PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681141}

Dunkierka

Dunkirk
7,3 182 079
ocen
7,3 10 1 182079
7,7 47
ocen krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka

Nie ma zbytnio przerysowanych dialogów, jest ich raczej mało, ale są znaczące. Świetny Hardy, jak zwykle mało mówi, ale sama jego obecność i wzrok odzwierciedlają sytuacje. Zaczyna się spokojnie by wejść w z impetem w drugie stadium. Wspaniali młodzi aktorzy, jeszcze mnie znani, (Harry dał radę i to nawet nieźle ) niby parę wątków się działo, ale wszystkie tak naprawdę występowały w niedługim od siebie czasie, wszystko było poukładane i poskładane. Film zrobił na mnie piorunujące wrażenie, nie jest to na szczęście film w stylu typowo amerykański (dzięki Bogu) choć sporo nawiązuje do patriotyzmu brytyjskieg i osoby Churchilla ocżywice. Łzy pociekły nie raz. Pokazuje szarość i nieprzewidywalność wojny, nawiązuje tez do normalnych ludzi, cywili którzy tez okazali się bohaterami.

Muzyka, muzyka, co za muzyka, najlepsza jaka nakręcono do filmu wojennego. Zbudowała cały film

Ciekawostką jest ze ani razu twarz Niemca się nie pokazała.

Niech nakręca w ten sposób film o jednej z bitew, albo o powstaniu, ale z rozmachem i na skalę światową, proszę !

bambom

Szkoda ze nie udalo sie edytowac posta.
Nie ma przerysowanych dialogów, jest ich raczej mało, ale są znaczące. Świetny Hardy, jak zwykle mało mówi, ale sama jego obecność i wzrok odzwierciedlają sytuacje. Zdolni, młodzi aktorzy, jeszcze mniej znani, (Harry dał radę i to nawet nieźle ) sporo wątków jednak wszystko było logicznie i zrozumiałe powiązane. występowały w niedługim od siebie czasie, wszystko było poukładane i poskładane. Film zrobił na mnie piorunujące wrażenie, nie jest to na szczęście film w stylu typowo amerykański (dzięki Bogu) choć sporo nawiązuje do patriotyzmu brytyjskiego i osoby Churchilla oczywisię. Łzy pociekły nie raz. Pokazuje szarość i nieprzewidywalność wojny, nawiązuje tez do normalnych ludzi, cywili którzy tez okazali się bohaterami. Wydarzenia w Dunkierce to nie zaciekla bitwa o śmierć i życie, to walka o przetrwanie ludzi którzy głównie czekali na ocalenie, największa rolę odegrała flota powietrzna. Ludziom którzy dają ocenę 3 i narzekają ze nie było flaków itd, gratuluję zrozumienia tematyki:)

Muzyka, muzyka, co za muzyka, najlepsza jaka nakręcono do filmu wojennego. Zbudowała cały film

Ciekawostką jest ze ani razu twarz Niemca się nie pokazała. :D

Niech nakręca w ten sposób film o jednej z bitew, albo o powstaniu, ale z rozmachem i na skalę światową, proszę !

ocenił(a) film na 8
bambom

A tak serio - dobry ten film czy nie ??? Pytam, bo uwielbiam dotychczasowe osiągnięcia Nolana, uwielbiam też rasowe kino wojenne - co mnie do tej pory (w opiniach/recenzjach odstrasza ?) NISKA KATEGORIA WIEKOWA, PODKREŚLANY BRAK SCEN BATALISTYCZNYCH, hipotetyczni "naziści" brak Niemców etc.
P.S. WOJNĘ WYWOŁALI NIEMCY !!! Nie naziści - i to mnie odstręcza od tego filmu...Podobnie jak "profesor" Bartoszewski, który bał się bardziej Polaków niż Niemców i polskie obozy zagłady...

RogerVerbalKint

Moim zdaniem dobry, ale jeśli masz konkretne oczekiwania i on go nie spełni. .. to już nie wiem. Ja bym jeszcze raz z chęcią obejrzała. Dlatego nie dałam 10/10 , bo w sumie gdyby pokazali Niemców, byłoby to bardziej żywe, a tak to ta grupa Brytyjczyków i mało (za malo) Francuzów jest bardzo wyizolowana. Jednak warto iść, koniecznie

użytkownik usunięty
bambom

przedewszystkim to film jest nudny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones