PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32669}

Droga przez życie

Cirque du Soleil: Journey of Man
6,5 86
ocen
6,5 10 1 86
Droga przez życie

Film CIRQUE DU SOLEILTM - DROGA PRZEZ ŻYCIE opowiada o sile ludzkiego ducha, pokazując rozwój człowieka od chwili narodzin do momentu wejścia w dorosłość. Dzięki połączeniu niepowtarzalnego artyzmu i muzyki Cirque du Soleil z ekspresją filmu wielkiego formatu, odbierane wrażenia są spotęgowane.

Zdjęcia do obrazu CIRQUE DU SOLEILTM - DROGA PRZEZ ŻYCIE kręcone były w naturalnych plenerach. Wykorzystano miejsca znane z piękna przyrody i architektury lub mające wartość historyczną, m.in. pustynię Nevada, Bramę Brandenburską w Berlinie, rafy koralowe na Bahamach oraz lasy sekwoi w Kalifornii. Do zilustrowania kolejnych etapów życia człowieka posłużyły symboliczne sceny w wykonaniu artystów międzynarodowej grupy Cirque du Soleil.

opis użytkownika

CIRQUE DU SOLEIL - DROGA PRZEZ ŻYCIE to magiczna odyseja, która rozpoczyna się w chwili Wielkiego Wybuchu. Eksplozja światła i dźwięku rozchodzi się echem po całym wszechświecie, a gdy opada pył kosmiczny pojawiają się Taiko Drummers - prehistoryczni mieszkańcy jaskini. Wnętrze jaskini symbolizuje łono matki, w którym wykluwa się ludzki embrion. Pulsujące rytmy starojapońskich bębnów, wybijane przez Taiko Drummers, sygnalizują rozpoczęcie bicia serca i początek życia. Następnie pojawiają się pełni wdzięku Synchronized Swimmers (pływacy synchroniczni). Ich niesamowite i pełne artyzmu podwodne akrobacje symbolizują cud narodzin. Woda, element niezbędny do życia wszelkich istnień, przedstawiona jest w filmie jako błękitna, spieniona głębia, która ma życiodajną moc.

Kolejny akt filmu ilustruje dzieciństwo, które zaczyna się w miejscu charakteryzującym się bogactwem obrazów i dźwięków. Ten etap w życiu ludzi przedstawiony jest jako cudowny świat fantazji, w którym wszystko jest większe od małego człowieka. Tutaj Dziecko Wszechświata spotyka swoje instynkty, których personifikacją są Flouny. Pełnią one rolę przewodników na jego drodze życia. Tych dwoje półklaunów, półszamanów wprowadza Dziecko w świat jego własnych emocji. Męski Floun jest pewnym siebie ryzykantem, dla którego wszystko jest możliwe. Jest pełen wigoru i chęci próbowania wszystkiego. Żeński Floun jest bardzo wesoły i energiczny, ale też ostrożny. Zawsze uwzględnia
i rozpatruje dwie strony każdego wyboru. Nawzajem się uzupełniają.

W towarzystwie swoich przewodników, Flounów, Dziecko po raz pierwszy doświadcza zdziwienia, strachu i odwagi. Potem, niespodziewanie, pojawia się niezwykły Bungees - żółta, ptakopodobna kreatura, która nurkuje ze szczytów drzew. Dziecko, przestraszone nagłym widokiem nieznanej postaci, ucieka i chowa się. Wkrótce nabiera odwagi i podchodzi bliżej, chociaż nadal zaskoczone jest fruwającym stworzeniem. Będąc pod urokiem pięknych akrobacji Bungees, Dziecko przełamuje strach i wyciąga ręce, by wraz z ptakiem doświadczyć dzikiej wolności powietrznego baletu.




Fantastyczne popisy Bungees są symboliczną zapowiedzią tego, czego doświadczy Dziecko w swoim życiu. Dzieciństwo mija szybko, Bungees chwyta nagle Dziecko Wszechświata i, w dramatycznym obrzędzie przejścia, ciska je w młodzieńczość.

W przeciwieństwie do zamkniętego świata dzieciństwa, nowe otoczenie Młodego Człowieka jest przestrzenne, otwarte. Ma on nieograniczoną wolność wyboru kierunku, jaki może obrać w następnym etapie swojej podróży. Jego pomocnikiem w drodze do męskości jest Cube Man. Zdolności Cube Mana ukazują jego wielką siłę i inspirują Młodzieńca, by stał się silniejszy i śmielszy. Jego nowo nabyta cecha, pewność siebie, daje mu odwagę do samotnego wkroczenia w kolejny etap życia.

Gdy tylko Młodzieniec rozpoczyna podróż do męskości, odkrywa więź pomiędzy mężczyzną i kobietą. Ilustruje to symboliczna scena Dwóch Posągów, rozgrywająca się w ogrodzie w stylu siedemnastowiecznym. Posągi, przepełnione siłą życia, ożywają i łączą się w pełnym harmonii akcie, który ilustruje wzajemność miłości pomiędzy kobietą i mężczyzną. Młodzieniec staje się Mężczyzną. Wkrótce jednak zostaje skuszony bogactwem przez demonicznego Stiltmana. Mężczyzna wierzy, że bogactwo da mu możliwość posiadania wszystkiego czego zapragnie, nawet miłości.

W końcu jednak Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że pomimo bogactwa i władzy brakuje mu czegoś
w życiu. Wtedy pojawia się Banquin. Jego spektakularne, akrobatyczne wyczyny przypominają radość bycia młodym i ujawniają, że Dziecko istnieje w każdym dorosłym. Pomaga to Mężczyźnie przypomnieć sobie, co naprawdę jest istotne w życiu i zrozumieć, że bogactwo nie jest dla niego najważniejsze.

Przedstawiony w filmie ostatni przystanek podróży Człowieka symbolizuje nadzieje na przyszłość ludzkości. Sceny te zrealizowano przy Bramie Brandenburskiej w Berlinie. W końcu Dojrzały Człowiek uświadamia sobie, że marzenia, wiara i miłość są niezbędnymi elementami prawdziwego człowieczeństwa. Są to trzy klucze, które mogą otworzyć drzwi do szczęścia. Jako symbol nowego początku, Dojrzały Człowiek przekazuje wiedzę swojego pokolenia następnemu. Dzieli się odwieczną prawdą, że podróż, jaką przeszedł, jest przeznaczeniem całej ludzkości.

wojtek
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones