PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419050}

Droga

The Road
7,1 76 654
oceny
7,1 10 1 76654
6,8 22
oceny krytyków
Droga
powrót do forum filmu Droga

Wzruszajacy film drogi

ocenił(a) film na 10

Piękny film ukazujący miłość ojca i syna w trudnych czasach. Film o niebezpieczeństwach, przeszkodach i wyzwaniach, którym ojciec próbuje podołać aby ochronić swoje dziecko.

Film pozostawia po sobie wiele znaków zapytania. Bardzo mocno go przeżyłem, jedna scena szczególnie zapadła mi w pamięć.

Moim zdaniem, komentarze szkalujące ten film są niegodne i tylko pokazują, jak nędznymi i wyzutymi z uczuć ludźmi są co poniektórzy. Podejrzewam, że gdybyście znaleźli się w ich sytuacji, to nie wahalibyście się przed zjedzeniem ludzkiego mięsa.

Film szczególnie polecam osobom wrażliwym i obdarzonym empatią, które potrafią postawić się na miejscu głównych bohaterów i "wejrzeć" w ich serca.

Polecam.

Cineside

ja wejrzałem chyba głęboko w ich serca ;D szczególnie empatyczne są sceny z kanibalami

ocenił(a) film na 10
Lefty_Guns

tak jak już wspomniałem - ojciec robił WSZYSTKO, co uznał za konieczne, by ochronić swojego syna.
Czasy są jakie są i nic tego nie zmieni.
Ponadto ze względu na ich obecną sytuację, nie mogli sobie pozwolić na pomoc ludziom zamkniętym w piwnicy - jak sobie wyobrażasz ratowanie ponad 20 osób, mając rewolwer z dwoma nabojami? Nawet jeżeli jakimś cudem by się udało - co dalej? Żarcia ledwie starczało dla nich dwóch, a co dopiero dla kolejnych dwudziestu. Zastanów się trochę nad tym, co piszesz, bo właśnie z twojej wypowiedzi wnioskuję, że nie za bardzo potrafisz ogarnąć rozumem to, co się dzieje w tym filmie.

ocenił(a) film na 10
Lefty_Guns

zwłaszcza widząc, jakim filmom stawiasz oceny 8 i 9.

ocenił(a) film na 9
Cineside

ja przeciwnie, nie polecam osobom szczególnie wrażliwym i empatycznym. To jest mocny film, pełen trwogi, wyzwalający duże emocje. To nie jest wydmuszka typu Koszmary z ulicy Wiązów czy jakieś durne Piły. To jest prawdziwa makabra, ten świat, ta droga, którą podążamy a raczej skradamy się z duszą na ramieniu wraz z bohaterem. Cholernie przygnębiające.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones