PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9614}

Drobne cwaniaczki

Small Time Crooks
7,3 26 912
ocen
7,3 10 1 26912
7,2 15
ocen krytyków
Drobne cwaniaczki
powrót do forum filmu Drobne cwaniaczki

Cóż, przede wszystkim otrzymałem coś zupełnie innego niż się spodziewałem. Miała być historia napadu na bank (bo tak we wszystkich opisach można było wyczytać), a tak naprawdę jest to film o perypetiach bogaczy ;)
Kolejna sprawa, która mnie bardzo zdenerwowała to tekst na plakacie filmu - "Najzabawniejsza komedia Woody Allena", jak takie coś widzę to od razu odechciewa mi się oglądać.
Co do samego filmu, to niestety - jak to u Allena - wykonanie przecietne, prawie że teatralne, proste ujęcia, muzyka niezbyt pasująca do tematu... Po prostu kino Woody'ego Allena, nigdy nei lubiłem go za to. Jednak pomysł na scenariusz ciekawy i przede wszystkim aktorzy, Tracey Ullman jest świetna ;)
Ostatecznie wyszło jednak dość przeciętnie i nawet zgryźliwe dialogi a'la Allen nic tutaj nie pomogły. Mogło być lepiej.
Nie wiem naprawdę czym tak się wszyscy zachwycają, owszem, Allen nakręcił wiele świetnych filmów, ale w ostatnich latach niestety podupadł i w większości wypuszczał włąśnie komedie podobne do "Drobnych cwaniaczków". Nie wiem dlaczego nie docenia się takich braci Coen, których filmy są - po pierwsze - zabawniejsze, lepsze pod względem reżyserii, a przede wszystkim po drugie - wykonane na niezwykle wysokim poziomie - zdjęcia, muzyka itp. Może nie mają takiego dorobku jak Allen, lecz moim zdaniem drzemie w nich znacznie większy potencjał od Allena. Zresztą co ja tutaj porównuję, jedyne co ich łączy z Allenem to chyba gatunek w jakim się lubują, czyli komedia. Tak poza tym to wszystko robią inaczej.
Ale aby tak smutno na koniec nie było, powiem, ze "Annie Hall" to nie jest, ale obejrzeć można...

Albertino

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones