PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783027}
6,4 11 827
ocen
6,4 10 1 11827
Dwunastu odważnych
powrót do forum filmu Dwunastu odważnych

Na końcu

ocenił(a) film na 6

Pokazują zdjęcie 12 odważnych
I na nim murzyna nie ma, a w filmie już jest
Czy już naprawdę nie można zrobić filmu bez murzyna... Czy Trzeba naginać fakty

ari78

W dzisiejszych czasach nie dość, że musi być murzyn to jeszcze jeden z 12 musi być gejem ;-) No i jeszcze kobiety tam brakuję! W tedy poprawność polityczna zachowana w 100%.

ocenił(a) film na 6
Kauczuko

Dokładnie

Kauczuko

Kobieta była trans gender i była gejem murzynem ;)

Kauczuko

Myslalem,ze na filmwebie uciekne od debili,ale widze,ze i tu za pisanie debilnych komentarzy zabieraja sie debilne dzieci debilnych rodzicow.

ocenił(a) film na 8
ari78

W dziwnych czasach żyjemy. Z jednej strony zaawansowana technologia i tyle możliwości jakie daje nauka, z drugiej poprawność polityczna i zabobony o zbawcy na chmurce czy innym takim...

v4syl

Poczytaj czym jest poprawnosc polityczna,poczytaj historie tego pojecia, czemu weszlo do dyskursu spolecznego i czemu sluzy,moze wtedy unikniesz publicznej kompromitacji na publicznym forum.

ocenił(a) film na 3
ari78

Trafiony komentarz ;-D

ari78

Patrząc na wasze komentarze widzę, że forum bez jełopów obyć nie może - taka poprawność polityczna.

ocenił(a) film na 3
mak65

"Patrząc na wasze komentarze widzę, że forum bez jełopów obyć nie może."
To po co się odzywasz?

ari78

Po co te rasistowskie wycieczki? Tak samo możnaby powiedzieć że grał łysy a nie było go na prawdę, albo ktoś miał znamię na czole a żaden z aktorów nie miał. Żenująca opinia.

ocenił(a) film na 6
PiotrTe

Czy ja wiem czy rasistowska, nie chodzi o to że mam coś do czarnoskórych aktorów, wręcz powiem ze bardziej ich cenie niż białasów, chyba kolega nie zrozumiał o co mi chodzi.

ari78

No niesamowite odkrycie, mózgu. W oryginale 4 członków ODA595 było rudych, a w filmie żaden, żona Nelsona, który wcale nie nazywał się Nelson, nie była drobną blondynką tylko sporych rozmiarów brunetką i mieli czwórkę dzieci, a nie jedną córkę.
Tak jak wspominałem, w filmie są zupełnie inne postacie, np. drobny Hal Spencer to odpowiednik w rzeczywistości sporego misia Boba Penningtona, który był brunetem. Wiesz dlaczego tak jest? Bo to film fabularny, a nie dokument, luźno bazujący prawdziwej historii, więc naprawdę nie miałeś się, o co zesrać.

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 2
ari78

'Pokazują zdjęcie 12 odważnych' i chłopoki wyglądają jak obsada OSP gdzieś na Podlasiu. No urodą raczej nie grzeszą. Posturą też raczej nie. Natomiast w filmie przynajmniej z sześciu wygląda jak wyjęci z okładek Men's Health albo reklamy gatek CK. Nawet w rolę Brzęczyka wciela się o głowę wyższy Thor. Podobieństwo jak burger Maca na zdjęciu i w realu.
Zresztą film od początku nie udaje, że ma cokolwiek wspolnego z rzeczywistością. Próbuje nas przekonać, że gdyby nie podstępni i szubrawi Talibowie, odpowiedzialni za wszelkie zło tego świata, to żylibyśmy w ziemskim raju z folderów Jehowych.
Serwuje się nam takie sceny jak klub fitness women z Mody na sukces, zamiast pulchnych żon otoczonych zgrają dzieciaków. Szahid wysadzający w powietrze swój oddział na pustyni, wrrrrrrrr, jakie wredne plemię. Rozmowa z operatorem bombowca: 'Zrzucajcie ładunki' 'Nie możemy, jesteście z blisko celu' 'Ale se odskoczymy, rzucajcie śmiało' 'No to dobra. Leci'. Standardowe, oklepane do bólu, sceny dowództwa na mapą, tym razem w konwencji Marsjanie atakują, bo czemu nie?
Mamy Peñę, który jest przemiłym, raczej średnim aktorem, który zazwyczaj odgrywa role bohaterów nic nie znaczących, ale jest taką wizytówką 'Latino friendly content' (kochamy was nasi śniadzi przyjaciele, a wasze pieniądze nam sie śmierdzą).
W rolę uzbeckiego watażki, wyglądającego jak cosplay wombata, wciela się orlonosy, jeden z przystojnieszych perskich aktorów. Wygląda to tak, jakby zamiast Więckiewicza, Wałęsę zagrał Banderas. W końcu jeden i drugi Europejczyk.

No ja przepraszam przepraszam bardzo, 'Czy Trzeba naginać fakty'? Nie jestem rasistą, ale czarn*ch w poważnym filmie dla dorosłych?

ocenił(a) film na 4
ari78

Mnie to obojętne, jaki kto ma kolor skóry, ale skoro to było "na faktach", a wśród tych dwunastu nie było czarnego ani Latynosa, to powinni się faktów trzymać. Z drugiej strony w filmach czy na obrazach Jezus jest niebieskookim blondynem i to jakoś takiego larum nie wywołuje.

ocenił(a) film na 6
per333

Zgadza się
A odnośnie Jezusa, to fakt że wątpię żeby był niebieskookim blondasem... Choć miałem kiedyś okazję poznać Kurda, nie pamiętam koloru oczu bo to było z ponad 20 lat temu, ale miał jaśniejsza karnację i włosy jaśniejsze, bliżej rudego...
A typowy mieszkaniec tamtych stron raczej ma śniada karnację, i ciemne włosy i oczy
A jeszcze taki numer z Jezusem, tyle że w drugą stronę, gdzies ktoś dodał że Jezus był czarny... Owszem bywają czarni Żydzi, ale czy Jezus mógł byc czarny...?

ocenił(a) film na 4
ari78

Był śniady, ciemnowłosy, jak wszyscy mieszkańcy Bliskiego Wschodu w tamtych czasach. Na pewno miał też semickie a nie aryjskie rysy twarzy.

ari78

Skoro ANNA BOLEYN jest murzynką , to już nie ma co się dziwić upadkowi swiata filmu.

ocenił(a) film na 6
robi28b

Nie raz się słyszy zarzuty ze biali grali np. indian
Tyle że zazwyczaj ich upodobniano do Indian
Mysle że gdyby tej aktorce rozjaśnili skórę to by nie było takiego szumu.

ocenił(a) film na 6
ari78

Teraz trzeba naprawdę uważać bo ludzie są przewrażliwieni na punkcie rasismu czasami jakąś drobnostka powiedziana w zdaniu uznana jest za rasizm bo pojawiło się słowo czarne i niekonieczne odnosiło się do osoby. To samo w osobami lgbt+ więc jak nie ma w filmie czarnego to rasizm jak nie ma lgbt to homofoby itp

ocenił(a) film na 6
Tiina

Za niedlugo nie mozna bedzie powiedzieć ze sie jedzie nad morze czarne, idzie to w zlym kierunku.

ocenił(a) film na 6
ari78

No niestety tak jest oglądałam kiedyś video z jakiejś konferencji chyba o filmie i serio aktorka powiedziała że nie zauważyła go bo tam gdzie stał było ciemno on nagle zbulwersowany zaczął na nią gadać a ta biedna zaczęła się tłumaczyć i przepraszać

ocenił(a) film na 4
ari78

Właśnie przez cały film się zastanawiałem od kiedy do specjalsów biorą czarnoskórych?

grd1

Poczytaj. Pierwsi czarnoskorzy oficerowie pojawili sie w Westpoint przed WWII. Na stronie Westpoint przeczytasz tez ,kiedy wprowadzono zakaz dyskryminacji rasowej w Special Forces. Pomoge ci,jesli nie umiesz uwaznie czytac. DAWNO.

ari78

Nie wiem w jakim sklepie kupujesz siano do wypychania swojej czaszki,ale sprzedawca sprzedaje ci gowniany towar.

ari78

Rozumiem,ze nie przeszkadza ci,ze aktorzy nie pasowali wzrostem,ze kolory wlosow mieli inne,ze moze ktorys byl za gruby.Ale to,ze jeden byl ""murzynem"" bardzo cie poruszylo. Wiesz moze,dlaczego,durny rasisto?

ocenił(a) film na 6
piotrpiotrpiotr

Koleś jaki rasisto, ja uwielbiam 50 cent, i innych czarnych raperów, cenie czarnych aktorów, a jak bym miał wybierać partnerkę to podobają mi się czarne kobiety, i co to za dyskusja z jakimś obrażaniem drugiej osoby, poważny jesteś Strasznie ten naród skłócony przez PiS i PO

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones