PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30622}

Droga do domu

Wo de fu qin mu qin
7,5 1 565
ocen
7,5 10 1 1565
Droga do domu
powrót do forum filmu Droga do domu

Droga do domu

ocenił(a) film na 5

musze przyznac ze wciagnal mnie ten film, pomimo swoich niedociagniec-jest mocno komunistyczny, pomimo ze dzieje sie jeszcze przed -jakze ladnie nazywana przez komunistow -Rewolucja Kulturalna (!).Glona bohaterka jest tak bardzo zakochana w nowym nauczycielu w wiosce ze nie zwaza na czas ani pogode ! Troche brakuje mi w tym filmie strony nauczyciela, tego jak on to czuje.Ale sama opowiesc jest raczej basniowa, bardzo ladna.

Kseniucha

A ja w nim nie znalazłem ani grama promocji komuny - to chyba właśnie owa komuna i Rewoluicja kulturalna były powodem rozłąki bohaterów. Ech, mi osobiście wypada przyznać się do nieznajomości kultury i historii Chin. To właśnie jakiejkolwiek wiedzy o tych brakuje europejskiemu widzowi i temu z tego filmu pozostaje dla niego (dla nas) tylko ciepła, wiejska hostoria miłosna.

ocenił(a) film na 7
Kseniucha

tez uwazam, ze moznaby przedluzyc film do 100-120 minut i pokazac choc czesc wydarzen ze strony ojca narratora

z drugiej jednak strony - to wlasnie skupienie calej uwagi na Di - na jej uczuciach, na jej i tylko jej postrzeganiu nauczyciela - tak dokladnie wyjasnialo upor i chec dazenia za tradycja

Ziyi Zhang fenomenalnie zagrala zakochana po uszy wiesniaczke, a scena, kiedy mijaja sie na drodze podczas powrotu nauczyciela z dziecmi ze szkoly pozostanie w mojej pamieci chyba na wieki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones