaj poczucia własnej wartości we własnych działaniach i tym, co ty wnosisz do świata, a nie w tym, czy zagranica odpowiednio docenia Polskę. A uzależnianie jakiejkolwiek pomocy potrzebującym od tego, czy jakiś tam ich krajan gdzieś nie nakręcił filmu o czymś, jest pomysłem smutno-żenującym, ale na szczęście raczej nikt, kto serio komuś pomaga, nie siedzi i nie wyszukuje na filmwebie filmów, których nie widział, za które by się mógł na zapas obrazić. Naprawdę warto się zastanowić nad sobą, jeśli tak właśnie spędzasz czas, bo to na dłuższą metę nic ci nie da i zdrowe nie jest. Życzę znalezienia większego sensu w życiu niż tropienie "gdzie nas Polaków gdzieś może obrażają".

Miriam_m

To co piszesz jest o tyle smutne, że w 100% prawdziwe.

Miriam_m

Przestań farmazonić. Takie filmy nie powstają przypadkiem. Tu nie chodzi o poczucie naszej wartości, ale o to, że Ukraińcy przekonali nas, że nasza pomoc byłą błędem. Trzeba było zamknąć granice, jak Węgrzy czy Słowacy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
wont

Mało tego, Polacy mają spory wkład w powstanie tego filmu! Czekać tylko, kiedy ukraiński zostanie językiem urzędowym w Polsce.

wont

Kiedy wy dzbany zrozumiecie, że Polska szlachta na Ukrainie robiła to samo co Anglicy Szkotom??? Polska szlachta nawet swoich chłopów łupiła niemiłosiernie. To że Ukraińcy maja takiego Robin Hooda i walczy z Polakami wynika z prawdy historycznej. Tak Ukraina była naszą kolonią!!!
Teraz trzeba się nauczyć żyć w pokoju podobnie jak Szkoci z Anglikami, ale to pojednanie nie zabrania Ukraińcom zrobić filmu jak Polacy ich wykorzystywali i mordowali w XVII wieku, podobnie jak nie zabrania Polakom zrobić filmu o Wołyniu. Obie historie się wydarzyły.

ocenił(a) film na 1
wtfcojaturobie

Przestań bredzić. Na każdy film, nawet historyczny (a może zwłaszcza historyczny) patrzy się we współczesnym kontekście. Przez pryzmat historii rozpalają one bieżące emocje. Miliony ukraińskich widzów z seansu "Dowbusza" wyniosą tyle, że dobrze jest riezać Lachów, bo innego przesłania w tym filmie nie ma.

Kombi

Jak oglądasz Czterech pancernych i psa to masz ochotę zabijać Niemców?? Czyli według twojej głupiej filozofii taki film Wołyń nie powinien powstać, bo wzbudzi chęć w Polakach do mordowania Ukraińców po seansie??
Jesteś głupi czy tylko udajesz???
Prawdzie historycznej trzeba stawić czoła, a nie zamiatać pod dywan. Polska szlachta eksploatowała chłopów na Ukrainie równie mocno jak tych w Polsce, tak samo prawdą jest, że Ukraińcy na Wołyniu dokonali ludobójstwa Polaków.
Jeśli nie potrafisz prawdzie stawić czoła i szukasz w niej tylko metody do siania nienawiści to jesteś dzieciaczkiem w krótkich spodenkach, który nic nie wie o życiu, ponieważ rządzą nim impulsy jak u niemowlak co ryczy jak obsra pieluchę :D

ocenił(a) film na 1
wtfcojaturobie

"Czterej pancerni" byli serialem bazującym na świeżej wśród Polaków pamięci wojny. Lekka, przygodowo-komediowa forma pomagała odreagować traumatyczne wspomnienia, spojrzeć na tamte czasy w nieco inny, bardziej zdystansowany sposób. Nie sądzę żeby powstanie "Dowbusza" w momencie apogeum renesansu banderyzmu na Ukrainie było przypadkowe. Nienawiść etniczna zawsze była trzonem ukraińskiej kultury. I co to w ogóle za porównanie zwykłej parahistorycznej antypolskiej agitki do "Wołynia"?

Kombi

Tak Wołyń i tak samo wyzysk chłopów ukraińskich przez szlachtę pod władzą Króla Polskiego miało miejsce. Wiem, że to dla ciebie nie wygodne, podobnie jak szmalcownicy i pogrom kielecki, ale tylko prawda Cię wyzwoli. Tak byliśmy panami na Ukrainie i topiliśmy ją we krwi jak się buntowała. Możesz sobie sprawdzić jak wiele było powstań na Ukrainie w czasie Rzeczypospolitej.

wont

No ludzie w Polsce cierpią na samowyparcie historyczne. Polska szlachta traktowała Polaków, Ukraińców i inne ludy jak niewolników. Zmuszała do niewolniczej pańszczyzny, lała batem czasem mordowała jak był taki kaprys. I my Polacy jesteśmy w 90% potomkami niewolników szlachty. Także powstrzymalbym się z krytyka tego filmu szczególnie jeżeli go nie ogladaliście

ocenił(a) film na 3
Tom_Smith

Tyle lewicowej i antypolskiej propagandy i stereotypu. A jak było naprawdę? Wiesz? Czytałeś? Zainteresowałeś się? Pytam retorycznie, bo jeśli ktoś naprawdę interesuje się historią, to znajdzie obraz znacznie odbiegający od demonicznej "pańszczyzny" czy innych "straszności" w Rzeczpospolitej.

ocenił(a) film na 1
wont

Ta wojna nie jest "pelnoskalowa", toczy sie tylko na wschodzie, gdzie wczesniej przez 8 lat trwala wojna domowa. Co do reszty wypowiedzi - racja.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones