PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31673}

Dusiciel z Bostonu

The Boston Strangler
6,8 629
ocen
6,8 10 1 629
Dusiciel z Bostonu
powrót do forum filmu Dusiciel z Bostonu

Co za szopka

ocenił(a) film na 5

Film pretendował do miana "rzetelnego", w przedstawianiu faktów o Albercie DeSalvo. Tym czasem
końcowa notka mnie pozbawiła wszelkich złudzeń co do tego. Z seryjnego mordercy, zrobili
niewinnego, chorego człowieka. Gdzie tu jest poszanowanie dla jego ofiar? DeSalvo został przecież
skazany za inne przestępstwa na dożywocie ( w więzieniu, a nie w szpitalu psychiatrycznym). Ja
rozumiem naginanie faktów, dodawanie nowych wątków przy takich filmach, ale czegoś takiego nie
akceptuję.

Justyna0810

Filmu nie znam, ale o De Salvo czytałem więcej niż - jak to zdarza się dzisiaj - artykuł z Wikipedii. Oczywiście, nie ma co kwestionować jego gwałtów, szczególnie wobec ustaleń związanych z badaniami DNA. Istniał jednak jeszcze jeden wątek śledztwa, z którego wynika, że De Salvo spotkawszy w więzieniu groźnego przestępcę powiązanego z tymi zbrodniami, poznał w ten sposób szczegóły tych morderstw; i że był po prostu chorym psychicznie "jeleniem", który nawinął się w samą porę, by przez tego współwięźnia dać sobie wmówić i uwierzyć w to, że jest poszukiwanym dusicielem, człowiekiem odpowiedzialnym za c a ł o ś ć tych zbrodni. A jak już się przyznał, to nikt nie drążył tematu.

Tyle na temat rzetelności w przedstawianiu faktów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones