PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648062}
7,6 2 195
ocen
7,6 10 1 2195

Dragon Ball: Episode of Bardock
powrót do forum filmu Dragon Ball: Episode of Bardock

oficjalne jest ze Bardock nigdy nie zginął , a banda baranów nam naciska starą wersje czyli ta co była na początku ze Bardock zginął podczas walki z Freezą a tutaj w tej filmie mamy całkowicie nową wersje w którym jest oficialne ze nigdy nie zginął, tylko teraz nie wiadomo czy Bardock przeniósł się w czasie czy przeniósł się do wszechświata 6 który jest podobny do 7

vAkatsuki

Nie wiem skąd rewelacje że oficjalnie Bardock nigdy nie zginął. Oficjalnie Bardock zginął bohaterską śmiercią, broniąc planetę Vegeta przed Freezerem, jest to pokazane w mandze Dragon Ball Z,powiedziane o tym jest w mandze Dragon Ball Minus, jest też w Anime DBZ. A to iż, zginął to nie wciska banda baranów ,tylko Toriyama (czyli autor,bo może ktoś nie wie) chyba gada do ludzi jak do baranów, powtarzając w kółko że Bardock nie żyje i koniec. Jak nie możesz się z tym pogodzić to masz problem. Masz przynajmniej ze 2 wywiady na temat Bardock'a w których mówi że nie żyje. Poza tym mangę mówiącą o tym że Bardock się przeniósł w czasie napisał Naho Ooishi, więc nie napisał i nie wykreował tego Toriyama, a skoro on tego nie narysował bądź nie wykreował (Jak Dragon Ball Super), to odcinek jest NIEKANONICZNY, ma taką samą wartość jak Dragon Ball GT (czyt.żadną). Z wszechświatami też lipa, Bardock nie może się przenieść z jednego w drugi bo jak? Natomiast może być odpowiednik Bardocka w 6 wszechświecie i to brałbym za najbardziej prawdopodobną możliwość ,jeżeli autor próbowałby ponownego wprowadzenia tej postaci do Dragon Balla. Nie zrozum mnie źle jest on moją ulubioną, postacią w DB, uwielbiam Bardocka i chciałbym żeby się pojawił,ale niestety gadasz głupoty.

Michal_Orzel9

Jest jeszcze opcja wprowadzenia jak już ktoś kiedyś mówił tej postaci wykorzystując motyw z gry Dragon Ball Heroes z Bardockiem jako złym bohaterem opętanym przez Mirę. Ciekawie by to wyglądało.

ocenił(a) film na 10
Michal_Orzel9

na FB na grupie DB ktoś wstawił obraz w którym jest ze Mira pojawia sie od razu pomyślałem ze skoro Mira pojawił się to może pojawic się Bardock, Bardock oficjalne nigdy nie zginął chodzi mi ze on jest z innego lini czasu , tylko ze ten Bardock który nigdy nie zginął jest z innego lini czasu tak jak Future Trunks i ten Trunks z DBZ . nawet na stronie wiki pisze ze Bardock nigdy nie zginął , taka jest wersja dzisiejsza, a ty mi piszesz ta wersja która była ponad 10 lat temu ,jesli ogladasz DBS to zobaczyć ze niektóre wydarzenia zostały zmienione z filmu ,

vAkatsuki

Powiem tak,Nigdzie się Mira nie pojawił i go nie było, jeśli się pojawi to wtedy pogadamy o Bardocku , inna sprawa że to nawet ciekawy myk mógłby być żeby go wprowadzić, wykorzystać motyw z DBHeroes,ale to tylko gdybanie i pewnie tego nie będzie bo Toriyama coś sam zmontuje i myślę że się w końcu ugnie pod presją fanów tej postaci, a jest to jedna z bardziej lubianych postaci w uniwersum,warto dodać. Druga sprawa Bardock oczywiście nie żyje i to jest jedyna oficjalna i prawdziwa wersja powtarzana miliard razy przez autora,chuj z tym że stara, jeżeli dla ciebie lepszym źródłem są informacje na Dragon Ball Wiki a Informacje od autora Mangi odrzucasz tylko dlatego bo są stare, no to "hej", jeżeli chcesz się dowiedzieć ,wpisz sobie co Toriyama mówi o tej postaci jest kilka wywiadów i niektóre nawet nie są takie stare ,ale odpowiedź jest zawsze taka sama,nic się przez 20 lat w tej kwestii nie zmieniło. Oczywiście jest Episode of Bardock z 2011 roku bodaj o którym mówisz,ale nie jest to odcinek kanoniczny bo nie napisał go Toriyama, ba nawet odcinek Bardock Ojciec Goku z 1990 roku nie jest kanoniczny, a kanoniczne są tylko ostatnie momenty tego filmu. Porównanie Future Trunksa i Bardocka oczywiście z dupy,dlaczego? Bo Trunks który się urodził Bulmie przeżył wszystko i potem mógł wrócić jako Future bo nie zginął logiczne, więc wszystkie przygody przeżyła ta sama osoba, tylko wrócił za pomocą maszyny co jest oczywiście możliwe, a Bardock może i mógłby wrócić,czy w jakikolwiek sposób przenieść się w czasie,ale jest jeden warunek, musiałby przeżyć Kulę Śmierci Freezera a jak miałby to zrobić jeśli nie był w stanie jej nawet powstrzymać i zniszczyła całą jego planetę? A jak miałby to zrobić na poziomie 20 000 j.Nie było możliwości żeby to przeżyć chyba że jesteś w stanie mi wyjaśnić jak miałoby to wyglądać? Trunks miał inną linię czasową bo w niej żył. A może lepiej wytłumacz mi ciekawszą rzecz, Jak Bardock mógłby się przenieść w czasie od uderzenia Kuli Śmierci? Na jakiej zasadzie się to odbyło ,bo to jest najbardziej nielogiczna część tego filmu,pomijam czy DB w ogóle jest logiczny,ale ta akcja jest jakiś absurd i ponury żart. Wersja z tym że Bardock nie zginął to jest wersja napisana przez Ooishiego a nie Toriyamę który nigdy jej nie uznał. Więc można sobie tym dupę podetrzeć bo tyle w tym prawdy jak w filmie o Bojacku, Coolerze czy Dragon Ball GT. Dlatego powtarzam jeszcze raz nie ma takiej wersji że Bardock przeżył Death Ball,tym bardziej z własnym poziomem mocy wynoszącym tak ja wiem w tamtym momencie wg filmu mogę powiedzieć że na oko 20 000,Gdzie Genki Damę ledwo przeżył Freezer na poziomie (nieoficjalnym ponad 2 mln j bo poziomy mocy to też tylko gdybanie) Jest opcja że może żyć w równoległym wszechświecie jego odpowiednik, ale nie ma takiej opcji żeby żył w tym samym wszechświecie 7. Dodam jeszcze inne pierdoły z tego odcinka, czyli np.osiągnięcie poziomu SSJ, co na jego poziomie mocy zakrawa na zwyczajną kpinę. Bardock poczas leczenia na Vegecie po misji na planecie gdzie walczył z oddziałem ,jest wspomniane po tej misji że ma 10 000 jednostek mocy. Jeżeli Son Goku osiągnął poziom SSJ po osiągnięciu ok 1 mln to na czym Bardock miałby to osiągnąć? Na stanie agonalnym podczas zniszczenia Vegety? Podczas walki z Dodorią? Gohan osiągnął SSJ po walce z Freezerem,Oddziałem Ginyu,Vegetą,czasochłonnych treningach z Goku i Piccolo. Kurde szanujmy się. Mało walczył,albo nie dużo,ale z ogórami. Bardock mógł osiągnąć max 50 000 j w Episode of Bardock, no dobra w porywach 100 000 ale to dalej mało.Inna kwestia że już sam Bardock Ojciec Goku jako cały film jest nie kanoniczny. Jedyną prawdziwą historię o Bardocku opowiada Dragon Ball Z (z urywek), Końcówka Filmu z 1990 i manga Dragon Ball Minus część Galaktycznego Patrolu Jaco. Czekam na uwagi jeśli coś dla ciebie jest nie jasne, niektóre rzeczy też mogłem pominąć, Bo tak dużo tego. Pozdrawiam miłej lektury.

Michal_Orzel9

Aha i jeszcze jedno co do osiągnięcia SSJ od razu uprzedzam i mówię żebyś nawet nie próbował mi tutaj zarzucać Cabby z DBS jako przykładu że zwykły Saiyanin na małym poziomie z niczego może się przemienić, bo ten koleś prawdopodobnie miałby Bardocka, Raditza czy Nappę na jednego gonga,a problemem o ile oglądałeś to na pewno pamiętasz było tylko to że nie mógł osiągnąć SSJ, nie był w stanie, bo żeby go osiągnąć trzeba się ostro wkurzyć. A tam Saiyanie jak Cabba mówił są dobrzy wiec który miałby się zdenerwować? Mogliby, ale Vegeta mówił że w 6 uniwersum Saiyanie są silniejsi co było idealnie pokazane ,jeżeli Cabba który nie ćwiczył tyle co pracoholicy Vegeta i Goku nie potrafił się zamienić w SSJ,a narobił problemów Vegecie który był w stanie się przemienić w SSJ i SSJ2 a prawdopodobnie był na tyle silny że bez problemu mógłby się przemienić w przepotężny SSJ3 no i rzecz jasna w SSJGSS jako ostatnią formę Saiyanina,więc pewnie nie mieli takich problemów z wrogami żeby się aż wściekać więc się nie zamieniali w SSJ a co za tym idzie nie znali takiego poziomu i tyle . Pozdrawiam.

Michal_Orzel9

I jeszcze zapytam które przepraszam ja ciebie momenty zostały jak to mówisz zmienione?
I co do tej dyskusji ma Dragon Ball Super?
Pozdrawiam czekam na informacje.

ocenił(a) film na 10
Michal_Orzel9

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/12963640_1147803948572107_75535814 07861495201_n.jpg?oh=68f072b9e48fa79f7c78901273f1ee4c&oe=57BE48DE o to mi chodziło, ktoś na FB wstawił taki obraz , dużo osób pomyślało ze Mira pojawi się . co do Bardock nie będę kłócił się bo ty zyjesz tą wersją która była ponad 10 lat temu , a teraz nawet wiki Angielskim pisze ze Bardock nie zginął przez ten film, tak samo w DBGT Bardock i inni saiyanie a nawet King Piccolo mógł uciec z piekła a to nie pokazali , np Radtiza nie pokazali czy uciekł czy został w piekli :D

vAkatsuki

Żyję tą wersją bo jest jedyną prawdziwą. Toriyama wielokrotnie zaznaczał że Bardock nie żyje choćby tutaj wpisz sobie wywiad z 4 lutego 2014 z Akirą Toriyamą przeprowadzony przez Naho Ooishi opublikowany w Saikyo Jump wydanie (#3/2014) wpisz sobie w google powinno wyjść -Autor jak zapewne przeczytasz podkreśla że Bardock nie żyje, więc nie może powrócić, jest tam napisane o tym że nadzorował odcinek specjalny jest co prawda też napisane że niby to wszystko jest "Episode of Bardock" wiemy jednak że taki tytuł nosi odcinek z 2011 istotnie, co więcej jest niżej w odpowiedziach do któregoś tam pytania "Gdyby nie został pokonany przez Freezę to jaki poziom mógłby osiągnąć?" chodzi o jego ostateczny poziom mocy więc mogę z całą stanowczością założyć że chodzi tutaj mimo wszystko o ten z 1990, a poza tym skoro nie mógł zwiększać mocy to jedyny logiczny wniosek jest taki że musiał zostać zabity, to jest wydaje mi się kwestia rozwiązana. Jednak co do samego odcinka w świetle tego że powstał specjalny oficjalny rozdział napisany przez Toriyamę Dragon Ball Minus dotyczący Bardocka, w tym momecie nawet cała ta historia idzie do lamusa, bo wszystko biegnie tam inaczej, moment śmierci Bardocka jest jedynym kanonicznym momentem ,zapewne dlatego nie został w tej mandze pokazany bo każdy ten moment zna,poza tym jest pokazany w Dragon Ball Z czyli wystąpienie do walki przeciwko Frezerowi. Jest więc w wywiadzie jak byk napisane to że Bardock nie żyje i jest też napisane to że może wrócić tylko przywrócony smoczymi kulami, jeżeli chodzi o wspomnianą w wywiadzie historię z przeszłości to zapewne autor ma na myśli walkę z Freezą, śmierć i Dragon Ball Minus (to wszystko co jest w nim zawarte), ponieważ jest to przeszłość właściwej fabuły Dragon Balla, nic natomiast nawet nie wspomniał o odcinku z planetą Plant, a mógł tym bardziej że rozmawiał z autorką tej mangi, ale nawet jakby to ona jest autorką i mam prawo wystrzegać się uznania tego odcinka.
Widzisz więc że Bardock nie mógł przeżyć i znaleźć się na Plant. Poza tym gdyby Bardock przeżył i przeniósł się to nie byłoby dyskusji na temat przywracania go do życia, bo jak przywrócić kogoś kto żyje. Była już taka sytuacja po wybuchu Namek że chcieli przywrócić Goku do życia ale nie mogli bo żył. Zastanów się, inna sprawa że dalej nie napisałeś w jaki sposób miałby przeżyć Kulę Śmierci Freezera. Czekam na odpowiedź
Wikipedia niezależnie jaka to nie jest przykład. Wikipedia sama jako taka ma to do siebie że mogę w niej napisać że na rynku w Krakowie wylądowało UFO albo że Polacy w 1939 zdobyli Berlin i może to zostać zatwierdzone, tak jak dla beki kiedyś przerobiono stronę dotyczącą byłego członka krakowskiego zespołu hiphopowego Firma- Kaliego. Więc regularnie może być tam wszystko zapisane, wszystko co chcę jeżeli nie jest wulgarne i zostanie uznane przez nadzorcę. Zresztą tak na logikę. Na wikipedii masz napisane że walczył z Legendarnym Super-Saiyaninem, jeżeli tak to mamy 2 rodzaje legendarnego Super Saiyanina rozumiem? Bo przypomnę że Goku i Vegeta sami są LSSJ którym to poziomem jest SSJGSS o czym mówi Vegeta do Cabby w DBS. To jak to jest są dwa rodzaje Legendarnego Super Saiyanina? To dlaczego nie ma 2 rodzajów SSJ3,albo SSJ2? W tym momecie upada nawet mit tych fillerów o alternatywnej historii bo niby dlaczego poziom LSSJ miałby być w alternatywnej linii czasowej inny, bo dlaczego Epizod o Brollym miałby nie być jeszcze inną alternatywną rzeczywistością tak samo jak DBGT? A nie może być właśnie dlatego że LSSJ różnią się od siebie aż za bardzo. Alternatywny Świat może zmienić wydarzenia,ale nie naturę Sayian,dlatego to wszystko nie ma już totalnie sensu. W Odcinku tym nowym o Bardocku narrator sugeruje że przemiana Bardocka w SSJ i śmierć Chilleda jest początkiem legendy o SSJ, że Bardock był tym nieznanym pierwszym SSJ. A jak wiemy z Dragon Ball Super nie może być ponieważ Legendarnym SSJ jest SSJGSS a nie SSJ zwyczajny i wszystko musiało się obyć przy pomocy 6 Saiyan o czystym sercu (tak jak jest pokazane w DBS a nie w EoB), poza tym Bardock miał za mały poziom mocy w momencie śmierci i nie osiągnąłby poziomu SSJ samą walką z Chilledem. Wielu zanim osiągnęło poziom SSJ musiało charować jak wół żeby go osiągnąć, Walczyć z wrogami z którymi Bardock nie miałby szans. ( to już też niezależnie od linii czasowej) Pomyśl, troche moźe... Cóż wracając do Dragon Balla GT, hmm ja go nie uznaje,bo nie napisał jej autor ,nie jest oparta na Mandze i mam do tego pełne prawo ,jeśli nie obowiązek traktować tą serię z przymrużeniem oka, nawet jej nie oglądałem i nie mam zamiaru,a więc nie muszę uznawać żadnej ucieczki z Piekła. Ze względu na to co napisałem wyżej nie może też być mowy o tym że np. SSJ4 może być kolejnym poziomem, bo już Mega Wojownik SSJ3 był ultrapotężny, a ostatnim poziomem jest właśnie SSJGSS o czym mówił Vegeta do Cabby. Oczywiście wszystko może się zmienić jeżeli SSJ4 zostanie wprowadzony do serii, a to jak wiemy na razie nie miało miejsca i wątpie czy kiedykolwiek będzie miało.

Michal_Orzel9

Aha i dlatego też o ucieczce z Piekła nawet nie będę dyskutował bo nie ma to najmniejszego sensu :)

ocenił(a) film na 10
Michal_Orzel9

tylko ze istnieją w świecie Dragon Ball Bogowie którzy potrafią manipulować czasem , czyli ze jest ta opcja ze ten Bardok z filmu on jest z innego lini czasu, został uratowany przez kogoś dla swoich celów . Tak samo Kapitan Ginyu zginął w DBZ podczas ataku Buu na planete Ziemia a w DBS pokazali ze dalej żyje, to nie rozumiem twojego zachowanie, ze nie potrafisz zaakceptowałaś nowe zmiany w fabule DB .

Wiek 737 (wysłane do innego czasu)

http://dragonball.wikia.com/wiki/Bardock

należy do organizacji

Time Patrol
Time Breakers

zyjesz tą wersją która była ponad 10 lat temu, widać ze jeszcze nie dorosłeś przez to nie potrafisz zaakceptować zmiany .

bez urazy ale widać ze tępy jesteś , skoro nie zauwazyłeś zmiany z sytuacją Freeza i jego zołnierzami, albo sytuacji z Beerus na Planecie ziemia, i nie tylko .

vAkatsuki

1) Jedyną postacią która potrafi manipulować czasem w 7 uniwersum jest Whis czyli najpotężniejszy wojownik w całym wszechswiecie i tylko na 5 minut a nikogo innego nie znamy (Guldo nie liczę)
2) Dla jakiego celu więc Whis (zakładając że to on) miałby wskrzesić Bardocka?
3) Co do Ginyu przyznam się szczerze że nie bardzo wiem co powiedzieć, zaznaczę jednak że Dendi za radą Vegety przywrócił wszystkich zabitych przez Buu Dobrych Ziemian, ludzie byli przywracani do życia,a to że on no to jedynym logicznym wyjaśnieniem jest to że Ginyu był dobry ,w końcu nie widziałeś czy kogoś zabił ,przynajmniej ja nie pamiętam
4) Nie podawaj mi DBWiki jako źródło
5) Żyję jedyną prawdziwą wersją, którą przedstawiłem ci wyżej nie mogę zaakceptować czegoś czego nie ma. To raczej ty nie możesz pogodzić się z tym co jest. Nie wiem co jest złego w akceptowaniu historii sprzed 10 lat, ale ok ;D
5) Nie obrażaj mam 22 lata, w przeciwieństwie do ciebie prawdopodobnie 15 letni frustracie ;D, może gdybyś podał jakiś argument za zmianą to bym ją zaakceptował :D (jesteś chłopcze śmieszny),ale ty wolisz zamiast podawać argumenty obrażać jak jakiś gimbus :D
6) A tak już z innej beczki. Ty zamiast mówić mi że jestem tępy lepiej naucz się pisać ,bo już w poprzednich postach miałem problem z rozczytaniem twojego pisma,a teraz nie mogę rozszyfrować tej ostatniej depeszy o Beerusie i Freezerze ,a nie chce mi się czytać wszystkiego żeby się dowiedzieć o co chodzi. ;D Miłego :D

ocenił(a) film na 10
Michal_Orzel9

nawet jak masz 22 lat to jeszcze nie dorosłeś , Toriyama nawet jak tak powiedział to pewne mu tak samo nie podoba się Dragon Ball Super, w Dragon Ball Super tak samo zmienili bieg wydarzeń . tobie nie podoba się to ze stworzyli nową Historie związanie z Bardock, w którym widać ze przez klątwę który otrzymał przeniósł się w czasie , pewne tak samo krytykujesz Dragon Ball Super , nawet widać po tobie ze nie oglądałeś skoro nie wiesz jak wyglądała walka pomiędzy wojownikami Z vs Beerus a potem Wojownicy Z vs Armia Freezy . skoro tobie nie podoba się nowa Historia związania z Bardock, to pewne tak samo krytykujesz Dragon Ball Super . jeszcze to załozne i smieszne co napisałeś ze Whis wskrzesił Bardocka , a gdzie ty masz tutaj Whisa ? dla ciebie powinien powstać specjalny opis filmu "Bardock duch przenieść się w zaświaty Planeta Plant i musiałem walczyć z duchem Chilleda " tak samo Tagoma został zabity przez freeze a w DBS jest pokazanie ze nie został zabity , tak nie wiesz o co chodzi bo pewne nie oglądałeś DBS

vAkatsuki

Ty jesteś człowieku niesamowitym, naukowym wręcz przykładem kretyna :D. Chłopie ty się słyszysz? Ty mi mówisz że nie dorosłem,bo co?? Bo nie uznaję czegoś w co ty wierzysz mimo że nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia twojej wersji, mimo że nie uznaje tego autor i większość fanów tej serii, a ty sam nie potrafisz podać żadnego argumentu popierającego twoją tezę? Już pominę że toczymy dyskusję o anime a nie o jakichś poważnych sprawach, a ty się pieklisz jakbym najeżdżał ci na rodziców,nie bądź śmieszny dzieciaku. Toriyamie nie podoba się DBS owszem, ale przez kreskę a przynajmniej tylko o tym że to właśnie jest problem słyszałem. W wywiadzie jasno i wyraźnie jest napisane że Bardock nie żyje w tym momencie cała dyskusja powinna się skończyć, ale ty nie dajesz za wygraną - widać - mimo że stoisz na straconej pozycji. Co do DBS nie może mu się nie podobać samo anime jako takie, znaczy się może ale wątpię bo nie spotyka się takich sytuacji na co dzień żeby autorowi nie podobała się historia którą sam napisał (z drobnymi nic nie znaczącymi co prawda zmianami ale jednak), a jeszcze pozwól że wrócę do kreski,to ona akurat może się nie podobać bo jest rysowana przez amatorów o czym poinformowało Toei na swoim kanale,a co doskonale widać bo nie raz mnie mdli jak DBS oglądam ,a informację że rysują to amatorzy nadał w jednym z odcinków na swoim kanale Buki. To jest raz. W DBS nie zmieniono biegu wydarzeń chyba że mi pokażesz gdzie, czekam na info na ten temat. Jeżeli pokażesz mi konkretny przykład zwrócę honor, wątpię że masz rację bo jak powiedziałem Toriyama starał się wpleść historie z Z-tki do S-ki co mu zgrabnie wychodzi i żadnych nieodpowiednich rzeczy raczej nie zauważyłem. O tym że historia o Bardocku mi się nie podoba nic nie powiedziałem, jeżeli tak powiedziałem to cofam to. Jest fajna i dynamiczna, ale czy mi się podoba czy nie to niczego nie zmienia. Bo Bardock nie miał prawa przeżyć, a z resztą po co ja się tutaj na ten temat produkuję cały ten odcinek z 2011 jak i z 1990 to fillery a co za tym idzie sytuacje w nich ukazane nigdy się nie wydarzyły poza końcówką w filmie z 1990, jedyną prawdziwą historię masz w mandze DBM ( w którym z kolei nie ma momentu śmierci Bardocka bo pewnie jest taka jak właśnie w Filmie i DBZ) a jedyną osobą która nie może tego zaakceptować jesteś ty .Bardock nie mógł przeżyć,a osiągnąć SSJ to już w ogóle bo był na to za słaby, zrozum to człowieku. Aaa... jeszcze inna sprawa wyjaśnij mi bo jestem ciekaw jak umiejętność widzenia przyszłości (bo taką dostał klątwę od mieszkańca planety Meat, pomijając że to filler) a warto dodać że ostatnia rzecz jaką widział to wizja stającego do walki z Freezerem Kakarotto, jak więc miałaby doprowadzić do tego że Bardock przeniósł się w przeszłość ,jestem tego BARDZO ciekaw, bo nie widzę związku :D :D. Pamiętam jak wyglądała walka Wojowników Z z Beerusem a jak z Armią Freezy, owszem, niestety nie wiedziałem o co tobie chodzi przez twój tekst który był pisany tak jakbyś się dopiero wczoraj nauczył pisać, w sumie dalej nie wiem bo dalej nie rozumiem jak się imają te dwie walki do dyskusji o Bardocku,ale ty wolisz mnie obrażać zamiast to wyjaśnić,mimo że cię o to prosiłem. Jednak co do twojego wysławiania się jest już lepiej ,brawo w końcu jakiś postęp :D Wracając do tych dwóch walk,właśnie nie pamiętam o wszystkim o czym pisałem ,możesz mi przypomnieć byłbym wdzięczny, a wybacz mi też ale jestem trochę zmęczony i nie chce mi się szukać, naprawdę wspomnij mi o co chodziło w tej kwestii,bo jestem ciekaw o co się pieklisz. Uff co do Whisa nie rób ze mnie idioty, zdecyduj się ,nie powiedziałem że Whis go wskrzesił ,tylko powiedziałem że jako jedyny mógłby go przenieść w czasie ,bo tylko on potrafi nim manipulować (przy okazji wyjaśnij mi co tutaj jest napisane "jeszcze to załozne i smieszne co napisałeś ze Whis wskrzesił Bardocka"- "żałosne", "założenie"? Kurde chłopie nie śpij na polskim ;D) a i tak wątpię by mógł tego dokonać skoro potrafił cofać czas tylko na 3 minuty (o ile dobrze pamiętam) co za tym idzie nie sądzę żeby miał taką moc żeby mógł przenosić w czasie,a tym bardziej powód żeby to robić, ale co do tego że w filmie go nie ma to nic nie znaczy. Poza tym to ty przecież cały czas próbujesz mi wcisnąć że Bardock jednak przeżył wybuch,. No bo skoro się przeniósł w czasie to musiał przeżyć, to jak jest w końcu? Czekam na odpowiedź.A to z tymi duchami to jest jakiś żart,kpisz sobie ze mnie? To chyba frustracja związana z brakiem możliwości udowodnienia mi słuszności swojego założenia. Kolejna rzecz, Bardock nie mógł się przenieść na planetę Plant. W mangowych wersjach a także w kanonicznych odcinkach wiemy tylko o tym że Planeta Vegeta nazywała się Tsuful (w DBZ) i Sadal (tego z kolei dowiadujemy się z DBS, co potwierdza Vegeta,podczas rozmowy z Cabbą) i właśnie Vegeta, o Plant nic nie ma,więc nie mam podstaw żeby uważać że kiedykolwiek Vegeta była planetą Plant (a do takiego wniosku w filmie doszedł Bardock). To więc również odpada. W DBS Tagoma nie został, (o ile o to ci chodzi, w Odrodzeniu Freezy też nie) przez Freezera zabity walczył i w filmie i serialu z Wojownikami Z na ziemi a skoro to robił to chyba nie został zabity przez Freezera logiczne prawda? W Dragon Ball Super warto zaznaczyć tylko to że zmienił się ciałami z Ginyu, człowieku to chyba ty nie oglądasz DBS, nie posiadasz elementarnej wiedzy i chcesz ze mną dyskutować? :D Ale ty,zamiast się zastanowić nad sobą, mimo że dalej miażdżę twoje argumenty bez najmniejszego wysiłku jak walec (a w zasadzie jakby się zastanowić to nie robię tego bo nie podałeś jeszcze żadnego konkretnego), potrafisz tylko obrażać nazywając mnie dzieckiem,ty za to jesteś bardzo kulturalnym i wychowanym dorosłym człowiekiem, taa ...właśnie widać,osobiście niestety wątpię w to zachowujesz się jak wieśniak,ale... cóż.... twoje zachowanie świadczy nie tyle o tobie ale o twoich rodzicach ,przede wszystkim,ja cie nie będę uczył zasad kultury przez Filmweba. Czeka cię jednak ciężka praca, bo wychodzi na to że do problemów z ortografią doszły także i z kulturą. Miłego Dnia. :)
Aha i ta umiejętność którą posiada Hit jeżeli o to ci chodzi mówiąc że każdy może się jej nauczyć, jakby się zastanowić ,jest rzeczywiście manipulacją czasem i tutaj masz rację,jednak podczas używania dotyczy ona tylko postaci wykorzystującej tą technikę,natomiast zmiana czasu wykorzystywana przez Whisa ma wpływ na cały wszechświat więc wydaje mi się że to porównanie nie jest trafne.

ocenił(a) film na 10
Michal_Orzel9

widać ze jesteś pustym debilem i idiotą, Dragon Ball Z: Kami to Kami - było ze Urodziny Bulmy odpływały się u nich w domu , a Goku prawie nie walczył z Beerusem a w DBS impreza Urodzinowy Bulmy odpływa się na statku Morskim a nawet Goku zeeakceptował moc super sayijanina GOD walczył na całego aby pokonać Beerusa .

Dragon Ball Z: Fukkatsu no - Tagoma został zabity przez Freeze a w DBS Kapitan Ginyu zamienił się ciałem z Tagomą przez to nie zginął Tagona a ma ciało zaby . Shisami został pokonany przez Gohan a w DBS Shisam i Gohan zostali pokonani przez Tagomę , skoro takie zmiany zrobił w filme twórca Dragon Ball czyli Akira , to znaczy ze zaakceptował nową Historię Bardock w którym cofnął się w czasie . widać ze Tępy jesteś masz rozum jeszcze dziecka, widać ze nie pamietasz o tym ze przed pojawieniem się Sayijaninów na Planecie Vegeta, Planeta miała inną nazwe tutaj nie wspomnieli jak ta Planeta kiedyś nazywałą się wiele stuleci lat temu logiczne prawda ? widać ze nie ogladałeś Dragon Ball Super tylko od nie dawna zacząłeś oglądasz .
"(tego z kolei dowiadujemy się z DBS, co potwierdza Vegeta,podczas rozmowy z Cabbą) i właśnie Vegeta, o Plant nic nie ma,więc nie mam podstaw żeby uważać że kiedykolwiek Vegeta była planetą Plant" przed Pojawieniem się DBS tez nie wspominali ze kiedyś istniała Planeta Salat w którym Sayianie mieszkali, to tuaj twoja przekonania odpadają . nawet w filmie którym pojawia się Bardock na Planecie PLANT było o tym ze mieszkańcy tej planety mieli zostać zabici przez Kosmicznych Piratów ale Bardock zmienił bieg wydarzeń w Hisotrii , tak trudno to zrozumiesz ?

widać ze jesteś gimbus z rozumiem 9 latka , zachowujesz się jak rozpieszczone dziecko . skoro Akira zrobił wiele zmian w DBS to czyli ze zaakceptował tą nową Historie związanie z Wojownikiem Bardock .

vAkatsuki

Cóż scenariusz do filmu zrobił Toriyama ,mangę napisał Toriyama może sobie robić co chce, zmiana była, ale on jako autor ma do tego prawo. Aktualna wersja jednak jako że świeższy jest anime DBS i jest najbardziej bliski mandze jest taka że impra była jednak na okręcie. Przynajmniej dla mnie.Wracając do filmu,cóż sytuacja z Tagomą fakt tu pierwszy raz przyznaję ci rację (możesz czuć się zaszczycony), jednak tutaj sytuacja ma się tak samo jak powyżej w sytuacji z imprezą, też sie zmieniła i uznaję ją taką jaka była w DBS bo mam takie prawo. Ale że to mi umknęło,masakra no no, cóż zdarza się :). Nie ślęczę nad anime i mangą każdego dnia, ostatnio oglądałem Odrodzenie Freezy jakieś pół roku temu,a kiedy Bitwę Bogów to już nawet nie pamiętam. Śmieszy mnie natomiast twój argument: "skoro takie zmiany zrobił w filmie twórca Dragon Ball czyli Akira , to znaczy ze zaakceptował nową Historię Bardock w którym cofnął się w czasie" (jest on tak logiczny że nie wiem co powiedzieć) -jakby jedno na drugie miało jakiś wpływ, natomiast z twojej wypowiedzi wynika jakoby zmiany w DBS właśnie miały decydować o tym czy Episode of Bardock jest kanoniczny bo tak skonstruowałeś zdanie :D,śmieszy mnie też twoja ortografia brawo xD- jednak powiem ci coś co się tobie nie spodoba- NIE TO ŻE W DBS SĄ ZMIANY NIE OZNACZA ŻE TORIYAMA UZNAŁ EOB-brutalne ale prawdziwe. Co do Sadal też mój błąd bo napisałem że wcześniej tak nazywała się Vegeta,co jest oczywistą nieprawdą.Mimo to... cóż skoro na Planecie Vegeta przed przybyciem Saiyan na Vegetę, mieszkali Tsufulianie,a przynajmniej tyle wiemy z opowieści Kaio to zapewne nazywała się Tsuful. Natomiast nie ma i w dalszym ciągu i ty mi nie udowodniłeś też że kiedykolwiek w DB,DBZ,DBS pojawiła się nazwa Plant na określenie Vegety. Więc poza Tsufulem nie ma udokumentowanej żadnej innej nazwy na przestrzeni całej historii DB jak się planeta nazywała przed Tsufulianami, jak i nie jest udokumentowane czy w ogóle była zamieszkana. W świetle tego nie mam jakichkolwiek podstaw do tego żeby uważać że Plant kiedykolwiek istniało. Owszem przed DBS też nie wspominali że kiedyś istniała planeta Sadal,ale teraz zostało wspomniane i teraz już to wiemy. Natomiast ty dalej robisz głupi błąd ponieważ dalej jako argument i źródło podajesz mi fillerowy odcinek , zamiast tego lepiej wyjaśnij mi w jaki sposób Bardock miałby osiągnąć SSJ z 10 000 jednostek mocy w momencie śmierci i jak miałby przenieść się w czasie od Kuli Śmierci,a jak mi już wyjaśnisz w jaki sposób miałby ją przeżyć to jesteś prze. Zadałem ci te pytania jakieś 3 posty temu i dalej nie otrzymałem odpowiedzi. Męczy mnie już ta dyskusja. Niezależnie od tego co pisałem, w kluczowej kwestii dalej nie podałeś żadnego konkretnego argumentu. Aha i jeszcze ci wyjaśnię dlaczego zmiany w filmie nie mają znaczenia bo i scenariusz filmu i DBS napisała jedna i ta sama osoba, więc można potraktować to jako poprawę właściwej fabuły, natomiast EoB napisał inny autor, a to już jest wpieprzanie się we właściwą fabułę jeżeli próbujesz to wcisnąć na siłę, no może jakby Toriyama to sam uznał to jeszcze pół biedy ,ale tego nie zrobił.Natomiast Toriyama jako autor całego DB,DBZ,DBS ma prawo zmieniać i robić co mu się podoba, ktoś inny nie może tego robić,tym bardziej że sam Toriyama wyjaśnił jak zapatruje się na EoB ,więc tutaj wszystko powinno być już jasne,słów mistrza nie podważysz, podkreślił że Bardock nie żyje i koniec, więc jak to mówi każdy Historyk "Odsyłam do źródeł" to wszystkiego się dowiesz, link masz tam napisany. Zadałem ci natomiast też pytanie -bo wg filmu Bardock jest Legendarnym Pierwszym Super Saiyaninem, i tą legendą był zwykły SSJ (wg EoB). Dzisiaj wiemy że tym właściwym Pierwszym SSJ w rzeczywistości był SSGSS, a SSGSS został stworzony mocą 5+1 SSJ,co więcej mogę jeszcze się przyczepić o sam wygląd pierwszego Legendarnego Boskiego Super Saiyanina, bo bardziej niż Bardocka przypomina kogoś z klanu Vegeta. Więc czy tylko mi się tutaj coś nie zgadza? Zadałem ci o to też pytanie i też nie otrzymałem odpowiedzi. Zrozum to, że nie ma możliwości w Świetle DB,DBZ,DBMinus,DBS uznać tej mangi jako kanoniczną choćbyś się miał zesrać. Co za tym idzie nie jest warta funta kłaków, tak jak GT. Ale ty dalej wolisz obrażać nie podając żadnych argumentów na poparcie swojej tezy,bo dalej ich nie podałeś a ja czekam. Aha i jeszcze możesz mi wyjaśnić dlaczego nazywasz mnie rozpieszczonym dzieckiem i 9 letnim gimbusem i co twoim zdaniem przemawia za tym że tak jest? A robisz to mimo tego że napisałem ci że mam 22 lata. Bo ty swoim uporem i odrzucaniem oczywistych argumentów logicznych w tym słów autora pokazujesz że jesteś zwyczajnym durniem, ja natomiast nie dałem powodu żeby mnie obrażać. Ale cóż dajesz tylko obraz siebie i swojego wychowania,a także obraz swojej rodziny.
Jeżeli dyskusja potoczy się dalej w takim kierunku to przerwę ją następnym razem bo nie ma ona najmniejszego sensu.Odrzucasz w kluczowej kwestii wszystkie argumenty logiczne jakie są ,bo masz taki kaprys i nie jesteś w stanie zaakceptować prawdy, w takiej sytuacji dalsza dyskusja nie ma sensu.
Pozdrawiam. Aha i jeszcze raz przypominam o ortografii. Miłego Dnia. Dorosły człowieku :)

ocenił(a) film na 10
Michal_Orzel9

w DBS jest tak samo pokazanie ze jest technika manipluacją czasem każdy może nauczyć się tej techniki .

ocenił(a) film na 10
Michal_Orzel9

tylko ze istnieją w świecie Dragon Ball Bogowie którzy potrafią manipulować czasem

ocenił(a) film na 10
Michal_Orzel9

https://www.youtube.com/watch?v=QDMvEeBnNGE tutaj jest inna wersja wydarzen Tagomy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones