PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419862}

Droga do szczęścia

Revolutionary Road
7,2 128 524
oceny
7,2 10 1 128524
7,8 30
ocen krytyków
Droga do szczęścia
powrót do forum filmu Droga do szczęścia

Ja myślę ze w końcu ich docenia... :] zasługują na to

ocenił(a) film na 8
Zikkuri

Zwiastun mnie nie zachwycił, ale film na pewno obejżę.

ocenił(a) film na 10
Zikkuri

Ja mam nadzieję ,że w końcu ich docenia;))) zawsze mieli pecha...a szczególnie Kate. 5 razy nominowana przeciez... I juz sie filmu nie moge doczekac;) Moja ulubiona para znów razem na ekranie:)

rozyczzkaa

DiCaprio zasługiwał na Oscara za Infiltracje, zasługiwał na niego za Krwawy Diament, zasługiwał już za Aviatoria, a teraz zasługuje za samo to co zobaczyłem w zwiastunie Drogi Do Szczeęscia - trzymam kciuki, choc Rourke w WRESTLERZE może byc ciezki do pobicia.

davemaster

Niestety w tym roku nie będzie im dane zdobyć nagrody Akademii. Kate Winslet ma silną konkurencję: Meryl Streep, Anne Hathaway i Sally Hawkins i to wśród tych trzech aktorek należy upatrywać wygranej w kategorii aktorka pierwszoplanowa. Jeszcze niedawno uważano, że Kate dostanie Oscara w tym roku za The Reader w kategorii drugoplanowej, ale póki co faworytką jest Penelope Cruz(ale bardzo możliwe, że Penelope będzie się cieszyć drugą nominacją do Oscara, a Akademia w końcu będzie chciała nagrodzić Kate Oscarem). Co do Leonardo również ma silną konkurencję: Sean Penn, Mickey Rourke oraz Clint Eastwood. I to któryś z nich będzie się cieszył Oscarem w tym roku. Co do poprzedniego postu w 2004 roku Leonardo(Aviator) przegrał z Jamie Foxx(Ray). Zaś w 2007 roku Akademia doceniła nominacją rolę w Krwawym diamencie, więc pominięto tą w Infiltracji i Leonardo przegrał z Forestem Whitakerem(Ostatni król Szkocji). Jak widać konkurencję miał za mocną. Póki co uważam, że nominacje się rozłożą następująco:
NAJLEPSZA AKTORKA
Melissa Leo-Frozen River
Anne Hathaway-Rachel Getting Married
Kristin Scott Thomas-I've Loved You So Long
Meryl Streep-Wątpliwość
Sally Hawkins-Happy-Go-Lucky
------------------------szansę mają:
Angelina Jolie-Oszukana
Kate Winslet-Droga do szczęścia

NAJLEPSZY AKTOR
Mickey Rourke-The Wrestler
Frank Langella-Frost/Nixon
Leonardo DiCaprio-Droga do szczęścia
Sean Penn-Obywatel Milk
Brad Pitt-Ciekawy przypadek B.B.
-------------------------
Richard Jenkins-Spotkanie
Benicio Del Toro-Che
Clint Eastwood-Gran Torino

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Kate Winslet-The Reader
Penelope Cruz-Vicky Cristina Barcelona
Marisa Tomei-The Wrestler
Amy Adams-Wątpliwość
Viola Davis-Wątpliwość
-----------------------
Rosemarie DeWitt-Rachel Getting Married
Debra Winger-Rachel Getting Married
Emma Thompson-Powrót do Brideshead

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Michael Shannon-Droga do szczęścia
Robert Downey Jr.-Jaja w tropikach
Heath Ledger-Mroczny rycerz
Philip Seymour Hoffman-Wątpliwość
Josh Brolin-Obywatel Milk
--------------------------
James Franco-Obywatel Milk




Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones