PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504129}

Dredd

6,4 53 514
ocen
6,4 10 1 53514
7,0 15
ocen krytyków
Dredd
powrót do forum filmu Dredd

Zaskoczenie...

ocenił(a) film na 8

Nie miałem wielkich oczekiwań co do nowego Dredda. Film ze Stallonem był przeciętny/słaby, pierwowzoru komiksowego (jak zwykle) nie tykałem. Spodziewałem się kolejnego badziewia tak szczerze powiedziawszy. Tymczasem dostałem kawał nielichego kina. Nie, nie ma tu powalających zwrotów akcji, zakrętasów fabularnych, wielkiej gry aktorskiej, wręcz przeciwnie historia prosta jak cep, wręcz prymitywna. Gra aktorska sprowadza się do strojenia groźnych min, w przypadku sędziów – dosłownie do krzywienia gęby spod przyłbicy. Zatem skąd ten pozytywny odbiór? Ano stąd że dawno nie widziałem tak KONSEKWENTNIE poprowadzonego filmu. Prosta historyjka? Owszem, ale zajefajnie pokazana i wyciągnięta na maksa. Nierzadko zdarza się sytuacja, że świetna i zakręcona historia ze sporym potencjałem jest tak nieudolnie przedstawiona na ekranie, że nie da się tego na trzeźwo obejrzeć - tutaj jest dokładnie na odwrót. W prostocie tkwi siła. Jest prosto, jest dosadnie, jest brutalnie, jest bezkompromisowo, jest wreszcie całkiem klimatycznie. Ponury industrial wylewa się z kadrów i z muzyki – te elementy znakomicie z sobą współgrają. Trup ściele się gęsto, a hektolitry posoki zalewają ekran. Nie potrafiłem się momentami odpędzić od skojarzeń z wczesnym Cameronem (Terminator), czy Carpenterem (Ucieczka z Nowego Yorku). Bezduszność – ktoś raczył to zauważyć w którymś z postów opiniujących film, czyniąc z tego wadę. Ja potwierdzam, film JEST bezduszny tyle że paradoksalnie to jego wielka zaleta...

Mocne 8/10

Gregg

Ja dałam 6, ale wrażenia mam całkiem pozytywne. Przy całej swojej prymitywności film ma nieco plusów:
1. Villain - już na starcie jest dość oryginalnie, bo główną siłą zła jest kobieta, do tego malowniczo przeorana blizną na facjacie. Zwykle filmowe bohaterki są "ślicne i uroce". Nawet podczas największej rozwałki mają tylko rozburzone włosy i nieskazitelną cerę. A tu proszę, jaka niespodzianka. Podoba mi się kamienny spokój, małomówność i bezlitosne spojrzenie Pani Złej. Wreszcie jakiś "normalny', konkretny złoczyńca, który nie uciekl z cyrku i nie drze mordy i nie wygłasza przemów o panowaniu nad światem i tym podobnych pierdołach.
2. Brak suchych tekstów, a w każdym razie małe ich stężenie, jak na taką produkcję
3. Prostą, ale dość konkretną historyjkę
4. Sprytna broń, której przestępca nie może użyć, jeśli odbierze Sędziemu;)

Minusy też są;
1. Te sceny w zwolnionym tempie wyglądają bardzo kiczowato, co to za filtr taki kolorowiutki? Nie pasuje do całości...
2. Hełmy Sędziów mogli zrobić nieco lepsze. Dizajn jest beznadziejny, kupa nieforemnego plastiku.

Ale poza tym jest OK.

ocenił(a) film na 7
shizonek

@shizonek, te sceny w zwolnionym tempie były robione specjalnie pod 3D pewnie dla fajnego efektu


jak na film akcji to bardzo fajna produkcja, akurat na wieczór do piwka, a ogólnie to 6,5/10 także nieźle

Kraver91

Zapewne masz rację, w 2D to wyglądało troszkę tandetnie. Ale to drobiazg, ogólnie film jest przyzwoity jak na akcjonera. :)

ocenił(a) film na 6
shizonek

Filtr taki kolorowiutki i nie pasuje do całości, bo ludzie przecież ćpali slow-mo chyba właśnie po to, żeby się od szarej rzeczywistości oderwać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones