PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 170 996
ocen
7,7 10 1 170996
7,2 15
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

A co z Mary?

ocenił(a) film na 9

Witam, od dawna śledzę już dyskusje na forum tego filmu, zwłaszcza temat " Który pan
Darcy jest lepszy i dlaczego właśnie on?".( Uwielbiam ich obu, każdego na inny sposób)

I tak mnie zastanawia, czemu nikt nie zwrócił uwagi na postać Mary, która, wg.mnie w obu
wersjach różni się diametralnie- gdy oglądałam film, przede wszystkim rzuciło mi się w oczy to,
że nie przedstawiono jej jako nadętej, głoszącej górnolotne, puste frazesy panienki, ale
biedną, zakompleksioną nastolatkę, zazdrosną o swoje starsze i młodsze siostry, próbującą się do nich upodobnić
(scena balu w Netherfield)- dopiero w serialu BBC odnalazłam moją prawdziwą Mary : )

Nie wiem, może jestem przewrażliwiona, albo przesadzam? Jak myślicie? W której wersji Mary
wypadła przekonywająco?

ocenił(a) film na 7
Erzsebet

Mary nie jest postacią pierwszoplanową, istotną dla przebiegu historii, raczej tłem. Obejrzałam obie wersje i rzeczywiście w każdej z nich była inna. Nie powiem jednak, aby jakieś z tych wersji ujęła mnie bardziej. W wersji serialowej, zachowywała się jak za przeproszeniem
"stara dewotka", żyjącą w świecie Pisma Świętego, taka stara maleńka. Aczkolwiek tym samym była bardziej charakterystyczna. Potrafiła powiedzieć to co uważała za słuszne, choć nie było to popularne. W wersji filmowej natomiast była takim brzydkim kaczątkiem. I te jej poglądy być może wzięły się z tego, że nie miała powodzenia u płci przeciwnej, z tego względu "ubrała" się w płaszcz jedynej roztropnej. W obu wersjach jak dla mnie była znośna. Aktoreczka grająca postać Mary w filmie zrobiła to jednak naturalniej niżeli jej odpowiedniczka serialowa.

Erzsebet

Uwielbiam książkę, więc to oczywiste że serialowa Mary jest dla mnie dużo lepsza od tej filmowej, która nie ma prawie nic wspólnego ze swoim książkowym pierwowzorem. Moim zdaniem wszyscy aktorzy w serialu byli o niebo lepiej dobrani i w przeciwieństwie do filmu przypominają postacie z książki, zarówno z wyglądu jak i z charakterów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones