PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783027}
6,4 11 846
ocen
6,4 10 1 11846
Dwunastu odważnych
powrót do forum filmu Dwunastu odważnych

"Chlopaki z pustyni"
"Ogiery pustynne"
Kto zrobi to lepiej?
BTW Pół świata zobaczy w kinach a Polska nie xD
Kocham ten kraj xd

ocenił(a) film na 6
JohnTheBrave

Nie kraj jest winny, tylko ludzie i to podkreślić trzeba wybrane jednostki, nie wszyscy, debile bezmyślni, leniwi i łasi na kasę!
Do tego dochodzi polityka koncernów odnośnie dystrybucji treści na trzeci i czwarty świat i mamy co mamy...

"Tłumaczeń" już nie komentuję, bo nie mam już siły gadać o idiotyzmach, to walka z wiatrakami,
a sam film lata po sieci, więc dla chcącego nic trudnego.

ZSGifMan

Będzie na pewno w tym roku u nas książka, na podstawie której powstał film. Podobno świetna.

ocenił(a) film na 6
Marchi7

Oglądałem kilka o wiele lepszych o tematyce bliskowschodniej, w tym Afganistanie, lecz jeden, który szczególnie zapadł mi w pamięci i chciałem polecić jest w mojej pamięci (skleroza) niedostępny :( i nie mogę go namierzyć w moich widzianych, a jako, że kasowanie ocen filmów na FW jest powszechną praktyką (oceny samoistnie znikają, a możnowładcy udają, że problem nie istnieje), nie jestem w stanie podać tytułu. Jak ustalę odpiszę znowu, ale to może potrwać...

ZSGifMan

...permanentna inwigilacja....

ocenił(a) film na 6
tisoc

Dobraaa!
Jest :D

Akurat się trafiło, że w telewizorni na jakimś kanale leciał trailer, że będzie kiedyś tam na jakimś kanale i stąd mi się tytuł powiedzmy "przypomniał" ;)
http://www.filmweb.pl/film/Ocalony-2013-613320

ocenił(a) film na 6
ZSGifMan

jeszcze ten jest ciekawie zrobiony, widziałeś?
http://www.filmweb.pl/film/13+godzin%3A+Tajna+misja+w+Benghazi-2016-732993

ocenił(a) film na 6
Fabrycy

Widziałem, ze dwa lata temu.
Akurat ten mi jakoś słabiej podszedł, ale może być...

ocenił(a) film na 6
Fabrycy

Był taki jeden, ten podobnie jak te 13 godzin, czyli taki sobie:
http://www.filmweb.pl/film/Danger+Close-2015-227725
ale ten całkiem niezły był, psychologiczny taki, choć akcja też jest:
http://www.filmweb.pl/film/The+Wall-2017-775632

Jakby coś, to drugi polecam :)

ZSGifMan

ile ja razy już pisałem o tych znikających ocenach...... :) Od lat to samo :) Już dałem sobie spokój. A ocenianie filmów służy mi dokładnie do tego, żeby w przyszłości widzieć czy jakiś tytuł już oglądałem....bo przy ilościach które się przewijają, nie jestem zwyczajnie w stanie zapamiętać...... a wystawiając ocenę mam zaznaczone, że film widziałem. Niestety oceny znikają od lat i nikt z tym niczego nie zrobił....
Co do filmu to po obejrzeniu trailerów itp raczej nie nastawiam się na nic więcej niż 6/10 a obawiam się, że może nawet wpaść od mnie 4/10 za infantylność, brak realizmu a wręcz masę absurdów...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ZSGifMan

no mówię Ci - ja to zauważyłem już gdzieś w 2008 roku jak nie wcześniej. Pisałem o tym tyle razy, że straciłem rachubę. Na początku praktycznie nikt inny o tym nie pisał, ale później pokazało się kilka postów z tym problemem. Generalnie to nie jest takie łatwe do zaobserwowania. Ja sam na początku zwyczajnie myślałem, że być może nie wystawiłem oceny. Ale później przykładałem do tego taką wagę, że pierwsza rzecz po wyjściu z seansu to było logowanie sie na FW i wystawianie oceny :) Tylko i wyłącznie po to, żeby mieć właśnie oznaczenie co oglądałem a co nie. I jest dokładnie tak jak piszesz - 80% tytułów które wychodzą, po roku, dwóch czy trzech za cholerę nie pamietam czy oglądałem i nawet nie kojarzę tytułu. Potem pojawia się coś w sieci i sprawdzam na FW czy mam ocenę bo tytuł nic mi nie mówi a nawet opis. I jak mam to wiem, że było oglądane a ja nie to nie. No i na początku to nie wiedziałem ocb - na bank tytuł oglądałem a tutaj oceny nie ma... Ze 2 czy 3 razy nawet przeleciałem i z ręki uaktualniłem oceny filmów ale po jakimś czasie znowu zniknęły. I to jest właśnie losowo - nie ma reguły które.. K**** nie mam pojęcia, jak można tyle lat mieć taki błąd w systemie i nic z nim nie zrobić.. W pewnym momencie byłem tak zirytowany, że chciałem przenieść się gdzie indziej, choćby na IMDB, ale FilmWeb nie ma żadnego API a ręcznie po raz któryś, te filmy oceniać to masakra.... Jest lokalnie kilka alternatyw np. FDB ale człowiek siedzi na tym FW dalej

JohnTheBrave

"Parszywa dwunastka. Nie ma mocnych"

JohnTheBrave

Polski tytuł "Dwunastu odważnych". Skąd ty wziąłeś te inne tytuły?

cyfrowy_baron

Pisałem temat gdy filmu nie było w polskich planach dystrybucyjnych. Trafił ale od razu na DVD, nawet Blu Raya nie ma :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones