PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=977}
7,4 17 954
oceny
7,4 10 1 17954
7,0 13
ocen krytyków
Duże zwierzę
powrót do forum filmu Duże zwierzę

Co się stało z...

ocenił(a) film na 8

wielbłądem? Naprawdę zniknął i już nie wiadomo co się z nim stało? Film
przepiękny, jeden z lepszych filmów polskich ostatnich lat, wyróżnia się
znacząco na tle polskich przebojów, a co najważniejsze ukazuje nas,
Polaków, i nasz kraj dokładnie takimi, jakim jesteśmy. Brawa dla każdego,
kto był w to zaangażowany, od reżysera, przez aktorów, scenarzystów, aż do
śpiewającego wielbłąda, symbolu zacofania, zawiści i braku tolerancji
naszych rodaków. Brawa.

hathor131

Też uważam iż to piękny film. Końcówka mnie też zastanawia. Ja mam wrażenie iż cała wieś zmówiła się by pozbyć się wielbłąda, aby przywrócić dawny ich zdaniem ład. Szkoda mi wielbłąda jak i jego właścicieli.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Veronicah91

Zamiast się pieklić, zgłaszaj takie posty do usunięcia. Chociaż ja, przyznaję, tu spoilera nie widzę.

ocenił(a) film na 7
Klee

Ja o zakończeniu w sumie wiedziałem od razu, bo jest niejako pokazane w telefysku Myslovitz do tego filmu;] Tak swoją drogą to świetna nuta i super oddaje klimat tego filmu (Myslovitz - Polowanie na wielbłąda).

ziomecky

zgadzam się;]
ja juz troche słucham Myslovitz, ale nigdy nie rozumiałam teledysku do "polowania..." natomiast po obejrzeniu tego filmu rozjaśniło mi umysł.

ocenił(a) film na 9
peggybrown1994

Przeżywam właśnie to samo :)

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 5
kamil-pawel

Dla mnie ten film jest taki sobie ,a końcówka zawsze jak mi się przypomni to też się zastanawiam co się stało z wielbłądem. Jednak na samym końcu ten jeden z tych w ZOO wyglądał jakby to był ten co mieli w domu ,więc
być może go odzyskali.

ocenił(a) film na 10
hathor131

Stuhr mówił, że oryginalnie w scenariuszu było, że główny bohater na końcu znajduje na targu martwego, leżącego na ziemi wielbłąda, ale nie mógł przekonać go do położenia się, podczas nagrywania scen, bo wielbłądy się nie kładą na bok, więc wymyślił, że po prostu zniknie. A znalezienie tego czegoś, co było na pysku, do prowadzenia wielbłąda oznacza, że ktoś się pozbył zwierza i wyrzucił to coś... bo bez tego wielbłąda nie da się prowadzić. :(

ocenił(a) film na 7
hathor131

Ja przypuszczam, ze do zoo go jednak wywiezli, przeciez nikt normalny nie mordowalaby wielblada, zwlaszcza, z e nie byl agresywny, a poza tym ostatnia scena chyba wszystko tumaczy, bo tylko jeden z wielbladow w zoo obwachuje i jakby sie ociera o twarze swoich znajomych pp.Sawickich:-)

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

Nikt normalny nie mordowałby wielbłąda? Ludzie mordują psy, koty, a czasem nawet siebie nawzajem. Myślisz, że akurat wielbłąda by oszczędzili?

ocenił(a) film na 7
Relewantna

No jesli wolisz taka wersje pesymistyczna, to Twoja rzecz...

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Jeśli sam reżyser powiedział, że oryginalnie w scenariuszu główny bohater na końcu znajduje na targu martwego, leżącego na ziemi wielbłąda to nic nie wskazuje na to by wierzyć w wersję optymistyczną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones