PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419050}

Droga

The Road
7,1 76 654
oceny
7,1 10 1 76654
6,8 22
oceny krytyków
Droga
powrót do forum filmu Droga

Zniszczony świat, wynędzniali ludzie, którzy zabijają się nawzajem oraz zezwierzęcenie cywilizacji człowieka

katedra

a czegos się spodziewał, zejścia Chrystusa na ziemię

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Czegoś nowego, a dostałem to co zwykle

katedra

a co nowego można uzyskać z tego tematu

ocenił(a) film na 7
McLlovin

twórcy wyszli z tego założenia co ty i dlatego ich film był suchy i nijaki

katedra

był taki jaki powinien

ocenił(a) film na 7
McLlovin

raczej taki jak zwykle

ocenił(a) film na 8
katedra

Przede wszystkim był o wiele bardziej mroczniejszy niż podobne produkcje.

katedra

A jesteś w stanie napisać jak to by wyglądało Twoimi oczami??

ocenił(a) film na 5
katedra

coś nowego to by było nawet jakby nakręcili Kantyczkę dla Leibowitza,
a tu faktycznie mamy - dość równy film, równo nijaki.

już włoskie filmy klasy B udowodniły, że da się post-apo zrobić ciekawiej http://www.filmweb.pl/film/Szczury%3A+Noc+grozy!-1984-207541

oczywiście zostaje MadMax, Screamers, Split Second, Planeta Małp, A Boy and his Dog i kilka innych produkcji w klimacie post-apokaliptycznym czy posługujących się szafarzem środków typowych dla post-apo.

Do Screamers można wracać kilka razy - tam faktycznie widać klimat post nuklearny. Tutaj widać tylko przeciętną jesień.

ocenił(a) film na 10
mr_craftsman

Przeciętną jesień ?
To człowieku współczuję ci jeśli u ciebie tak wygląda jesień.
aaaa czaje
Tylko dziwie się że nie uciekłeś z Czarnobyla jak reaktor walnoł.
A tak serio
Co to jest to Screamers ? szukam na filmwebie i nic nie znajduje w stylu post apo.

ocenił(a) film na 10
katedra

To co zwykle ?
Podaj przynajmniej 3 podobne filmy do tego.
Filmy w których jest pokazany obraz świata po zagładzie.
Wyręczę cie i odpowiem że niema takiego filmu.
Nie liczę Księgi ocalenia bo prędzej to podchodzi pod western...

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Swoją droga mogło by coś takiego powstać.

bzykus100

wtedy każdy by wyzywał( w tym również ja) że to religijne bzdety i propaganda

ocenił(a) film na 7
McLlovin

Dlaczego każdy , nie mierz wszystkich swoją miarą. Na kontrowersyjną "Pasję" jakoś każdy nie wyzywał. Dla Ciebie religia to bzdura dla kogoś innego to sens życia , przyjmij to do wiadomości.

bzykus100

a z jakiego powodu mieliby na Pasję wyzywac, tamte wydarzenia ponoć miały miejsce a zejście Chrystusa na Ziemię to tylko bzdura

ocenił(a) film na 7
McLlovin

"religijne bzdety i propaganda" , przeszłość czy przyszłość to jest bez różnicy. Jeśli ktoś chce wyzywać to , to co zacytowałem jest dla niego wystarczające.

bzykus100

nie do końca bez różnicy, w przeszłości jest ziarnko prawdy, a przyszłość to tylko lęk przed smiercią

katedra

Po pierwsze film jest na podstawie książki. Z tego co pamiętam film jest bardzo podobny do książki. Może dlatego dla niektórych film był "kiepski". Ja przeczytałam wcześniej książkę i filmem jestem zachwycona!

ocenił(a) film na 7
RodznekCzerwony

Owa książka musi być równie sucha

katedra

Najpierw przeczytaj potem oceniaj...

katedra

Suche są twoje komentarze.

katedra

eeee tam, nie podobał mi się! tacy brudni i w łachmanach, aj nie dla mnie.... ;)

ocenił(a) film na 8
katedra

Przecież jest zupełnie inny od wszystkich. Tylko akcja dzieje sie w podobnym swiecie. To tak jakbys pwoiedzial ze kazdy film ktorego akcja dzieje sie w trakcie II WS jest taki sam, bo w kazdym sa zolnieze i ginal ludzie....idiotyzm/

ocenił(a) film na 9
katedra

Czego zatem oczekiwałeś po tym filmie? Jak według ciebie miałby wyglądać koniec świata? Masz jakąś inną wizję? Skoro nastąpiła apokalipsa, to chyba oczywiste, że wszędzie widać zniszczenie, prawda? tak samo ze słabym dostępem do jedzenia... a więc ludzie zamieniają się w nędzarzy, wygłodzenie z kolei skutkuje zatraceniem człowieczeństwa... Sposoby przedstawienia życia po katastrofie na skalę globalną mogą być rożne, ale aspekty, wygląd życia ludzkiego w świecie postapokaliptycznym prezentowany jest podobnie, jeśli oczywiście mówimy o filmach opartych na realizmie. Nie rozumiem zatem twojej wypowiedzi, jest niedorzeczna.

ocenił(a) film na 9
katedra

Typowa? Bredzisz.

katedra

Spodziewałeś się pieczenia chrupków przy ognisku i śpiewania kolęd?

ocenił(a) film na 7
sceptyk

Nie, rozbijania namiotu i zabawy na spływie kajakowym

katedra

Nie no spoko i harcerki ze spoconymi skarpetami.

katedra

To, że film ma nijaki nastrój, to widać od samego początku. Ale i w nijakości da się rozróżnić kilka poziomów wtajemniczenia. Przyznać trzeba, że tutaj nijakość była na tyle dojmująca, że aż wiało atomowym chłodem z ekranu. Jeżeli nie potrafisz rozróżniać takich niuansów, to trudno, nie ty pierwszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones