PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021659}

Duchy w Wenecji

A Haunting in Venice
6,3 26 471
ocen
6,3 10 1 26471
6,0 25
ocen krytyków
Duchy w Wenecji
powrót do forum filmu Duchy w Wenecji

Nie daje mi spokoju problem z traumą doktorka. Kompletnie nie zrozumiałem od czego on dostał stresu pourazowego. Ok, był wojskowym lekarzem, razem z oddziałem wyzwolili jakiś obóz czy coś (padała nazwa, nie zapamiętałem), podali zagłodzonym ludziom mleko. I tutaj wszyscy na ekranie pokiwali głowa ze to oczywiste, no tak. A ja niczego nie zrozumiałem. O co chodzi z tym mlekiem???? Nie daje mi to spokoju

ocenił(a) film na 7
Mehoweck

Ludziom, którzy głodowali wiele miesięcy nie można podać obojętnie czego do jedzenia. Powinno to być coś niezwykle lekkostrawnego. Mleko takie nie jest.

ocenił(a) film na 6
Bogusia_1990

Tzw. Refeeding Syndrome ("Zespół szoku pokarmowego"):

https://westcorkpeople.ie/columnists/the-history-corner-columnists/when-food-can -kill-a-lesson-from-wwii/

cpt_Sage

To swoją drogą mało prawdopodobne, że lekarz nie wiedział, co się może stać.

ocenił(a) film na 6
Ewa_Mag

też mnie to zaskoczyło. mogę uwierzyć, że zwykły żołnierz o tym nie wiedział i dawał uwolnionym co popadnie, ale lekarz? i też mnie dziwi, że po tylu latach wojny dostał urazu dopiero po obozie, miał czas na przyzwyczajenie się do wojennego syfu.

ocenił(a) film na 5
Magrat

Podejrzewam, że wojna to jedno, a widok obozu, tysięcy niedożywionych ludzi żyjących w najgorszych warunkach, gnijących zwłok oraz śladów kanibalizmu to drugie

ocenił(a) film na 7
Magrat

Tak rzeczywiście żywiono wtedy osoby głodujące, to była metoda z wielkiego głodu w Bengalu w Indiach z 1943 - podawano mleko z wodą i cukrem. W skrajnych przypadkach, a Bergen-Belsen na pewno takim był, to i tak był za duży szok dla organizmu. Podczas wyzwalania obozu zginęło jeszcze 14 tys. osób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones