PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 170 996
ocen
7,7 10 1 170996
7,2 15
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

Choćby za muzykę, krajobrazy czy obsadę.

Mimo, iż Keira bywa nieco denerwująca jako aktorka (w Niebezpiecznej Metodzie wprost irytująca), to akurat obsada mi nie przeszkadzała.
Postać Lydii Bennet (w roli Jena Malone) została wg mnie odegrana chyba idealnie, cały infantylizm dziewczyna przedstawiła bezbłędnie. Rosamund Pike (jako Jane) uroczo i wdzięcznie. W kompleksy się wpada, gdy ogląda się ją na ekranie. Zresztą wygląd nie był jej jedynym atutem. Brenda Blethyn - wybornie. Jako rozhisteryzowana, pragnąca jak najlepszego zamążpójścia swoich córek, głupiutka aczkolwiek cwana kobieta, spisała się świetnie.

Reszta postaci jak Pan Darcy, lodowata Caroline Bingley czy Pan Bennet jest naprawdę dobra. Charles Bingley może być. W sumie mi przypasował i żadnych zastrzeżeń nie mam.
W końcu każdy wyobraża sobie na swój sposób bohaterów.

Tak jak pisałam, ocena to 8/10.

ocenił(a) film na 5
Ofeflia

A widziałaś wersję serialową z 1995 roku z Colinem Firthem i Jennifer Ehle? Ja miałam podobne odczucia do Twoich zanim obejrzałam serialową wersję. Wg mnie jest znacznie lepsza jeżeli chodzi o przedstawienie postaci. Zwłaszcza postać Elżbiety, której moim zdaniem Keira Knightley nie udźwignęła. Polecam zobaczyć - 5 odcinków po 50 minut a jest wyborny :D

ocenił(a) film na 5
Ofeflia

Też tak myślałam, dopóki nie zobaczyłam serialu z 1995. Tam postacie są bardziej wyraziste i naprawdę świetnie odegrane (szczególnie Pan Darcy, Pani Bennet, Lizzy).
Teraz już nie mogę tak zachwycać się tym filmem, mam tu na myśli przede wszystkim obsadę i scenariusz, ale muzyka i krajobrazy nadal robią wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones