PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554803}

Duma i uprzedzenie, i zombie

Pride and Prejudice and Zombies
5,7 18 833
oceny
5,7 10 1 18833
5,2 4
oceny krytyków
Duma i uprzedzenie, i zombie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie, i zombie

Genialny*)

ocenił(a) film na 8

Myślę, że film jest genialny pomimo kilku kiepskich momentów. Postacie Lizzy i Darcy'ego są ciekawie, acz oryginalnie przedstawione (nawet trochę bardziej mi się podobają w tej wersji). Obsada zdecydowanie na plus. Lily James świetnie sprawdza się w roli Elizabeth Bennet, a Riley jest fenomenalny w roli Fitzwilliama Darcy'ego, który swoją drogą powinien dostać nagrodę dla "Najlepiej Ścięte Krzewy w Czasach Zombie" (ci, którzy oglądali zrozumieją xD). Akcja interesująca, nie ciągnie się jak guma do żucia. Choć jak dla mnie mogłoby być bardziej krwawo :). Zaznaczam, że czytałam Dumę i Uprzedzenie Jane Austen i w tym filmie doszukałam się kilku prawie dosłownych cytatów, co było miłym akcentem. Polecam szczególnie fanom fantastyki, Dumy i Uprzedzenia oraz miłośnikom wszystkiego co niekonwencjonalne ;)

ocenił(a) film na 7
RebWood

Popieram. Darcy krzaczki ścinał pięknie. Mimo, źe ciemno widac jak bije się z myślami o Elizabeth.
Widać jak pracował nad rolą, miał nad nią plan. Może i aktor ma dyskusyjną urodę i ciezkie brzmienie głosu, ale brawa dla stylisty. Wygladal bardzo dobrze. Szkoda tylko, że rezyser pociągał film i wywalił mnóstwo dobrych scen.
Lily James niezbyt lubiłam jednak zagrała dobrze i bardzo ładnie wygląda.
Scena oswiadczyn bawi do łez. Lepsza niż w oryginale.

ocenił(a) film na 8
ignis_2

Zgadzam się w stu procentach, szczególnie jeśli chodzi o decyzję reżysera o usunięciu tylu fenomenalnych, ważnych dla fabuły scen. Scena tańca Lizzy z Darcy'm, czy scena w Pemberley? Jak można było z premedytacją to wyrzucić?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones