PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5267}
8,1 50 282
oceny
8,1 10 1 50282
8,0 7
ocen krytyków
Dwunastu gniewnych ludzi
powrót do forum filmu Dwunastu gniewnych ludzi

hej znacie moze inne tego typu filmy ktorych akcja toczy sie na sali sadowej i nie tylko no i oczywiscie film jest dobry a nie bajka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Majka23

Polecam "Ławę przysięgłych" - The Runaway Jury (2003).

Majka23

Może oryginalne 12 Angry Man z 1957? Nie wiem czy się róznią od siebie ale tamto w to końcu Sindey Lumet.

Majka23

Może nie cały czas w sali sądowej, ale większą część "Ludzie honoru"

Majka23

12 Angry Man z 1957 moim zdaniem nie ma nic lepszego

użytkownik usunięty
Majka23

"Kto sieje wiatr" z 1960 r. (tak jak w przypadku "12 gniewnych ludzi" powstawały później kolejne wersje). Gra tam (doskonale) Spencer Tracy.

Bardzo dobry jest film "Zabić drozda"(1962)

Majka23

"Wyrok w Norymberdze", "Swiadek oskarzenia", "Anatomia morderstwa"

Majka23

też bardzo lubię jak akcja toczy się na sali sądowej, moge Ci polecić "lęk pierwotny", "adwokat diabła" wspomniany już wyżej "ława przysięgłych"

Majka23

Ja bym dodal jeszcze film z oskarowa rola Tom´a Hanks´a "Philadelphia".

ocenił(a) film na 6
Majka23

"Czas zabijania" i "Ława przysięgłych" oba filmy na podstawie powieści Grishmana.

colly

"Slaby punkt"

mexican

"Jack, jakiego nie znacie (z Al pacino) to z nowszych.

Majka23

dziwię się, że nikt nie wspomniał o 'Zabić drozda', bo to jeden z najlepszych filmów gatunku courtroom drama. oczywiście '12 gniewnych ludzi' z 1957. Kramer vs Kramer z Dustinem Hoffmanem i Meryl Streep, 'The verdict', '...I sprawiedliwość dla wszystkich' z Alem Pacino, Adwokat Diabła, 'A few good men', oczywiście 'Świadek oskarżenia' Billy Wildera, Anatomia Morderstwa z Jamesem Stewartem, 'The rainmaker', Polecane wyżej 'Słaby punkt', a szczególnie 'Ława przysięgłych' uważam za średnie filmy, mimo bardzo fajnej obsady...

kosela

Wspomnial - 6 post od gory :P

Samael071

ups :) nie zauważyłam, przepraszam.

Majka23

Just mercy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones