PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419862}

Droga do szczęścia

Revolutionary Road
7,2 128 524
oceny
7,2 10 1 128524
7,8 30
ocen krytyków
Droga do szczęścia
powrót do forum filmu Droga do szczęścia

Poczytałem komentarze ludzi i z wieloma się nie zgadzam. Po pierwsze kto komu zabrania mieć
marzenia? odpowiedź brzmi nikt. Po drugie sama bohaterka zaoferowała się tym, że podejmę
pracę w Paryżu, więc od czego miała uciekać?

Powinni wyjechać i coś zmienić w swoim życiu i taka powinna być puenta. Czy byliby
szczęsliwsi? Odpowiedź brzmi NIE, bo ona była już nieszczęsliwa będąc w USA - szczęscie nie
zależy od miejsca zamieszkania tylko od tego ile masz miłości w SOBIE. Jak masz miłość w
sobie to możesz kreować świat i robisz to co kochasz!

Natomiast on miał szansę własnie przeżyć to w Paryżu i odnaleźć siebie (chociaż on). Myślę, że
głowna bohaterka miała świetne zamiary.

Poza tym bohaterowie nie mogli siebie kochać - po pierwsze zabijali się papierosami i zdradzali
nawzajem, więc gdzie tutaj jest zaufanie czyli główny składnik miłości? NIE MA

Jedyna szansa dla nich to wspólne odnalezienie samych siebie, wtedy mogliby pokochać siebie
nawzajem, a jak wiemy w filmie bohaterka uświadomiła sobie, że męża po prostu nie kocha.

A ci co twierdzą, że miłość musi kojarzyć z cierpieniem - mogę udowodnić, że tak nie jest. To jest
rodzaj uzależnienia od 2 osoby, ale na pewno nie miłość.

FIlm ogólnie bardzo dobry.

ocenił(a) film na 7
rysiu_6

Nie sądzę by oni mieli jakąkolwiek szansę by naprawić ten związek.
Związali się ze sobą tak naprawdę nie znając się. April nie kochała Franka, kochała swoje wyobrażenie tego kim mógłby być. Co oczywiście było wyłącznie fantazją. April była oderwana od rzeczywistości.
W życiu Franka nie było nic wartościowego dla takiej April. Jej oczekiwania były z kosmosu.
Powinna była związać się z kimś z Paryskiej bohemy, kimś kto faktycznie jest już artystą, a nie z chłopakiem z amerykańskiego przedmieścia.

Ten Paryż to był nonsens. Fantazja wcielona w życie zwykle okazuje się koszmarem.

rysiu_6

nie mogę się zgodzić z tym że osoba która zapali papierosa lub wypije piwo nie może kochać siebie ani innych, myślę że używki akurat nie łĄCZĄ SIĘ METAFIZYCZNYM tunelem czasoprzestrzennym z uczuciami takimi jak np miłość,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones