PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419050}

Droga

The Road
7,1 76 654
oceny
7,1 10 1 76654
6,8 22
oceny krytyków
Droga
powrót do forum filmu Droga

Wrażenie wywołane książką nie osłabło po skonfrontowaniu jej z filmem. To bezapelacyjnie
najbardziej przerażająca wizja postapokaliptycznego świata, z jaką miałam okazję się zetknąć.
Prawdopodobnie przeraża do tego stopnia, bo w przeciwieństwie do wszelakich zombie movies
czy, przykładowo, "Metra 2033" Glukhovskiego, prezentuje świat, który realnie mógłby stać się
rzeczywistością.
Podobnie przygnębiający i wstrząsający, jak kultowy "Ostatni Brzeg".
To raczej dramat, aniżeli jakiekolwiek science-fiction, skupiający się bardziej na człowieku, od
jego najbardziej prymitywnych i zwierzęcych cech (scena w piwnicy) aż po jego
najszlachetniejsze uczucia (związek ojca z synem).
Film, po którym ciężko się pozbierać. Na pewno nie da się go zapomnieć. Może popsuć kilka dni,
ale też - przynajnmiej w moim przypadku - sprawił, że wiele rzeczy zaczęłam doceniać. Ot, na
przykład świecące słońce i, niesamowite!, tłum ludzi na chodniku w dzień powszedni.
Do przemyślenia.

ocenił(a) film na 8
sleaze

Filmy które zostawiają przemyślenia w psychice człowieka są warte czasu przy nich spędzonego. Książka Metro 2033 była świetna tylko do końcówki która była dla mnie osobiście niesamowicie rozczarowująca . Jeśli chodzi o film Road to świetnie pokazuje charakter człowieka. W dzisiejszych czasach mamy tego odwzorowanie w niebanalny sposób. Dziś cechy honoru, prawdziwości, miłości, człowieczeństwa, prostoty czy swoista uprzejmość spotyka się z brakiem zrozumienia. Dziś cechy dobro zwalcza się wszystkimi dostępnymi środkami. Obłuda to dziś normalka nad czym ubolewam.... Dziś nad światem trzeba płakać mimo że szklane ekrany zakrzywiają rzeczywistość w niesamowitym stopniu..

ocenił(a) film na 9
sleaze

fakt, niesamowicie dołujący film. Co wrażliwszym nie polecam. Może boleć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones