PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=721040}

Dumbo

6,3 17 920
ocen
6,3 10 1 17920
4,8 14
ocen krytyków
Dumbo
powrót do forum filmu Dumbo

Dla mnie dubbing to masakra! Coś co niszczy każdy film (pomijam bajkę o Shreku, gdzie akurat Jerzy Stuhr był genialny) ale dubbing w filmach Burtona?!!!
Zawsze wolałam (i wolę nadal) czytać, niż słuchać jak ktoś nieudolnie podkłada głos (a już na pewno nie wyobrażam sobie pod Johnn'ego Deppa, który akurat na szczęście tu nie gra).

Obawiam się, że to będzie nieporozumienie... Tymczasem w kinach tylko dubbing, nie ma wersji z napisami.

Annet_666

No niestety dubbing jest niezbędny w filmach dla dzieci. Ja też wolę słuchać prawdziwych pięknych głosów aktorów. Ale w przypadku "Dumbo" będę zmuszona wysłuchać dubbingu.

ocenił(a) film na 6
Vinga2312

No i niech sobie będzie wersja z dubbingiem, ale czemu nie może być opcjonalnie seansów z napisami? Akurat Burton ma swoją publiczność nie tylko wśród dzieci.

Vinga2312

dlaczego niezbędny? rodzice czytali mi książki i nauczyłam się czytać przed szóstym rokiem życia. Mój brat przed piątym. A trzy-czrerolatki są raczej za malutkie na kino.

Annet_666

Ja sie wlasnie zalamalam! Chcialam pomknąć do kina juz dzis a tu patrze, że nie ma nigdzie z napisami!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie pójdę w związku z tym :-(

Zoe_5

Ja tak czekałam na ten film, uwielbiam Tima Burtona ale ten dubbing mnie zniechęcił :( sama nie wiem czy iść do kina :(

Annet_666

Ja mam dokładnie tak samo! :-(

Annet_666

Nie wytrzymałam i poszłam - nie wiem czy to kwestia dubbingu, czy filmu .... niby jest klimat Burtona, ale czegoś brak ...

Zoe_5

Dobra jesteś :) ale...zrobiłam to samo - byłam, widziałam i ten dubbing choć wkurzający to można przymknąć oko bo jest klimat. Klimat za który kocha się Tima B. tylko tak jak mówisz - czegoś jakby brak.

Annet_666

:-) "ale....zrobilam to samo" :-D Po prostu za bardzo kochamy filmy Burtona!

Annet_666

To jest film dla dzieci, stąd dubbing (często polski dubbing jest bardzo dobry, ale w animacjach). Niestety oznacza to, że w dubbingu wezmą udział dzieci, a to jest zabójczo nieprofesjonalne. W ten sposób spierniczono dubbing w Potterach, Gwiezdnych Wojnach (po co to miało dubbing) i w Życiu Pi (tu już zupełnie nie rozumiem, po co dubbing).

Annet_666

I kolejni kretyni płaczą o dubbing, co film to powtarza się spam o to na forum. ŻAŁOSNE.

marcusfenix345

Oprócz Ciebie żadnego kretyna tu nie widzę.

ocenił(a) film na 7
marcusfenix345

taa, osoba ktora kazdemu nowemu filmowi daje 10/10 :) wcale nie kretyn

fox6

I udowadniasz moją tezę. Zobaczyłeś najwyżej oceniane przeze mnie filmy i wyciągasz takie wnioski. Nie poniżaj już się bardziej.

marcusfenix345

Bo dubbing zabiera sporą część kunsztu aktorskiego - aktor gra też głosem. Więc oglądanie filmu z dubbingiem to jak lizanie cukierka przez folię. I jakkolwiek jestem w stanie zrozumieć dubbing w filmach dla dzieci, tak nie rozumiem nie dawania chociaż kilku seansów w formie oryginalnej z napisami (na filmy dla dzieci przychodzą nie tylko dzieci) i w przeróżnego rodzaju filmach super Hero czy w gwiezdnych wojnach (które to dla dzieci nie są).

ocenił(a) film na 7
Annet_666

Dubbing jest beznadziejny, po kilku minutach przełączyłam na wersję z napisami, bo psuł cały klimat filmu :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones