PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419862}

Droga do szczęścia

Revolutionary Road
7,2 128 524
oceny
7,2 10 1 128524
7,8 30
ocen krytyków
Droga do szczęścia
powrót do forum filmu Droga do szczęścia

Ostatnia scena filmu

ocenił(a) film na 8

Nie zrozumiałam ostatniej sceny filmu, kiedy starsze małżeństwo Givings prowadzą rozmowę na temat głównych bohaterów i dziadek nagle wycisza swój aparat słuchowy żeby nie słyszeć co mówi jego żona. Proszę niech mnie ktoś oświeci o co chodzi i jakie to ma znaczenie dla całej historii bo nie będę mogła spać po nocach. :)

Dizy555

Konformizm jako styl życia - i norma zachowania.

ocenił(a) film na 9
Dizy555

ja to rozumiem jako element jednego z ukazanych wzorców życia w parze/związku/małżeństwie. Mieliśmy studium trzech par, zauważmy że w każdej z nich było "coś nie tak". Każda z tych par (nie)radziła sobie z tymi problemami na swój własny sposób.

ocenił(a) film na 9
Dizy555

Mi sie wydaje że chodziło to, że pomimo wielkiej tragedi jaka spotkała tą rodzinę, nadal najważniejszy był świat materialny, w tej scenie na pozór miła i sympatyczna starsza kobieta, dobra znajoma bohaterów jest taka sama jak wszyscy. W poprzednich scenach mówiłą że są wyjątkowi, że nigdy nie poznałą takich ludzi, a w ostatniej scenie mówi o brudnych oknach i zaniedbanym wnętrzu.Ludzi nie dotyka fakt, że ta kobieta z bezsilności po prostu popełnuiła samobujstwo. Wyciszenie aparatu symbolizuje odcię cie sie od tego przed czym chciała uciec April.
Taka jest moja opinia, moze i naiwna ale jest :)

ocenił(a) film na 9
clara_alonso_

o to dokładnie chodziło

ocenił(a) film na 5
clara_alonso_

Ona nie popełniła samobójstwa, a dokonała aborcji domowym sposobem, w wyniku czego umarła.

ocenił(a) film na 9
marlett_1

no niby tak ale wiedziała że w wyniku tego umrze, na poczotku było że tylko na początku ciąży jest to bzpieczne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones