PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112672}

Droga sławy

Glory Road
7,7 11 716
ocen
7,7 10 1 11716
Droga sławy
powrót do forum filmu Droga sławy

Gdyby film nie był oparty na faktach moja ocena byłaby niższa. Fabuła prosta jak konstrukcja cepa, drużyna Texas Western wymiatała niczym Kapitan Tsubasa i spółka. W Stanach jednak i takie historie są możliwe. Zwłaszcza wtedy kiedy ktoś wpadnie na pomysł, który dzisiaj wydaje się oczywisty. Dziś w NBA i niższych amerykańskich ligach nikt już nie wyobraża sobie drużyny, w której czarni nie stanowiliby trzonu. Nawet w polskiej koszykówce całkiem ich sporo. Obejrzałem kilka tego typu filmów, dlatego niczym mnie nie zaskoczył. Muszę jednak przyznać, że oglądało mi się bardzo przyjemnie i ściskałem kciuki za górników z Teksasu. Tak jakbym oglądał mecz:) 8/10

ocenił(a) film na 6
galladorn

Chyba tylko wyniki meczów byly w tym fimie prawdą. Haskins przejął drużyna juz w 61 a nie w 66 to po pierwsze a po drugie Texas Westerm długo przed haskinsem miał w swoim składzie afroamerykanów jak on w 61 przejął drużyne miał juz 3 afroamerykanów z w skladzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones