PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419050}

Droga

The Road
7,1 76 642
oceny
7,1 10 1 76642
6,8 21
ocen krytyków
Droga
powrót do forum filmu Droga

Zacznę od tego, że miałem wielkie nadzieje wobec tego filmu byłem wypoczęty i gotowy do oglądania. Początek nudny jak flaki z olejem i zaczęło się...
pierwszy raz zasnąłem po jakichś nastu minutach- (a zbyt często mi się to nie zdarza na filmach) . Jednak na tym nie koniec zasnąłem łącznie 3 razy- gdy już się skończył dziękowałem wszystkim siłom wyższym, że to już koniec męczarni-takiej szmiry już dawno nie widziałem. Żałośnie wykreowany świat który dla żartów nazwany jest postapokaliptycznym, choć twórca poza flegmatycznym określeniem zegarki stanęły o... nie raczył nam opisać dokładnie całej katastrofy, która wykreowała ten świat bez nadziei na lepsze jutro .
Świat totalnie bez wyrazu.. w którym większość ludzi zachorowała na dziwnego wirusa usuwającego ich blokady moralne i zachęcającego ich do popełnienia samobójstwa. Jasne postapokaliptyczny świat ale zabić nie jest się tak łatwo patrząc z psychicznego punktu widzenia powiedzieć jedno a zrobić to drugie (przykładem jest fakt że człowiek który umie pływać nie może sam się utopić mimowolnie będzie starał się wypłynąć bo tak działa jego psychika człowiek walczy o przetrwanie ). Ale cóż to przemilczmy w końcu reżyser nie raczył opisać samego kataklizmu może to faktycznie jakiś wirus zmuszający ludzi do popełnienia samobójstwa , któremu jest się tak ciężko oprzeć...
Ale poza tym film idzie do przodu jak mucha w smole główną akcje, która nic sobą nie reprezentuje spowalniają jeszcze dodatkowo beznadziejne retrospekcje które poza przedstawieniem tchórzliwej żony nie wprowadzają nic do głównej fabuły.
To trochę tak jakby w środku filmu w momencie gdy główny bohater wchodził do baru zrobić nagle retrospekcje jak parę lat temu do niego chodził i poznał barmana Jacka fajny gość zawsze lał mu whisky do czystej szklanki oraz piwo rozcieńczane wodą tylko 1:1 ale niestety podpadł złym ludziom z bandy szczerbatego Willego i kiedyś jak zamykał lokal to przydybali na niego i go zabili. Pytanie za sto punktów jaki ma to związek z główną fabułą no dokładnie ŻADNEGO tak jak i te serwowane nam retrospekcje.
Reżyser raczy nas dodatkowo sporą dawką kanibalizmu który nie wiem czy ma nas zaskoczyć , poruszyć, sprawić że film nabierze wyższych wartości ... Jednak niestety dla reżysera jest to bardzo częsty motyw w filmach postapo i gdyby nie to że z punktu widzenia takiego świata logiczny to powinno się go wręcz unikać bo jest już po prostu mocno oklepany.
Ostatnią nadzieją jaką pokładam w kiepskim filmie który oglądam już godzinę jest zakończenie ...
Należę do grupy osób które jest ono wstanie sprawić że wybaczę twórcy półtorej(lub więcej godziny męczarni ) i "postawię to 3 czy 4" na które film nie zasługuje ... no ale je dostanie bo ma chociaż nieszablonowy koniec. Ale tutaj jest tak kiepskie i przewidywalne że aż nie chce się o tym pisać.

ocenił(a) film na 9
jakub_zagaja

Jak wiadac mamy skrajnie rozne oceny tego filmu. Ja go uwielbim, podobnie jak ksiazke. Jak dla mnie film i ksiazka sa wspanialymi dzielami.

ocenił(a) film na 8
jakub_zagaja

A Piranha 3D załapała się, jak widzę, w Twojej ocenie na 4 gwiazdki. Nie mam pytań.

ocenił(a) film na 1
konkret_filmweb

Hah jak mnie to rozśmiesza wyszukiwanie filmu w czyimś zbiorze, o ocenę którego można się czepiać , oczywiście że się załapała bo głupia tak samo jak ten film ale przynajmniej się coś działo i zakończenie mnie rozśmieszyło a w wypadku tego filmu ani sceneria ani pomysł ani akcji. Nawet nie ma ciekawego zakończenia dno... po prostu 1 i tyle koniec kropka, jest to tylko subiektywna ocena nikomu nie mówię ten film nie ma prawa ci się spodobać , wyrażam swoje zdanie (choć patrząc po ocenach tego filmu na tym portalu nie tylko ja tak uważam). Wiec zluzuj bokserki to tylko subiektywna ocena, która moim zdaniem , (podkreślam MOIM zdaniem ) była potrzebna bo film zgarnia super oceny, och i ach, no po prostu Holiwoodzka produkcja, a nic sobą nie reprezentuje.

ocenił(a) film na 8
jakub_zagaja

A mnie bawią ludzie, którzy oceniają Piranię 3D na 4 gwiazdki a filmy pokroju Drogi na jedną. Tyle w temacie. Też wyrażam swoje zdanie. A posługiwanie się argumentem "że nie tylko ja uważam że film jest słaby" uważam za równie zabawne jak Twoje poczucie smaku. Cóż najwyraźniej Piranię zrozumiałeś, a Droga była już ponad Twoje siły ;-)

ocenił(a) film na 8
konkret_filmweb

Jeżeli nazywasz Drogę "Holiwoodzką produkcją" , tylko potwierdzasz moje przypuszczenie, ze nie znasz się na kinie. Ten film nie ma nic wspólnego z "hollywoodzką produkcją", nie jest to także film akcji, czego najwyraźniej nie pojąłeś i co sprawiło, że film Cię znudził.

ocenił(a) film na 1
konkret_filmweb

I po co od razu obrażać ludzi oczywiście że jest to film "arcydzieło" uznawany za taki co ma wyższe wartości trochę jak zjawa, mocno napompowany przez media i opinię publiczną, film fest no po prostu nie można nisko go ocenić (z tą różnicą że w zjawie są przynajmniej ładne widoki i więcej się dzieje mimo że sam film tak samo ma sztampową fabułę)
Mówisz że nie zrozumiałem filmu... a co tu rozumieć ?
Sorki motyw kanibalizmu to wyższe wartości..? oklepany i ostro przerobiony w postapo, motyw podróży tułaczki masa innych książek i filmów które robią to znacznie lepiej ...
Siedzę w klimacie dość mocno i oglądając ten film miałem wielkie nadzieje, pierwsze skojarzenia to była księga ocalenia, ale ten film zawiódł mnie niesamowicie

ocenił(a) film na 8
jakub_zagaja

Po raz kolejny utwierdzasz mnie w przekonaniu, że filmu nie zrozumiałeś, skoro dostrzegasz w nim jedynie motyw kanibalizmu i postapokaliptycznego świata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones