PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399746}

Drive

7,2 224 929
ocen
7,2 10 1 224929
7,3 41
ocen krytyków
Drive
powrót do forum filmu Drive

Klimat ciszy, hektolitry krwi, świetne zdjęcia, pasująca do tego muzyka. Chcecie bym się nad tym zamyślił.... Przecież ten film oprócz formy nie ma żadnych walorów. I pewnie takim miał być. Ja w filmach nie doszukuję się tylko piękna. Ten film jest dla inteligentów mówicie? W którym miejscu? Może na końcu, gdy kałboy na białym koniu oddala się, a donna wyrywa sobie włosy z bólu, że już go nigdy nie zobaczy? Może wtedy gdy Pani pyta się czy podać herbatę, a on zastanawia się nazbyt długo? Powiedzcie mi w którym miejscu ten film ma zmusić mnie do myślenia? świecidełka - nic więcej

ocenił(a) film na 10
ender75

Dałeś American pie ocenę -7 a Drive dostał 3. Tyle w temacie

ocenił(a) film na 4
coyote_85

jesteś tak durny, ze zamiast odpowiedzieć wyszukałeś film, który oceniłem tak a nie inaczej. takich ludzi uwielbiam.

ocenił(a) film na 10
ender75

poniekąd świadczy to o Twoim guście filmowym. Pewnie oczekiwałeś filmu akcji, rozpierduchy i masy trupów. Nie rozumiesz tego filmu.
Film zbiera świetne recenzje, reżyser wygrał Złotą Palmę i moim zdaniem, jeśli nadal będzie wychodzić wiele mało ciekawych filmów w tym roku to ma szanse na oskara, a jeśli nie sam film to Gosling.

ocenił(a) film na 4
coyote_85

jak do ściany. może wygrać nawet wielką pardubicką. widać polityk z zawodu.

ocenił(a) film na 10
ender75

Twoje komentarze są bez sensu, najlepiej obrazić zamiast napisać coś sensownego.:) pozdro

coyote_85

Hahahahahah jaki debil z Ciebie

ocenił(a) film na 9
jaracz93

Twój stary nie ma kolan.

ender75

Po prostu Cie zniszczył.

coyote_85

Bo Drive i American Pie to ten sam gatunek filmowy. Są dzieła, dla których ocena poniżej 5 to zniewaga, ale Drive łączy w sobie cząstkę geniuszu z cząstką kiczu. Jedni zachwycą się, a dla innych to może być film na 3. Początek był genialny, a jak kogoś nie zachwycił to sceny mordobicia na pewno nie dodały temu filmowi punktów. Myślałem między 8, a 9 ale patrząc na rok zrozumiałem skąd się wzięła ta cząstka kiczu i dałem więcej.

ocenił(a) film na 5
ender75

Zgadzam się z Tobą. Film mnie totalnie rozczarował. Widać było, że reżyser chce zrobić coś wyjątkowego, innego. Chodzi mi oczywiście o formę. Jednak te przedłużające sceny były niezwykle denerwujące i w tym akurat filmie, wydaje mi się, że niepotrzebne.

Carmena89

Trzeba było dodać że twoim zdaniem. Z ostatniego zdania się uśmiałem.

ocenił(a) film na 5
neo_angin

Oczywiście, że moim zdaniem. Ja nikomu nie narzucam swojej opinii. Napisałam o swoich odczuciach i nikt nie musi się z tym zgadzać.

ender75

Nie każde arcydzieło musi zmuszać do myślenia.

ocenił(a) film na 7
0wner2

ahahahahhaahahhahahaaahahahhaahhahaahhaha

plantum

Co w tym śmiesznego. Nawet stwierdzę że zbytnie moralizowanie w filmach jest złe.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
0wner2

Drive arcydziełem nie jest

ender75

Film jest hołdem dla "męskiego" kina sensacyjnego lat 80-tych, a to zupełnie inne kino, niż to dzisiejsze. Mniej wybuchów - więcej ciszy przerywanej wyścigami i niespodziewanym wykręcaniem rąk trzymających noże. Uważam, że przynajmniej dorównał swoim pierwowzorom, a nawet je trochę przebił, bo ma już do tego klimatu większy dystans.

Ozjasz_Goldberg

Poniekąd hołd, ale to nie ordynarna kopia 80sowych filmów, a świeże spojrzenie na 80sowe kino. Bez wątpienia najlepszy film dekady (obok nowego Beli Tarra)

Ozjasz_Goldberg

No właśnie, Drive jest hołdem wobec kina lat 80-tych ale nakręcony zbyt dosłownie. Zabrakło dystansu, elementu zabawy konwencją ,chociażby tak jak to było w przypadku ostatniego filmu cohenów- True Grit. Tam chociaż sceny były żywcem przeniesione z pierwowzoru, wyczuć można było ironię - a przecież western to gatunek robiony chyba jeszcze bardziej serio niż kino sensacyjne. Winię tu Goslinga, który grał przez cały czasgłównie na "trzech minach". Sytuacje ratuje za to świetna muzyka

zadrust1974

To dziwne, bo ja wyczułem pewien dystans. Nie to, co u Coenów (nie "Cohenów"), ale np zwróć uwagę na tą kiczowatą czołówkę albo zakończenie filmu... ba! Cała fabuła jest świadomie kiczowata. No i sam strój gł. bohatera...;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones