PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419862}

Droga do szczęścia

Revolutionary Road
7,2 128 560
ocen
7,2 10 1 128560
7,8 30
ocen krytyków
Droga do szczęścia
powrót do forum filmu Droga do szczęścia

Ku przepaści

ocenił(a) film na 6

Kolejny po "Małych dzieciach" film, ukazujący pustkę i jałowość przykładnej mieszczańskiej egzystencji. Oto the dullness of life w pełnej krasie. Coraz częstsze rozmijanie się dwojga bliskich sobie niegdyś ludzi. Codzienna szarpanina i skrywane przed sobą nawzajem tęsknoty. Obcość, która wkrada się niepostrzeżenie, choć nieubłaganie. Odwaga, której starcza jedynie na snucie brawurowych planów. Niedopasowanie. Zagubienie. Wieczne mocowanie się z własnymi cieniami.

Temat tak bardzo mi bliski, ale realizacja mało satysfakcjonująca. DiCaprio dobry (choć spodziewałabym się po nim więcej; miałam wrażenie, że nie bardzo wiedział jak ugryźć tę rolę i postawił po prostu na maksymalna ekspresję), Winslet poprawna, historia trywialna i zakończona nieodzownym tragicznym akcentem. Najlepiej zapamiętałam sceny z udziałem psychicznie chorego syna sąsiadki, którego ułomność usprawiedliwiała najdziwaczniejsze poglądy, w praktyce realizując się w przyzwoleniu na brutalną czasem szczerość wobec głównych bohaterów. To on jest - paradoksalnie - głosem sumienia, on mówi im wprost to, czego sobie nawzajem ani sobie samym powiedzieć nie chcą. Te morderczo logiczne wywody i bezpardonowe diagnozy "zwariowanego" matematyka to najlepsze fragmenty filmu.

Wzorcem przypowieści o niespełnieniu jest dla mnie motyw Laury Brown z "Godzin" Daldry'ego (z udziałem rewelacyjnej Julianne Moore w roli pani domu z lat 50.). A o samotności i utracie złudzeń przejmująco, choć przewrotnie i nieco sarkastycznie opowiada "Happiness" Todda Solondza.

Diana

Witaj moja droga!!!!!! Dawno już nie miałam przyjemności z Tobą dyskutowac :D :D :D DiCaprio lubię w ekspresyjnych rolach, nie wiem czemu, ale mam wrażenie jakby się powoli wypalał, chociaż może to tylko takie wrażenie....
Uważam , że bardzo tak dosadnie i przekonująco pokazano wątek samotności w związku,,,,,,,,no i mogliby bardziej postawic na te drugoplanowe role. Tu chyba reżyser nie przemyślał tej kwestii...
Ogólnie to dobrze, że Winslet dostałała Złotego Globa- po tylu latach należał się jej.

ocenił(a) film na 7
Diana

Jeszcze tylko jeśli chodzi o najlepsze fragmenty to dodam ostatnią scenę... Bardzo wymowna ;)

ocenił(a) film na 8
Carlin

Obejrzałam film do sceny jak sasiad wchodzi do szpitala i pyta Leo co sie stało z jego żoną. I w tym momecie film ucieło. Czy ktoś byłby tak dobry i napisał jak skonczył sie film...Dziekuję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones