PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33137}
7,2 9 048
ocen
7,2 10 1 9048
7,9 9
ocen krytyków
Dwaj ludzie z szafą
powrót do forum filmu Dwaj ludzie z szafą

Trzy kwestie.

użytkownik usunięty

1. Czy wiecie, że inspiracją motywu z szafą był obraz Themersonów "Przygoda człowieka poczciwego"?

2. Jak wy interpretujecie poszczególne elementy? Jestem ciekawa zderzenia moich wyobrażeń z waszymi.

3. Czy później pojawia się prawdziwy kot, czy kukła?

użytkownik usunięty

3.na pewno kukła,przecież nie zabili by małego kotka na potrzeby filmu.

niestety to jest prawdziwy kot!polański miał po filmie trochę przejść z obrońcami praw zwierząt.

ocenił(a) film na 8

Pierwsze nie wiedzialem.
Co do interpretacji to odbieram ja różnie ale przedewszystkim inność, bohaterowie maja szafe, ciezka szafe która musza nieśc gdziekolwiek pójda. Sa przeganiani przez ludzi bo soba inni, są bici bo są inni, dziewczyna nie zwraca na nich uwagi bo sa inni. Według mnie polański chciał pokazac los żydów tuz przed wojna, kiedy to byli "niepozadanymi"
goścmi w polskim społeczeństwie. Morze to poczatek i koniec życia.


Pozdrawiam i zapraszam na mój blog.

No całe szczęście! Cieszę się, że ktoś o tym wspomniał. Bardzo dziwne, że przy okazji mówienia/pisania o 'kultowej' etiudzie Polańskiego tak rzadko zdarza się ktoś wspomina Themersonów, których filmy, moim skromnym zdaniem, mają mocniejszy/świeższy przekaz (chociaż filmy RP generalnie lubię, ale jak "nie zachwyca, no to nie zachwyca"). A co powiesz o 'Calling Mr. Smith'?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones