PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504129}

Dredd

6,4 53 514
ocen
6,4 10 1 53514
7,0 15
ocen krytyków
Dredd
powrót do forum filmu Dredd

Widać że twórcy za mocno zapatrzyli się na "Raid". To co tu mamy to nic innego jak zrzynka z
"Raida". Jest wieżowiec pełen bandziorów, dwójka bohaterów i na końcu mega boss do ubicia.
Jedyne co różni oba filmy, to to że akcja "Dredda dzieje się w przyszłości i zamiast walki wręcz,
mamy efektowne strzelaniny.
Jak dla mnie bardzo nudny film i o wiele gorszy od wymienionego wcześniej. Niczym widza nie
zaskakuje albo ja, jestem już za stary na takie, prostackie pif -paf.

ocenił(a) film na 8
vince25xx

Tak jak już ktoś wcześniej na FW napisał, Dredda zaczęto robić przed Raidem. No ale wszyscy patrzą na to, że druga przeze mnie wymieniona pozycja wyszła wcześniej. Fani komiksu od lat czekali na dzieło, które spełni ich oczekiwania no i się doczekali. Nie mam pretensji, że Tobie się nie podoba, bo ten film po prostu nie jest dla każdego. Tym, którzy go nie obejrzeli a się zastanawiają - polecam. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 4
vince25xx

Mi też właśnie się znudził w połowie, dlatego trochę niższa ocena.

vince25xx

exactly!

ocenił(a) film na 8
vince25xx

Tylko że to jest remake filmu z 95, i to Raid zżyna po całej linii.
Osobiście wole Dredd ale to dlatego że o wiele bardziej wole sci-fi, pomijając już takie szczegóły jak montaż, efekty itp.

użytkownik usunięty
unpxre

To NIE JEST żaden remake, i nie, ten film NIC nie czerpie z The Raid.
Scenariusz powstał wcześniej, zdjęcia zaczęto wcześniej, tamten film po prostu pierwszy wypuszczono do kin.

ocenił(a) film na 8

To jest remake: http://www.filmweb.pl/film/S%C4%99dzia+Dredd-1995-9418
A to wszystko i tak na podstawie komiksu.
Tak ten film nic nie czerpie z Raid, ale Raid z tej histrioni tak :)

ocenił(a) film na 6
unpxre

Nie to nie jest remake.

ocenił(a) film na 8
mattal

No to niech będzie reboot, choć można by stwierdzić że na rebooty kolokwialnie mówi się remake.
W recenzjach nawet tutaj do tego filmu tak to określają.
Różnicy w tym kontekście niema, ponieważ użyłem tego żeby stwierdzić, że motywy nie są powielane z Raid ale z wyżej wymienionych dzieł.

ocenił(a) film na 6
unpxre

Remake ma identyczny lub niemal identyczny scenariusz co do pierwowzoru, jak nowa i stara "Pamięć absolutna". To tak jakbyś chciał każdego Batmana określać remakiem, bo zmienił się reżyser. Po prostu fabuła obu części nie wyklucza się, zmienia się tylko koncepcja. Nie można określić tego też rebootem. Rebootem jest filmowy Star Trek w stosunku do oryginalnej serii.

ocenił(a) film na 8
mattal

W takim razie uważasz że co to jest?
Bo jak dla reboot pasuje tutaj:
"Reboot – termin głównie z dziedziny teorii filmowej określający film podejmujący tematykę wcześniejszego bądź wcześniejszych filmów z serii, niebędący jednak ich bezpośrednią kontynuacją ani prequelem. "

ocenił(a) film na 6
unpxre

Jeżeli tak to zdefiniujesz, to tak.

ocenił(a) film na 5
mattal

Nowa i stara pamięć absolutna ma identyczny scenariusz??? Chyba inne filmy oglądaliśmy.

ocenił(a) film na 6
l_m_siewicz

Zrób sobie streszczenie jednej i drugiej wersji i porównaj różnice.

ocenił(a) film na 5
mattal

Widzisz różnice pomiędzy streszczeniem a scenariuszem, prawda ? Film ma podobne lub te same główne punkty scenariusza, sam scenariusz jest inny. Akcja dzieje się w zupełnie innym Świecie.

ocenił(a) film na 5
l_m_siewicz

odnoszę się do Pamięci absolutnej oczywiście

ocenił(a) film na 6
l_m_siewicz

Pewnie twoim zdaniem "The Ring" japoński i amerykański też nie mają podobnego scenariusza, bo dzieją się w zupełnie innych (kulturowo) światach? Jak pójdziesz do teatru i ktoś uwspółcześni sztukę i przeniesie akcje ze starożytnego Rzymu do współczesnej Warszawy to też nie to? Cholerni puryści.

ocenił(a) film na 5
mattal

Chcesz mi wmówić, że ja uważam, że The Ring mają odmienne scenariusze, tak ? HAHA Prawdę powiedziawszy nie widziałem ani japońskiej ani angielskiej wersji. Twoim zdaniem obie Pamięci Absolutne mają identyczny lub niemal identyczny scenariusz, ja uważam co innego i niech tak zostanie.

ocenił(a) film na 5
l_m_siewicz

Zupełnie nie widzę powodów aby dyskutować dłużej o tym w szczególności, że uważam, ze zarówno najnowsza Pamięć Absolutna oraz Dredd to chała i zdecydowanie mało ciekawy temat do dyskusji.

użytkownik usunięty
unpxre

Nie mówi się. Remake to film oparty na scenariuszu wcześniej powstałego filmu. Dredda już prędzej możnaby nazwać sequelem/prequelem (pomimo sporych róznic stylistycznych między tym filmem, a tym z 1995 roku), a remake z niego taki jak z Batman Begins remake Batmana Burtona - czyli ŻADEN.

Reboot oczywiście pasuje, ale ten termin z remakiem nie ma nic wspólnego.

"W recenzjach nawet tutaj do tego filmu tak to określają. "

Widać recenzje piszą idioci.

Żaden reboot,remake,sequel ,prequel nowy Dredd jest restartem i tak się go powinno rozpatrywać.

użytkownik usunięty
kadim_filmweb

reboot i restart to jedno i to samo.

Czy ja wiem....

unpxre

To nie Remake.

vince25xx

Jak nie jesteś za stary na Bio Zombie to i na Dredda nie powinieneś być. Po prostu przyrównujesz go do Raida, że niby zrzyna, co jest głupim i nieprawdziwym zarzutem.

ocenił(a) film na 4
Szejku

Dla mnie "Dredd" jest po prostu za nudny i zbyt przewidywalny, czego nie mogę powiedzieć o filmach w rodzaju "Bio zombie".
Może "Dredd" wydaje mi się taki słaby, bo wcześniej obejrzałem "Raid" i porównuje oba filmy ?

użytkownik usunięty
vince25xx

Raid jest kompletnie nijaki, ma kilka dobrych walk, ale od połowy robi się koszmarnie nudny, a ostatnia walka to już jeden zieew. W porównaniu z Dreddem ten film to takie śmieszne c*** wie co.

ocenił(a) film na 4

Dla mnie taki właśnie jest "Dredd"

użytkownik usunięty
vince25xx

No to nic tylko współczuć.

ocenił(a) film na 4

zależy komu :D

użytkownik usunięty
vince25xx

Wiadomo komu. Wszystkim leserom, którzy nie doceniają najlepszego filmu akcji ostatnich lat jakim jest bezdyskusyjnie Dredd.

ocenił(a) film na 8
vince25xx

sam jesteś zrzynka z Raida; Dredd bazuje na komiksie, a Raid nie wiem na czym;
Oba filmy [Raid, Dredd 3d] są świetne, a że łączy je wspólny motyw zamkniętego wieżowca to inna sprawa.

ocenił(a) film na 7
vince25xx

Ci którzy tak nisko oceniają to mam pytanie czy poszli na ten film do kina w 3D czy obejrzeli w np.komputerze .
Ten film jak ostatnio większość filmów bazuje na bardziej 3D co widać w niektórych scenach , więc obejrzyj w 3D a zobaczysz różnice , bo sam najpierw ściągnąłem a później poszedłem do kina 3D.
Polecam ale nie na kompie lecz w kinie 3D.

ocenił(a) film na 5
vince25xx

DOKŁADNIE
ps ciekawi mnie czy fani nowego dreda nie dostrzegli banałów takich jak np wyszli na balkon i wrócili pff bo centrala nie mogła wysłać helikoptera!? początek filmu i "oszczędzaj amunicję" a od trupów nie zbierają! medium a dała się porwać!...

ocenił(a) film na 4
8jarex

Dokładnie !

użytkownik usunięty
8jarex

Kolejny, który czepia się pierdół a nie umie docenić rzeczowego kina akcji. Wiesz, telepaci nie mogą swoim umysłem być zawsze i wszędzie. Co jeszcze wytkniesz? Że Dredd powinien dobre parę razy zginąć? Tak samo John Matrix i John McClane, ale tego raczej nikt się nie czepia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones