PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106958}

Dowód

Proof
6,7 27 898
ocen
6,7 10 1 27898
5,6 5
ocen krytyków
Dowód
powrót do forum filmu Dowód

Na wstępie zaznaczę, że jestem zwolennikiem kina akcji od s-f do thrilerów i horrorów. Nie znaczy to wcale o braku zainteresowania innymi gatunkami. Najlepszym tego przykładem jest film Dowód, który stanowi zaprzeczenie kina akcji, mimo to potrafi przykuć uwagę na zasadzie budowania w widzu emocji.
W filmie nie ma pościgów, strzelanin i mordobicia a jednak za sprawą inteligentnego scenariusza a przede wszystkim gry aktorskiej (gwiazdorska obsada) wciąga i urzeka widza. Doskonała rola Anthony Hopkinsa - jak zwykle (co klasa, to klasa) ale moim zdaniem przyćmiła go Gwyneth Paltrow. Zagrana przez nią niezwykle sugestywnie rola córki tak emocjonalnie rozchwianej sprawia, że Dowód postawiłbym na równi jeżeli nie wyżej od filmu Piękny umysł.

CES7

ten film kojarzy mi się z "Kontaktem" z Jodi Foster - oczywiście ten drugi jest bardziej sensacyjny, ale łączy je (mmm) takie pełne pokory podejście do nauki i pewne podobieństwa na płaszczyźnie emocjonalnej, tzn. przedstawienie tego, co jest charakterystyczne dla twórczości intelektualnej: momenty olśnień, zachwytu, zwątpienie, załamanie, nadzieja... fajny film.

ocenił(a) film na 8
CES7

W pełni zgadzam się z tym co napisałeś. Jeden z lepszych filmów ostatnich lat. A niskie oceny? To po prostu nie jest film dla smartfonowych dzieci.

CES7

podzielam opinię, obie kreacje oceniłem na 10

CES7

Czyli dowód to dowód :)

CES7

Zgadzam się, że niedoceniony! Obejrzałam go dopiero dzisiaj, czyli 12 lat po jego powstaniu... Niewiele się o nim słyszy, a szkoda. Subiektywnie powiem, że zdecydowanie lepszy od Pięknego Umysłu, tu bardziej przypadł mi i klimat, i sceariusz, i aktorzy.

ocenił(a) film na 7
CES7

W poszukiwaniu kolejnego filmu z Hopkinsem trafiłem na "Dowód" i choć mojego ulubieńca mogłoby być więcej to jednak produkcja jest ciekawa i na swój sposób wciągająca. Należałoby stworzyć nagrodę dla najbardziej odpychającej postaci filmowej i wręczyć ją siostrze głównej bohaterki, bo od początku do końca była równie wielką zołzą. Hal jako postać był irytujący, przez co moja ocena spadła o jeden.

ocenił(a) film na 9
CES7

A Paltrow zagrała najlepszą rolę w swym dorobku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones